дольмени Геленджика

  1. фотографії
  2. Схожі матеріали:

Багато хто приїжджає в Геленджик зовсім не заради моря, а щоб побродити по горах і побачити дольмени

Багато хто приїжджає в Геленджик зовсім не заради моря, а щоб побродити по горах і побачити дольмени. Дольмени Геленджика, це стародавні кам'яні споруди, чиї загадки досі не дають спокою археологам, екстрасенсів і простим туристам. У перекладі з бретонського мови дольмен означає "кам'яний стіл". Археологи вирахували, що дольменам від 3400 до 4700 років, тобто вони навіть постарше деяких єгипетських пірамід. На Кавказі їх було більше 7 тисяч, а залишилося близько 150, багато з яких зосереджені якраз в районі Геленджика.

фотографії

фотографії

Деякі дольмени зібрані вже в нашому столітті заново з руїн. Після Великої Вітчизняної війни на дивних кам'яних спорудах тренувалися вибухотехніки, і безліч цих унікальних пам'яток історії було знищено. Вчені вважають дольмени древніми могильниками, де первісні люди ховали своїх вождів і жерців. Однак це всього лише версія. Хіба під силу було неписьменним горянам з'єднувати плити вагою від трьох до тридцяти тонн пазами з точністю до міліметра?
Друга версія називає дольмени культовими спорудами, призначеними для служіння богам. Пізніше в них почали робити поховання Адигеї, а також греки і скіфи, більш пізні мешканці цих місць, адже народ найчастіше намагається ховати своїх мерців на святій землі.
Усередині дольменів, як і в єгипетських пірамідах, спостерігаються сильні електромагнітні коливання, а також уповільнюють хід годинник. Відомо, що до сих пір поблизу них відбуваються чудеса. Вважається, що у різних дольменів своя "спеціалізація": в районі річки Жане є дольмен Здоров'я, дольмен Сім'ї та шлюбу (за легендою, якщо дівчина уповзе всередину, бути їй замужем) та інші.
Місцеві екстрасенси розповідали, що ночували в дольмені на горі Нексис і чули дивні звуки, їх відвідували бачення. Вони переконані, що дольмени служать засобами зв'язку для представників високорозвиненої цивілізації, нащадків жителів Атлантиди. За міфології стародавніх греків, на території Західного Кавказу проживали безсмертні велетні - титани і головний з них - Прометей. У ті далекі часи на Землі і на Небі між титанами і богами велася війна - Титаномахія. Прометей викрав з неба вогонь і дарував його людям. Розгніваний Зевс прикував гіганта до прибережної скелі, і орел терзав його печінку, а титанів скинув в Тартар. Греки згадують, що Прометей був розп'ятий між Босфором Кімерійскім (сучасний Керченську протоку) і Колхідою (район Сухумі). Цю територію як раз займають дольмени Західного Кавказу, багато з яких розташовані в районі Геленджика.

Цю територію як раз займають дольмени Західного Кавказу, багато з яких розташовані в районі Геленджика

До речі, за легендами, вхід в Тартар знаходиться десь в гірських печерах в околицях міста. Кажуть, що Тартар - і не пекло зовсім, а стародавнє місто гігантів, чиї нащадки досі зрідка показуються на світло. Їх описують світловолосими блакитноокими велетнями зростанням понад два метри і називають етунамі. Ще одна думка належить сектантам-анастасіївців. Шанувальники вчення Мегре вважають, що стародавні бачать, відчуваючи наближення смерті, самі йшли в дольмени, щоб медитувати, готуючись до переходу в інший стан, і передати свої силу і знання місця. Цікаво, що небіжчики в дольменах знаходяться в позі ембріона. Смерть сприймалася похованими там як друге народження. Тільки врахуйте: вставати доведеться на світанку, а до дольменам йти босоніж. В програму входять купання в гірському озері і розповіді про "святих місцях". Публіка тут дуже специфічна: хтось під враженням екскурсій бачить ведмедів, які в цьому регіоні давно не водяться, хтось стверджує, що НЛО тут не рідкість.

Публіка тут дуже специфічна: хтось під враженням екскурсій бачить ведмедів, які в цьому регіоні давно не водяться, хтось стверджує, що НЛО тут не рідкість

Дольмени - гігантські кам'яні гробниці, розсіяні в горах Західного Кавказу, залишені нам у спадок народами, що жили більше 5000 років тому. Побудовані з жахливої ​​тяжкості багатотонних блоків і плит, ці споруди вражають уяву інженерної винахідливістю будівельників, приголомшливою трудомісткістю робіт, витонченістю грубуватою, на перший погляд, архітектури та ... відсутністю очевидних для нас причин такого грандіозного будівництва. Майже дві тисячі років, рік за роком, підкоряючись невідомій нам традиції і вірі, в кар'єрах Західного Кавказу вирубувалися деталі фантастичних споруд, які стали частиною неповторного кавказького пейзажу. Там, де ще не було міст для живих, виникали химерні міста для мертвих - дольменів некрополі, стверджуючи права на землю предків.

Як виникла культура казкових карликів і велетнів? Чому турбота про мертвих вимагала таких неймовірних зусиль? І чи розуміємо ми, в права якої спадщини ми вступаємо? Минулого немає. Є нескінченно довгий сьогодення, що перетворює нас в співучасників єдиного історичного процесу. Містична привабливість загадки кавказьких дольменів повертає нас в далекий світ доконаний реальності.
Понад 100 років копіткого вивчення дольменів привели до приголомшуючих висновків: стало ясно, що на Кавказі існував древній, потужний осередок мегалитического будівництва, який можна порівняти зі світом європейських мегалітів "атлантичного пояса" від Іспанії до Швеції.
Однак натиск часу для дольменів виявився не настільки нищівним в порівнянні з небезпекою бути знищеними через людський невігластва, жадібності і байдужості.
Дольмени принесли Західному Кавказу світову археологічну популярність, включені в усі енциклопедії, стали предметом наукової заздрості зарубіжних археологів і гордості вітчизняних. Однак репутація пам'ятників світового класу не рятує їх від варварського ставлення туристів, екскурсантів, місцевих жителів, ледь усвідомлюють значення і старовину кавказьких мегалітів.
Сотні дольменів знищувалися при будівництві доріг, кар'єрів, житла, під час лісорозробок і військових навчань, плануванні сінокосів, садів, городів, зруйновані шукачами скарбів і просто дурнями. Щороку кам'яні гіганти, створені бути вічними, як природа, звертаються в прах сліпий силою цивілізованої дикості. Збереження дольменів - це питання культури, національного надбання, совісті і громадської думки. Це означає, що порятунок дольменів - в пробудженні почуття національної гордості за унікальне древнє спадщина кавказьких народів, щасливо дістався всьому світу.
Врятувати дольмени від руйнування ще не означає повернути їх з тисячолітнього забуття. Відкриті археологами і кинуті напризволяще пам'ятники руйнуються, якщо вони залишаються за межею визнаного громадською думкою культурної спадщини. Тисячі років тому дольмени були створені древніми народами в злагоді з природою і сьогодні вони постають перед нами як загадкова і мальовнича частина кавказького історичного ландшафту, як пам'ятник примирення культури і природи. Це означає, що дольмени можуть бути збережені тільки разом з навколишнім їх середовищем, історична первозданність якої повинна бути відновлена ​​в межах можливого.
Геленджик - досить велике курортне місто на березі подковообразной бухти. Абсолютна висота хребтів тут рідко перевищує 600м. Дольменів особливо багато в долині річки Пшади практично по всій її довжині. В основному вони відносяться до плитковій типу; все більше знаходять підземні дольмени. Багато мегаліти мають малюнки - горизонтальні лінії, серії зигзагів, барельєфи, що імітують портал.

  • З наявних на Кавказі мегалітичних споруд особливий інтерес представляють дольмени.

  • Археологічні знахідки з давніх дольменів і окремих поселень дозволяють говорити про високу культуру їх будівельників.

  • Карта з нанесеними місцями розташування дольменів в Краснодарському краї.

  • Хто побував у дольмени в районі Геленджика, напевно чув, що в цьому загодочном місці можна отримувати нові знання, так це ?! - Як отримати знання, а точніше кажучи інформацію, або яка техніка її отримання поряд з мегалітичних споруд?

Схожі матеріали:

Помітили помилку або неактуальну інформацію? Будь ласка, повідомте нам про це

Будь ласка зачекайте...

Хіба під силу було неписьменним горянам з'єднувати плити вагою від трьох до тридцяти тонн пазами з точністю до міліметра?
Як виникла культура казкових карликів і велетнів?
Чому турбота про мертвих вимагала таких неймовірних зусиль?
І чи розуміємо ми, в права якої спадщини ми вступаємо?
Хто побував у дольмени в районі Геленджика, напевно чув, що в цьому загодочном місці можна отримувати нові знання, так це ?
Як отримати знання, а точніше кажучи інформацію, або яка техніка її отримання поряд з мегалітичних споруд?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация