DOM.RIA - Державні програми покупки квартири в новобудові

  1. Державні програми кредитування первинної нерухомості Державний фонд сприяння молодіжному житловому...
  2. умови розрахунку
  3. Документи для програми «Пільгове молодіжне кредитування»
  4. "Доступне житло"
  5. Умови отримання квартири в новобудові в кредит
  6. методики розрахунку
  7. Документи для програми «Доступне житло»
  8. Банківська іпотечне кредитування
  9. Умови розрахунку кредиту на новобудову

Державні програми кредитування первинної нерухомості

Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву готовий допомогти обзавестися власними квадратними метрами в новобудові на пільгових умовах. Для цього діють програми пільгового молодіжного кредитування і «Доступне житло».

«Пільгове молодіжне кредитування»

Державна програма розрахована на молоді сім'ї, в яких подружжю ще не виповнилося 35 років; або на одиноких громадян до 35 років; або на неповні сім'ї, де один з батьків віком до 35 років виховує неповнолітню дитину (дітей). регламентується постановою №584 від 29 травня 2001 року .

Термін повернення позики становить 30 років. Об'єктом можуть виступати квартири на вторинному ринку (в будинках, зведених не більше 20 років тому від моменту оформлення) і на первинному ринку в споруджуваних будинках.

Об'єктом можуть виступати квартири на вторинному ринку (в будинках, зведених не більше 20 років тому від моменту оформлення) і на первинному ринку в споруджуваних будинках

умови розрахунку

Щоб дізнатися, на яку квартиру вам дадуть пільговий кредит, потрібно застосувати наступну формулу: 21 кв. м загальної площі на кожного плюс 20 кв. м на сім'ю помножити на ціну 1 кв. м житла, що будується. Позичальники не обмежені у виборі об'єкта нерухомості. Головне - ціна 1 кв. м не повинна перевищувати опосередковану вартість по регіонах України , Яка розраховується Мінрегіоном. Якщо сім'я бажає придбати квартиру більшої площі або дорожче, різницю вона оплачує самостійно в повному обсязі.

Пріоритет віддається молодим сім'ям вчених, спортсменам, військовим, тим, хто стоїть на квартирному обліку понад три роки.

Пільгове кредитування привертає низькою процентною ставкою - всього 3%. Цю суму оплачують тільки молоді сім'ї без дітей. Позичальники з однією дитиною відсотки не платять. Позичальникам з 2 дітьми держава додатково оплачує 25% тіла кредиту. Сім'ям з 3 і більше дітьми - 50%.

Документи для програми «Пільгове молодіжне кредитування»

У позичальника повинні бути:

  • заявка на кредит;
  • довідка про перебування на обліку в разі потреби поліпшення житлових умов;
  • довідка про склад сім'ї;
  • копії паспорта та ідентифікаційного коду;
  • копії свідоцтв про шлюб, народження дитини (дітей);
  • довідка про доходи за півроку всіх членів сім'ї;
  • звіт про незалежну оцінку об'єкта купівлі-продажу;
  • документи, що підтверджують право на перевагу перед іншими позичальниками.

Крім того, в регіонах діють місцеві програми пільгового молодіжного кредитування. Умови там можуть відрізнятися від зазначених вище. Ознайомитися з програмами можна на сайті Держмолодьжітла на сторінці відповідного регіонального управління.

"Доступне житло"

Державна програма , Яка практично простоювала два роки, нарешті, знову почала працювати. На 2018 рік у держбюджеті на її реалізацію закладено 100 млн грн . Суть програми полягає в тому, що держава оплачує 30% або 50% від вартості житла. Але, на відміну від кредиту, що залишилася частина суми позичальникові потрібно внести відразу ж, як тільки Держмолодьжітло схвалив заявку і виділив гроші на оплату.

У регіонах продовжують приймати житлові програми

Програма поширюється виключно на квартири в споруджуваних будинках, і тільки в тих будинках, які вибере Мінрегіон.

Умови отримання квартири в новобудові в кредит

Стати учасником можуть сім'ї, які стоять на квартирному обліку, внутрішньо переміщені особи та учасники АТО. Вік в даному випадку ролі не грає.

  • «Доступне житло» «30/70» - 30% оплачує держава, 70% - позичальник. Розрахована на тих, хто потребує поліпшення житлових умов.
  • «Доступне житло» «50/50» - 50% оплачує держава, 50% - позичальник. Розроблено для внутрішньо переміщених осіб, ветеранів війни та учасників АТО.

методики розрахунку

Допустима сума кредиту на квартиру в новобудові вираховується за формулою: 21 кв. м на кожного члена сім'ї + 10,5 кв. м на сім'ю. При цьому ціна за 1 кв. м не повинна перевищувати граничної вартості для населеного пункту за місцем розташування житла. Гранична ж вартість розраховується з опосередкованої вартості, визначеної Мінрегіоном, помноженої на коефіцієнт населеного пункту (від 1 до 1,75).

Документи для програми «Доступне житло»

Для участі в програмі необхідно:

  • Заява;
  • копія паспорта, ІПН;
  • довідка про місце реєстрації заявника та членів його сім'ї;
  • довідка про реєстрацію на обліку для осіб, які потребують поліпшення житлових умов;
  • виписка з Держреєстру майнових прав на нерухомість про наявність такої у власності заявника і / або членів його сім'ї;
  • копії свідоцтв про шлюб (якщо є), про народження дитини (дітей).
  • для ветеранів війни: інформацію з органу соцзахисту населення про присвоєння статусу ветерана війни, копію свідоцтва інваліда війни;
  • для учасників АТО: копія посвідчення УБС, копію довідки про безпосередню участь в АТО;
  • для ВПЛ: копія довідки про реєстрацію позичальника і / або членів його сім'ї як ВПЛ.

для ветеранів війни: інформацію з органу соцзахисту населення про присвоєння статусу ветерана війни, копію свідоцтва інваліда війни;   для учасників АТО: копія посвідчення УБС, копію довідки про безпосередню участь в АТО;   для ВПЛ: копія довідки про реєстрацію позичальника і / або членів його сім'ї як ВПЛ

Банківська іпотечне кредитування

Отримати жадану квартиру в новому будинку можна і без державної допомоги. Для цього потрібно звернутися до банківської іпотеці. Серед великих установ, які надають таку послугу, можна назвати:

  • «ПриватБанк»,
  • «Ощадбанк»,
  • «Укргазбанк».

При цьому в «ПриватБанку» є окреме кредитна пропозиція для первинки, «Ощадбанк» готовий надавати позики ВПЛ, а «Укргазбанк» кредитує забудовників в деяких регіонах України.

Все, що потрібно знати про оформлення іпотеки 2017 на подружжя

Процентна ставка становить 18-19%, як правило, вона фіксована на весь термін позики. Пеня за дострокове погашення відсутня. Термін кредиту - 20-30 років, валюта - гривня. Мінімальний перший внесок - 10%.

Фахівці радять оформляти кредит на максимальний термін, щоб знизити щомісячну фінансове навантаження на сімейний бюджет. Навіть якщо ви в змозі виплатити його раніше, забезпечте себе на випадок форс-мажорів у вигляді несподіваного зниження доходів.

Банківський кредит не обмежує позичальника у виборі місця для проживання, метражу майбутньої квартири. Головне - вкластися в рівень доходу.

Умови розрахунку кредиту на новобудову

Вартість бажаної квартири ділиться на 360 місяців (30 років). Виходить сума щомісячного платежу по кредиту. До нього додають прожитковий мінімум на кожного члена сім'ї, приблизний розрахунок оплати комунальних послуг, страхування життя позичальника, страхування кредиту (страхова сума вноситься раз в рік, але для прорахунку її розбивають помісячно). В результаті ви отримаєте суму, яку повинні офіційно заробляти щомісяця.

Кредит під квартиру: з чого почати?

Чим більше перший внесок, тим більше шансів на те, що кредит вам схвалять. Спочатку можна звернутися в банк за консультацією, щоб дізнатися, на яку суму вам варто розраховувати, а потім займатися безпосередньо пошуком відповідного житла.

«Банківська іпотека дорожче, але вона є. Наприклад, на Чернігів за програмою «Доступне житло» в цьому році виділили близько 400 тис. Грн - на півтори квартири. А бажаючих набагато більше. У банку детально консультують, можна зорієнтуватися за ціною і вибирати варіанти. У разі молодої сім'ї, з офіційної «мінімалкою», звичайно, потрібно постаратися зібрати максимальний перший внесок, а решта виплачувати потроху », - каже Ольга, яка планує покупку квартири в новобудові в кредит.

Необхідні документи:

  • заявка на кредит;
  • копії паспорта та ІПН позичальника;
  • документи, що підтверджують платоспроможність;
  • документи на предмет іпотеки (кредит видається під заставу квартири).

Таким чином, навіть маючи на руках приблизно 50% вартості бажаної квартири в новобудові, її можна отримати у власність, якщо взяти участь в держпрограмах або віднести гроші в якості вагомого першого внеску в банк.

Кредит під квартиру: з чого почати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация