Долар проти позичальника

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

26 травня 2008, 20:32 Переглядів:

www.visualphotos.com.

Через обвал курсу долара, який вже більше місяця тисне на гаманці українців, постраждали не тільки ті, хто зберігає заощадження в валюті, але і валютні позичальники. Дісталося, наприклад, тим, хто раніше отримав доларовий кредит, перерахований у гривні. Тепер їх платіж в перерахунку на валюту збільшився в середньому на 10%. "З самого початку погашення кредиту носила в банк точну суму щомісячного платежу - $ 117, - ділиться досвідом киянка Галина. - А в травні прийшла як завжди з" круглої "сумою в доларах, а мені кажуть: доплатите курсову різницю".

Незрівнянно більше постраждали ті, хто сьогодні знаходиться на етапі отримання валютного кредиту. У більшості випадків такі позичальники вже після позитивного рішення кредитного комітету, дізнаються, що їм потрібно доплатити $ 1-2 тис. Так, при покупці в кредит машини, автосалон перераховує ціну в доларах за курсом НБУ (5,05 грн. За долар), а банк при видачі кредиту перераховує видані позичальникові долари в гривні (для перерахування грошей автосалону) за поточним курсом близько 4,7 грн. Виходить, що позичальник повинен доплатити курсову різницю - 35 коп. на кожному доларі або близько 7000 грн. на машині за $ 20 тис.

"З подібними проблемами сьогодні стикається практично кожен споживач, що здійснює дорогу покупку в кредит", - говорить менеджер по роботі з партнерами компанії "Фінансовий консультант" Фаворит "Сергій Максименко. Однак, як кажуть експерти, з квартирами, на щастя, таких проблем мало - більшість кредитів видаються у валюті і всі розрахунки між продавцем і покупцем здійснюються в ній же.

КУДИ ДИВИТЬСЯ ЗАКОН? Перша ситуація виникла через різницю між курсами на момент отримання кредиту і момент внесення чергового платежу по кредиту. Збита з пантелику валютою кредиту (чи то гривня, чи то долари) позичальник вносила платежі по кредиту доларами до тих пір, поки курс "зеленого" не впав і звичної їй суми перестало вистачати на погашення щомісячного платежу. Природно, банк попросив доплатити до повної суми.

У ситуації з авто проблеми з'явилися після того, як долар почав падати, збільшуючи розрив з офіційним курсом НБУ, який часто використовується для розрахунку цін на імпортні товари. Звернувшись за валютним кредитом на автомобіль, клієнт повинен розуміти, що для оплати авто буде потрібно гривневий переклад на рахунок автодилера, а значить, сума кредиту бід переведена за поточним курсом в гривні. І ось тут-то і виникає шукана різниця. Єдине питання, чи міг автосалон користуватися офіційним курсом. Однак, як пояснив нам директор казначейства банку "Хрещатик" Олексій Козирєв, "ціни, які використовують автосалони, зав'язані на дату розмитнення імпортних машин, а воно в свою чергу - на курсі НБУ".

Тобто, в приниципе в цих ситуаціях немає нічого незаконного. "Якщо клієнт бере кредит в іноземній валюті, він повинен розуміти, що бере на себе всі валютні ризики. Тому такий" попадання "на курсі - це усвідомлений вибір клієнта", - пояснив перший заступник голови правління НРБ Банку Владислав Кравець.

ЩО РОБИТИ. Можна спробувати домовитися з банком і автосалоном про відстрочку перерахування грошей в надії, на те, що курс виросте. Але ... "Тут все залежить від того, як буде складено договір купівлі-продажу, - говорить Владислав Кравець. - Зазвичай він передбачає оплату двома частинами: перший внесок клієнта і основний платіж за рахунок банківського кредиту. Після першого платежу автосалон бронює машину і чекає другого. Але надовго бронювати машину автосалону невигідно, тому більше тижня він чекати не буде ". Якщо чекати надто довго, ситуація може закінчитися плачевно - втратою 1-го платежу, який є свого роду завдатком за автомобіль.

Альтернативний варіант - попросити у банку збільшити суму кредиту. "Це зажадає повторного розгляду заявки кредитним комітетом, - попереджає Олексій Козирєв. - Але, якщо доходи позичальника дозволять, банк збільшить суму кредиту". Поганий цей варіант додатковими тимчасовими витратами, які також можуть привести до прострочення основного платежу за автомобіль і втратою позичальником завдатку за машину.

Найбільш реальним банкіри бачать варіант знайти максимально вигідний курс обміну і домовитися з банком про видачу кредиту в готівковій формі. "Деякі банки йдуть на це при контролі з боку співробітника банку, - розповідає директор департаменту банку" Фінанси і Кредит "Ігор Шевченко. - Позичальник отримує валюту в касі банку, після чого здійснює обмін в касі автосалону (курс в якому, як правило, вище ) і вносить гривні для оплати за авто ". Але багато вигадати тут не вдасться: курс покупки валюти вище 4,6-4,65 практично не зустрічається. Найбільш вигідний варіант для позичальника - можливість при такій схемі розрахуватися готівковою валютою. За словами Владислава Кравця, "є ряд сірих автодилерів, які готові приймати готівкову валюту. В такому випадку клієнт нічого не втрачає".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Долар проти позичальника". інші фінансові новини дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Одарюк Антон

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

КУДИ ДИВИТЬСЯ ЗАКОН?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация