Донеччина після виборів: Команда по команді ...

Менше року знадобилося нової влади, щоб де-факто і навіть де-юре відновити зруйновану конституційною реформою президентську вертикаль і протягнути її мало не в кожен будинок. Система замкнулася з завершенням місцевих виборів, і тепер їй належить одне з двох: або діяти, або іржавіти і руйнуватися. Частина цього чуда радянського машинобудування з новими імпортними деталями і спробував описати «ОстроВ» на прикладі однієї - але базової - області.

Ні-місце-для-дискусій

Донецька міська рада після виборів 31 жовтня став ще більш «регіональним». У попередньому скликанні більшість також складала Партія регіонів: 68 депутатів, але при цьому тринадцять мандатів було у Блоку Наталії Вітренко, який іноді демонстрував свою опозиційну сторону. У нинішньому ж скликанні Донецької міськради кількість депутатів зросла з 81 до 90, а у «регіоналів» виявилося 85 мандатів; ще три у Комуністичної партії, і два - у «Сильної України». Варто відзначити, що і комуністи, і представники «Сильної України» пройшли до міськради за списками, а по «мажоритарці» Партія регіонів здобула повну перемогу у всіх одномандатних округах міста.

«Молодим» нове скликання депутатів назвати важко: за наявними даними, тільки одному народному обранцеві ще не виповнилося тридцяти років - це фінансовий директор ВАТ «УкрМет» Андрій Кисельов (29 років), 83 депутати - у віці від тридцяти до шістдесяти років, ще шестеро - старше шістдесяти років. Найстарший член міськради - директор Донецької спеціалізованої школи I-III ступенів № 115 з поглибленим вивченням іноземних мов Геннадій Саприкін (73 роки).

Серед депутатів можна зустріти порівняно великих бізнесменів, які працюють в промисловості, будівництві, в сфері транспорту та зв'язку, юридичній сфері, але є і представники сфери науки і освіти, охорони здоров'я, комунальних підприємств. Продовжили в міськраді свій «трудовий шлях» виходи з політичних династій. З попереднього скликання в нинішній перейшли син власника групи «НОРД», народного депутата від Партії регіонів Валентина Ландика Андрій і син колишнього голови Верховної Ради Криму Бориса Дейча Сергій. Вперше в Донецькій міськраді працюватимуть Олександр Логвиненко (син колишнього губернатора Донецької області Володимира Логвиненка) і Олександр Адамов (син нинішнього заступника губернатора Бориса Адамова).

Що стосується добробуту новообраних депутатів, то його можна було оцінити в день першої сесії, 11 листопада, по автомобілям біля будівлі міськради. Maserati, Porsche, Rolls-Roycе ... Хоча і в минулому скликанні серед депутатів були небідні люди: один з них одного разу випадково впустив під ноги журналістам телефон Vertu і тут же поспішно попередив всі можливі питання: «Мені його подарували».

До речі, шикарний Rolls-Roycе належить одному з «новеньких», депутату від «Сильної України», президенту фінансово-промислової корпорації DMS Андрію Альоші. Альоша є також президентом Донецької обласної федерації рукопашного бою: був ініціатором відкриття безкоштовних секцій з рукопашного бою в школах Донецька і в міському притулку для безпритульних. Але навряд чи йому, як і Сергію Богачеву, який свого часу входив до складу збірної ЦСКА з боксу, знадобляться «бійцівські» якості, тому як в Донецькій міськраді серед депутатів бійок не було і, очевидно, не буде.

Другий «сильноукраїнець» в міськраді, Дмитро Сазонов, є главою Донецької міської організації партії та генеральним директором «Донецького обласного підприємства автобусних станцій». Підприємство займається автобусними перевезеннями пасажирів по донецькому регіону. Ставши депутатом міськради, Сазонов отримав можливість лобіювати свої інтереси щодо внутрішньоміських маршрутів.

Про те, що новообрані донецькі депутати при роботі в міськраді «себе не скривдять», говорить і той факт, що вони масово прагнуть потрапити в бюджетну та земельні комісії. Це при тому, що для Донецька однією з найбільш нагальних проблем є стан житлово-комунального господарства: саме на відсутність доріг, світла на вулицях, поганий стан житлового фонду найчастіше скаржаться виборці. Донецький міський голова Олександр Лук'янченко визнав: комісії з розподілу бюджетних коштів і земельних наділів не приваблюють тільки його так секретаря міськради Миколи Левченка. «Депутати думають, що це злачні місця», - констатував мер.

Недоліквідірованние

Навесні цього року в Донецькій міській раді визріла ідея ліквідувати поради в районах. Однак, з часом, міська влада тихо звели її нанівець. Проте, система зазнала змін - наскільки серйозним, покаже час: чотири з дев'яти райрад змінили голів.

Так, Петровський район очолив Повний Станіслав Миколайович, Будьонівський - Карцев Віктор Вікторович, Ворошиловський - Ладинцев Владислав Борисович і Ленінський - Бєляєв Валерій Михайлович. Останній вже тривалий час був «виконуючим обов'язки».

Зміну чотирьох голів райрад Донецький міський голова Олександр Лук'янченко на останній прес-конференції пояснив кореспонденту «ОстроВ» тим, що «існує так звана ротація». Ротацію в Будьонівський районі мер пояснив тим, що його колишній глава Олександр Бобков був обраний депутатом і лідером фракції Партії регіонів в Донецькій обласній раді, а в Ворошиловському - тим, що очолювала його Ніна Хохлова має проблеми зі здоров'ям.

Говорячи про колишнього голову Петровського району Людмилі корінцево, Олександр Лук'янченко зауважив, що вона займала цю посаду протягом п'яти скликань. «Корешкова відпрацювала з 1990 року. На шостий раз ми не змогли. Я не кажу, що вона не справляється. Але за планами соціально-економічного розвитку Петрівка на сьогоднішній день ... Потрібні нові обличчя і повинні бути нові зусилля для того, щоб район не сповільнювався, а розвивався далі », - сказав він.

Отримати інформацію про новообраних главах районів «ОстроВ» не вдалося. У Донецькій міській раді повідомили, що свої автобіографії вони повинні були надати до 17 листопада. За стояння на 18 листопада інформацію надав тільки голова Ленінської райради. А поки на офіційному сайті міського голови - старе керівництво.

Нові «штурмани-тактики»

В цілому Донецька область цими виборами нікого не здивувала. Хіба що, низькою явкою. А все інше було прогнозовано.

Більшість депутатських місць традиційно набрали «регіонали». Залишилися при владі і комуністи. Однією ногою ступила в Лету ПСПУ. Традиційні для сходу політичні сили пощипали «нові» «Сильна Україна» і, місцями, як атмосферне явище, «Фронт змін».

За даними обласної організації Партії регіонів, на Донеччині «регіоналам» вдалося очолити 45 міських рад з 52. У чотирьох містах обласного значення та в трьох містах районного значення представники ПР не змогли здолати висуванців Компартії, «Сильної України» і Народної партії. Всього в області, за наявними даними, змінилося п'ятнадцять міських голів, двоє з яких повернулися в свої старі крісла після чотирирічної перерви.

Навіть при тому, що в нинішній владній верхівці жінкам спочатку вказали, що їх місце - на кухні, керувати аж чотирма містами Донецької області будуть представниці прекрасної статі. Всупереч виключно брудним витівок опонентів, мером Слов'янська обрано Неля Штепа, висунута на цей пост Партією регіонів замість Валентина Рибачука. До перемоги на виборах вона займала пост голови наглядової ради благодійного Фонду «Поспішайте робити добро».

Показово, що буквально за три тижні до початку висування кандидатів депутат Верховної Ради від ПР Володимир Вечерко, виступаючи в Слов'янську, заявив, що Партія регіонів буде однозначно підтримувати Рибачука. Вважається, що саме Рибачук був натхненником кампанії в ЗМІ, де Штепа звинувачувалася, крім усього іншого, у відмиванні грошей і розповсюдженні наркотиків.

Глава Кіровської міської організацій Комуністичної партії Ольга Куліш, вчителька французької мови на пенсії, ще рік тому прославилася на всю область, домігшись у суді скасування підвищених місцевою владою комунальних тарифів. Після цього тодішній мер Кіровського заявив, що через відсутність коштів на модернізацію ЖКГ місто може стати «другим Алчевськом». У свій час Кіровському навіть перекрили газ - за борги. Тепер з подібних ситуацій доведеться викручуватися на чолі міста вже самій Ользі Куліш.

Керувати в Мар'їнці від імені Партії регіонів буде Валентина Пономаренко, колишня начальниця соцзабезу. Її попередник на посту мера, висунутий комуністами, завершив гонку другим.

Нарешті, Часів Яр очолила начальник ділянки рекультивації ВАТ «Часівоярський вогнетривкий комбінат», депутат Артемівської міської ради минулого скликання, член Партії регіонів Ольга Опанасенко. Весь її трудовий шлях пов'язаний з комбінатом, де вона починала простим робітником. Опанасенко називають людиною мера Артемівська Олексія Реви, уже вкотре переобраного на цей пост.

До таких же можна віднести і ще одного висуванця ПР, мера Соледара Юрія Товстокоренко. До перемоги на виборах він обіймав посаду начальника відділу маркетингу ДПО «Артемсіль». Крім професійних, володіє і іншими корисними навичками: за інформацією газети «Донбас» , Новий міський голова - майстер спорту з боксу.

Серед нових мерів- «регіоналів» - ще більш міцні господарники Сергій Давидов, Руслан Требушкін і Ігор Скорбілін. Сергій Давидов - відомий в своїх краях меценат, голова наглядової ради ЗАТ «Свинець», тепер міський голова Костянтинівки. Мабуть, ніхто не охарактеризує його краще, ніж він сам : «Ті, хто починав власну справу в 90 - х, знають справжню ціну бізнесу»; «Заробляти можна, не тільки важко працюючи, але і отримуючи при цьому від процесу задоволення. Це талант російських і українських людей ».

Руслан Требушкін до свого обрання мером Димитрова був президентом ТОВ «Донмет» і депутатом Донецької обласної ради - членом постійної комісії з питань паливно-енергетичного комплексу, транспорту і комунікацій. Прославився в місті завдяки успішній акції «Чисте місто», яка була підтримана місцевими «регіоналами». Знову ж, за інформацією « Донбасу », - член виконкому федерації дзюдо.

Ігор Сокрбілін до того, як став міським головою Докучаєвська, керував виробничо-комерційним приватним підприємством «Реконструкція», що працює на ринку будівельних матеріалів. Димитров, Докучаєвськ та Костянтинівка до моменту виборів жили без обраного мера: колишній градоначальник першого відбуває покарання за скандальне ДТП зі смертельними наслідками, Докучаєвський екс-міський голова позбувся поста через підозри в отриманні хабара, а костянтинівський - взагалі попався «на гарячому».

Незважаючи на гору компромату, зміг повернутися в крісло мера Ясинуватої після чотирирічної перерви Олександр Русаченку. Вдалося йому це, можливо, тому, що напередодні голосування з гонки був знятий авторитетний колишній градоначальник Євген Іщенко-Гіллер, член СПУ, постійно бойкотований «синьо-білим» депутатським корпусом Ясинуватої, об'єкт гніву самого Анатолія Близнюка. Як результат - при явці нижче 50% Русаченку отримав 41,5% голосів виборців, тоді як 26% ​​проголосували «проти всіх».

Також повернувся в покинуте в 2006 році крісло міського голови Селідова Віктор Ремізов, колишній також генеральним директором ДП «Селідоввугілля». Кар'єру будував у вуглепромі - починав гірничим майстром на одній з шахт ДП.

Старий-новий мер тепер і в Світлодарську. Висунутий Компартією Анатолій Брехунець очолював це місто в 1990-1994 роках. За даними КПУ, в різний час працював інженером, заступником начальника, начальником паливно-транспортного цеху Вуглегірської ТЕС.

У «стратегічному» для обласної влади та обласного бізнесу Новоазовську мер залишився колишнім, але змінив забарвлення. Колишнього «регіонала» Олега Сидоренка висунула партія «Сильна Україна». Його перемога - перший великий «облом» донецьких «регіоналів». А другий - уособлює 29-річний ставленик «Сильної України», безпартійний Євген Клеп, який посів крісло Горлівського міського голови. Раніше молодий бізнесмен, власник ТОВ «Прогрес» (виготовлення меблів) співпрацював з Блоком Литвина.

У крісло мера Клеп пересів з крісла голови селищної ради Пантелеймонівки. Про себе : «Я, як і всі, мріяв про різне: і космонавтом, і пожежним, а ще - займався в Палаці піонерів в ізостудії і думав, що зможу стати художником». Судячи з його висловлювань , Сповнений енергії та ентузіазму.

Зате ентузіазмом вже по відношенню до Євгена Клепа сповнився губернатор Анатолій Близнюк, який встиг, публічно, зробити меру пропозиція , Від якого той, судячи з тону Близнюка, навряд чи зможе відмовитися:

«Я впевнений, що з Євген Клеп ми будемо плідно працювати, і може бути він завтра стане ще членом Партії регіонів. Він повинен чітко розуміти, що зможе реально зробити для людей, якщо вони йому повірили. Виборча кампанія і обіцянку шляхів вирішення тієї чи іншої проблеми - це одне. Після виборів є життєві реалії, холодний душ для тих, хто прийшов і побачить реальний стан справ. Тому ми будемо з ними нормально працювати. Пояснювати, що вони не питомі князьки, а повинні діяти на підставі чинного законодавства. Ми маємо право і зобов'язані контролювати їх законну діяльність. І ми це зробимо ».

Щось подібне п розвучало і на адресу Олега Сидоренка. «А пам'ятаєте, фільм якийсь був, коли молодий пацан говорив:« Я хочу бути головою ». На нього все «Цикало»: «Як так?». А він каже: «Ну, як хочуть бути космонавтами, льотчиками, а я хочу бути головою колгоспу». Ось ця людина говорить: «А я хочу бути мером, ну не висуває мене партія рідна, самовисування в цьому випадку немає, тому я залишаюся з громадою і мені не партійний квиток в цьому випадку є принциповим, а добробут громади». І він пішов, і він виграв - молодець. Що я ще скажу? .. А яке далі він рішення прийме: повернеться в партію чи ні. Я думаю, він буде прав. Він прийде і скаже членам партії: «Люди, я мав рацію».

Конкретних пропозицій до інших не- «регіоналам» глава ОДА поки не озвучував, у всякому разі, публічно. Спати спокійно поки можуть висуванці Народної партії - новий міський голова Сніжного, Олександр Доронін, і новий мер Миколаївки, екс-депутат Слов'янської міськради від Партії регіонів Григорій Прохідня.

Це ж стосується і висуванця КПУ, безпартійного Володимира Проценка, який працював до обрання заступником генерального директора ВАТ «Алчевськкокс» з економічної безпеки - нового мера Дебальцеве. Колишній конттразведчік, пішов на пенсію з СБУ в 2005 році в званні підполковника. А автобіографії зазначено: «Два цивільних вищих освіти: інженер з експлуатації електронного обладнання, юрист. Також - військова освіта - «штурманське тактичне».

Команда в зборі. Тепер - карту в руки штурманом-Стратегові.

Анна Іванова, Віолетта Симонян, Юлія Абібок, «ОстроВ


На нього все «Цикало»: «Як так?
Що я ще скажу?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация