Допомагати легко, жити важко

  1. Кожному будинку - свій будиночок
  2. І катування, і спроба
  3. потрібна підтримка

Допомогти знайти роботу людям з обмеженими можливостями і зібрати гроші на лікування дітям, хворим на рак, - ці два завдання одночасно зараз вирішує команда «Допомагати легко» благодійного фонду AdVita ( «Заради життя»). Однак на старті їм самим не обійтися без допомоги. Необхідно 726 тисяч рублів - на відкриття керамічної майстерні, де буде створюватися «Петербург в мініатюрі». Це дасть і роботу нужденним в ній інвалідам, і гроші на лікування підопічним фонду AdVita. Збір коштів на краудфандінговой платформі розпочато у вересні. Але на сьогодні є лише 133 тисячі рублів. Два потрібних справи - під загрозою.

Кожному будинку - свій будиночок

«Петербург в мініатюрі» - це маленькі керамічні будиночки, пам'ятки архітектури і мистецтва та просто красиві міські будівлі, виліплені за зразками з глини, обпалені в печі і розфарбовані вручну. Крихітні копії справжніх Ермітажу, Біржі, Думи, Ісаакіївського собору, Петропавлівської фортеці, Маріїнського театру, керамічні мініатюри всіх будинків Мільйонної вулиці і Невського проспекту створюють люди з обмеженими можливостями. Проект народився кілька місяців тому на майданчику простору «Легко-легко» - там же, де знаходиться магазин благодійних сувенірів БФ AdVita.

- Ми зрозуміли, що у нас немає ручних сувенірів, пов'язаних з Петербургом, з його неповторною архітектурою і містобудуванням, а у нас їх шукали. Нам захотілося подарувати це місту, - розповідає Олександра Сторожук, куратор проекту «Петербург в мініатюрі». - Чи не китайську штампування, а зроблений своїми руками з місцевих матеріалів сувенір, і в ці керамічні мініатюри вкласти душу міста.

Багаторічний волонтер БФ AdVita Міла Кузнєцова - за професією театральний художник - стала очима і руками проекту. Спочатку передбачалося, що Міла буде тільки малювати ескізи, а зразки для роботи виліпити професійні керамісти і ювеліри. Однак художниця сама впоралася з усім, і саме по її прототипам працівники керамічної майстерні зараз відтворюють мікро-Петербург.

- Найдовше і складне - збір інформації про те, як виглядає будинок, - пояснює Міла. - Шукаю панорами, карти, фотографії в інтернеті. Але все треба перевірити на відповідність, потім їду дивитися на будівлю. Фотографую його з усіх ракурсів. По кожному будиночку у мене ціла татко матеріалів. Ескізів і креслень я не роблю - відразу беруся ліпити прототип. Простий будинок можна і за півгодини зробити, а з Ермітажем я займаюся вже місяць. Готові зразки віддаю дітям, і по ним вони ліплять будиночки.

І катування, і спроба

Допомогти знайти роботу людям з обмеженими можливостями і зібрати гроші на лікування дітям, хворим на рак, - ці два завдання одночасно зараз вирішує команда «Допомагати легко» благодійного фонду AdVita ( «Заради життя»)

Тарас, Міла і Феодосій. Фото: Олена Лук'янова / «Нова»

Тарас працює всього кілька днів, але впевнений: у нього з ходу все вийде.

- Добре, коли так, - спокійно відповідає Міла, тепер - керівник керамічної майстерні і творчий наставник всіх, хто сюди приходить. Передає Тарасу шматочок глини і зразок будиночка для ліплення.

- Мене дівчина так вчила танцювати вальс, - продовжує підмайстер. - Сказала: «Якщо ти зараз не навчишся, я більше з тобою танцювати не буду». І за півхвилини я навчився.

- Значить, зараз навчишся ліпити, - посміхається наставниця.

Але ліплення з глини важко дається Тарасу. І після третього будиночка, який - на його думку - добра, хлопець береться шліфувати вже готові моделі.

- З твердим матеріалом мені легше працювати, ніж з м'яким, - виправдовується Тарас. - Тут я можу стежити за тим, щоб зайвого не сточити. Але тут і відповідальність більше, оскільки це - вже готовий до продажу матеріал.

Тарасу 23 роки. Незважаючи на складності зі здоров'ям, він зумів отримати дві професії - садівника і кухарі. Кілька місяців стажувався в дитячому саду - варив супи та каші.

- Хотів там і залишитися, але не встиг - на вільне місце взяли людини без проблем зі здоров'ям. А інший вакансії я так і не знайшов.

Феодосій, ровесник Тараса, вивчився на столяра. Але з роботою йому теж не пощастило. Деякий час Феодосій трудився на складі в фонді AdVita. Потім заглянув в майстерню, спробував сили і йти не хоче. Він найдовше працює над кожним будиночком, але менше за всіх терпить невдач.

- Я б і зовсім залишився тут, якщо все складеться, - зізнається Феодосій. - Трудова книжка вже запилилася. Хочеться, щоб у ній з'явилася якась запис.

Ксюші 26 років. Їй взагалі не можна працювати через здоров'я. Проте в керамічну майстерню вона навідується раз-два в тиждень. Ліплення і розпис для неї - віддушина.

- Тут розумієш: і ти щось можеш, і твоя праця комусь потрібна.

потрібна підтримка

Милі маленькі будиночки подобалися відвідувачам простору «Легко-легко» і з самого початку добре розходилися. Копії своїх будівель замовили синагога, Михайлівський театр, Маріїнський театр, Публічна бібліотека, Ермітаж.

- Був незвичайне замовлення: чоловік попросив змайструвати мініатюру типовою багатоповерхівки на вулиці Кораблебудівників - чимось була йому дорога вона, мабуть, - розповідає Міла Кузнєцова. - І начебто нічим не видатне будівля, але фігурка вийшла неймовірно приємною на дотик через безліч опуклих віконець і балконів. Такий ось будинок-антидепресант.

Кожну мініатюру майстра упаковують в крафтового коробочку з сургучною печаткою, всередину вкладають візитну картку з адресою будинку, історичною довідкою та описом соціальної ролі проекту. Більшу частину виручки передають в фонд AdVita. Доходи від продажу сувенірної продукції (не тільки будиночків, ще й футболок, сумок, кухлів, листівок, магнітів, блокнотів, ручок) дозволяють фонду щорічно додатково надавати допомогу 100 хворим на онкологію дітям, які потребують дорогого лікування.

- До вересня на площах «Легко-легко» нам стало тісно, ​​- каже Олександра Сторожук. - вже не вміщалися мініатюри. А ще невідомий жертводавець подарував нам піч для випалювання (до цього Міла з будиночками поневірялася по чужих майстерням і просила обпалити фігурки. - Н. П.) - її в магазині не поставиш. Стало ясно: потрібна власна керамічна майстерня, куди можна перенести всі виробництво будиночків. Встановити піч, перевезти матеріали, обладнати кілька робочих місць для людей з обмеженими можливостями і розмістити готові речі.

30 жовтня команда «Допомагати легко» на місяць орендувала студію, куди переїхала майстерня. Але на 57 квадратних метрах - напівпорожньо. Все, що потрібно, самим не подужати. На краудфандінговой платформі «Планета.ру» до кінця листопада триває збір коштів: жертводавці можуть замовити будь-які будиночки та іншу продукцію БФ AdVita. Часу мало. Грошей - теж: на 20 листопада - 133 тисячі рублів.

- Якщо ми до кінця листопада зберемо хоча б половину від необхідної суми - 363 тисячі рублів, то «Планета.ру» продовжить нам оренду майданчика і збір коштів ще на місяць, - ділиться сподіваннями адміністративний директор «Допомагати легко» Тетяна Найко. - Якщо немає - проект заморозять.

726 тисяч рублів - сума не зі стелі. Нічого зайвого в ній немає: 600 тисяч - оренда студії за рік (50 тисяч рублів на місяць). Близько 40 тисяч - податки. Решту грошей - на найнеобхідніші інструменти і матеріали. Поки гіпс, глину, фарби і навіть набір юного скульптора (на дорослий набір не вистачило коштів) купує сама команда «Допомагати легко».

- Назва хороше - «легко-легко», - продовжує Тетяна Найко, - а на ділі - складно. Але закривати проект дуже шкода.

Підтримати проект «Петербург в мініатюрі» можна тут: https://planeta.ru/campaigns/minispb_legkolegko

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация