Допомога дітям України | «СЯЙВО НАДІЇ» - благодійна організація, діяльність якої поширюється на територію Мелітополя і Запорізькій області. - УВАГА БАТЬКАМ!

УВАГА БАТЬКАМ!

Увага! Шахраї !!!

Шахраї

До нас звернулося кілька батьків дітей, інформація про яких розміщена на нашому сайті.

Проблема одна. Під приводом надання допомоги знімають гроші з картки. Приблизна схема в статті нижче.

НЕ ПОВІДОМЛЯЙТЕ ІНФОРМАЦІЮ З ЗВОРОТНЬОГО СТОРОНИ КАРТКИ !!!

(ТЕРМІН ДІЇ КАРТКИ; ГРУПА З ТРЬОХ ЦИФР; КОД)

ОНОВЛЕННЯ

06.05. 2015

Шановні батьки!

Останнім часом знову почастішали випадки шахрайства.
До нас звернулися кілька батьків дітей, зареєстрованих на нашому сайті яким дзвонили невідомі особи. Представляючись керівником або співробітниками нашої організації, вони намагаються обманним шляхом заволодіти реквізитами платіжних карт (Пін-код, номер карти, тризначний код на зворотному боці картки), щоб «нібито» перерахувати благодійну допомогу.

Вся інформація про діяльність нашої компанії і в тому числі список співробітників розміщений ТІЛЬКИ на нашому офіційному сайті і в наших спільнотах в соціальних мережах:

http://www.nadeshda.com.ua/o_fonde/nasha_komanda/
http://vk.com/publicsiyanienadesdu
https://www.facebook.com/groups/660221397392734/?ref=bookmarks
http://ok.ru/siyanienad?st.cmd=altGroupMain&st.groupId=51960016076937&st.referenceName=siyanienad&st._aid=UserGroups_MiniList_GroupPic1

Ми також звертаємо вашу увагу, що наша організація не перераховує кошти на карти батьків і просимо нікому не повідомляти реквізити платіжних карт, щоб уникнути шахрайських дій.

У разі звернення до вас «Псевдоспівробітники» рекомендуємо звертатися в правоохоронні органи. І пам'ятайте, що ваша безпека перебуває в ваших руках.

На Харківщині викрито зграя, яка обікрала онкохворих дітей на 360 тисяч гривень

30.10.2013 12:32

Співробітники Управління по боротьбі з кіберзлочинністю Харківщини викрили міжрегіональну організовану групу в складі 5-ти осіб, які обікрали онкохворих дітей на 360 тисяч гривень. Правоохоронцями доведено причетність їх до 40-ка епізодами вчинених злочинів. Істотну допомогу надала служба безпеки «Приватбанку».

Як повідомили «УК» у ВЗГ ГУМВС України в Харківській області, підозрювані, протягом 2012 і декількох місяців 2013 років, заволоділи грошима, що призначалися на лікування онкохворих дітей: жителів Донецької, Житомирської, Кіровоградської, Полтавської, Харківської, Хмельницької, Чернівецької, Сумської областей і АР Крим.

Ще в минулому році в Головне управління МВС України в Харківській області почали надходити звернення громадян із заявами про несанкціоноване зняття коштів з їх банківських рахунків. Зазначені грошові суми були перераховані меценатами на лікування онкохворих дітей.

Для розкриття зухвалого злочину, яке викликало в суспільстві великий резонанс, була створена слідчо-оперативна група в складі досвідчених правоохоронців, в тому числі, фахівців Управління по боротьбі з кіберзлочинністю Міністерства внутрішніх справ України.

Ними було встановлено, що підозрювані по оголошеннях в мережі Інтернет отримували особисті дані осіб, які збирали кошти на лікування дітей, після чого шляхом компрометації виготовляли дублікати сім-карт з номерами мобільних телефонів потерпілих, які були визначені як основні фінансові номера для управління їх особистими рахунками в одному з українських банків.

Надалі з використанням системи електронних переказів зазначеного банку по телефону шахраї представлялися від імені потерпілих і повідомляли оператору їх особисті дані і таким чином здійснювали незаконні перекази коштів з рахунків потерпілих на рахунки інших підставних осіб. Згодом зловмисники переводили їх у готівку та отримували гроші в банкоматах міста Харкова.

- Слідством встановлено, що дану злочинну схему розробили і здійснювали троє засуджених громадян, які в той час перебували за гратами, - розповідає заступник начальника ГУМВС України в Харківській області - начальник кримінальної міліції полковник міліції Ігор Сенчук. - На волі у них були свої спільники, які допомагали їм «провертати» незаконні операції з чужими грошима - двоє раніше судимих ​​харків'ян. На сьогоднішній день доведено причетність вищевказаних осіб до вчинення щонайменше 40 епізодів шахрайства з використанням електронно-обчислювальної техніки. Активну допомогу у виявленні і розкритті злочинної діяльності зловмисників міліціонерам надавали працівники прокуратури та служби безпеки «Приватбанку.

Зараз підозрюваним повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних злочинів в складі організованої злочинної групи, передбачених ч. 3 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), ч.4 ст.190 (шахрайство), ч.2 ст.185 (крадіжка), ч.1 ст.309 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту) Кримінального кодексу України.

А найстрашнішим є те, що в результаті таких ганебних дій зловмисників, 4 онкохворих дітей померли через недостачу коштів на лікування.

Зловмисники арештовані і знаходяться в Харківському СІЗО № 27. За вчинення вищевказаних злочинів, законодавством передбачено максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.

«У країна кримінальна»

Шахраї виходять на власників карт "ПриватБанку" через сайти приватних оголошень

11:21 08.08.2013 |

До редакції «proIT» від двох незалежних джерел надійшли повідомлення про шахрайські атаках з елементами соціальної інженерії. Два випадки об'єднують схожі риси, що дозволяє говорити про системність нової злочинної схеми:

1) атакують власників карт «Приватбанку»;

2) «наводка» на жертву через сайти приватних оголошень;

3) вхідні дзвінки нібито від співробітників «Приватбанку».

перший випадок

• Жертва отримує вхідний дзвінок щодо товару, що продається через сайт оголошень. Уявний покупець жваво цікавиться характеристиками товару і можливими способами доставки, даючи зрозуміти жертві, що ймовірність угоди висока.

• В процесі обговорення умов продажу «покупець», імітуючи поганий зв'язок, кілька разів просить жертву передзвонити, тобто здійснити дзвінок. В процесі обговорення спливає ще один зацікавлений покупкою фігурант - нібито остаточний реципієнт товару, що купується (згідно з легендою, дядько робить подарунок племіннику), і у нього теж виникають «проблеми зі зв'язком».

• В ході торгів нав'язується наступна схема розрахунку: «покупець» перераховує вартість на вказаний продавцем номер картки «Приватбанку», а продавець відправляє товар на вказане відділення «Нової Пошти» до запитання.

• Незабаром жертва отримує вхідний дзвінок з анонімного номера. На іншому кінці дроту представляються «службою безпеки Приватбанку» і, звертаючись до жертви по імені-по батькові, запитують, чи дійсно очікується поповнення картки на точно вказану суму. «Офіцер безпеки» повідомляє, що платіж тимчасово не може бути прийнятий в силу деяких обмежень по картці. Обмеження можна відключити прямо в ході телефонної розмови, але для цього потрібно пройти стандартну процедуру аутентифікації «на від випадок, якщо ваш телефон взяв хтось інший». Жертва відповідає на стандартні секретні питання, що задаються в ході процедури аутентифікації. «Офіцер безпеки» підтверджує «зарахування» коштів на картковий рахунок.

• Протягом півгодини після дзвінка від «служби безпеки», SIM-карта жертви перестає сприйматися телефоном, виявляється неможливість зайти в систему «Приват24», а незабаром - і пропажа коштів з карткового рахунку.

Другий випадок багато в чому повторює перший - вихід на жертву через сайт оголошень, віддалена продаж товару шляхом зарахування грошей на картку «Приватбанку», вхідний дзвінок від «служби безпеки». Відмінність в тому, що в другому случе шахраї реалізують швидшу схему, без заволодіння дублікатом SIM-карти.

• Жертва, погодившись на запропоновані умови дистанційній покупки, відправляє SMS з реквізитами картки, але через 5 хвилин отримує дзвінок від «покупця», який говорить, що не отримав SMS і просить продиктувати номер картки та ПІБ. Отримавши інформацію, він пропадає на 2 години, очевидно, щоб викликати у жертви почуття невизначеності і гостре почуття очікування дзвінка. Нарешті «покупець» дзвонить і каже, що гроші перерахував.

• Через 5 хвилин жертві надходить дзвінок з прихованого номера та людина на тому кінці дроту, представившись співробітником департаменту «ПриватБанку» по роботі з корпоративними клієнтами, називає жертву по ПІБ і питає, чи очікує вона надходження точно зазначеної суми на свій рахунок. Отримавши ствердну відповідь, «співробітник банку» говорить: «Платіж на вашу карту здійснений з рахунку юридичної особи, а оскільки ваша картка не авторизована на отримання коштів від юридичних осіб, вам необхідно провести таку авторизацію. Я вам допоможу це зробити ». «Співробітник банку» пояснює жертві, що потрібно підійти до банкомату «Приватбанку», зайти в певний меню, ввести свій номер телефону, пін-код карти і продиктувати код, отриманий в SMS. Шахрай запитує, через який час жертва буде знаходитися поряд з банкоматом, щоб в телефонному режимі він зміг би допомогти провести необхідні маніпуляції з банкоматом. «Співробітник» «ПриватБанку» передзвонює на 15 хвилин пізніше обумовленого часу, мабуть з метою зіграти на емоційному стані жертви, яка чекає на отримання великого грошового переказу - очевидно очікування великої продажу має нівелювати підозра жертви про надмірну легкості «угоди».

А підозрілих фактів більше, ніж досить. Тут і швидкість угоди, і відсутність торгу, перерахування великої суми грошей без будь-яких гарантій, перерахування коштів з рахунку не фізичні, а юридичної особи, байдужість «покупця» до вибору поштового оператора, щедрість «покупця», легко погодився на оплату пересилки, легка згода на оплату комісії за переказ коштів та відсутність заперечень на конвертацію вартості зазначеної в доларах в гривні за максимальним курсом.

У другому випадку «угода» зірвалася. Жертву виручила зайва педантичність. Зокрема, був зроблений дзвінок оператору колл-центру «ПриватБанку» з метою з'ясувати, чи дійсно необхідно «авторізовиваться» карту для отримання платежу від юридичної особи. Питання викликало подив у оператора, але коли йому повідомили деталі «операції», він попередив про її шахрайському характері. Варто відзначити, що і сам клієнт завчасно підстрахував себе від можливого шахрайства та для подібних угод використовував спеціально випущену карту з нульовим балансом.

Як зрозуміло з описів, успіх злочинної схеми забезпечений, серед іншого, успішної експлуатацією великої «дірки» в безпеці системи ДБО і мобільних операторів, про яку редакція «proIT» вже писала - несанкціоноване отримання дубліката SIM-карти, який використовується для доступу до ДБО. Крім того, звертають на себе увагу кілька інших вразливостей:

1) Коли ви набираєте номер карти в будь-якому терміналі «Приватбанку» з метою поповнення, на екран висвічується ПІБ власника повністю - саме таким чином шахраї дізнаються повні ПІБ жертви для дзвінків в «Приватбанк» від її особи.

2) У жодному з документів «Приватбанку», які клієнт підписує при оформленні банківської картки, немає попередження про те, що процедура аутентифікації (відповіді на секретні питання) може здійснюватися тільки при ініціюванні дзвінка самим клієнтом, але ніколи - при надходженні вхідного дзвінка.

3) Що б не говорили оператори про нібито принципову неможливість злочинного заволодіння дублікатом SIM-карти, редакція продовжує отримувати фактичні підтвердження того, що надання історії вихідних дзвінків де-факто є цілком достатньо для отримання SIM-дубліката зловмисниками.

Відповідаючи на питання редакції, чи знають в «ПриватБанку» про перерахованих і подібних схемах і як з ними борються, Олег Серга, прес-секретар «ПриватБанку», зазначає, що такі «схеми» практикувалися шахраями, як правило, в першій половині 2012 року . «Ми активно протидіємо подібних схем шахрайства з картами клієнтів. По-перше, кожен клієнт отримує від банку інформацію про те, як убезпечити себе від шахрайства, що співробітники банку не мають права зв'язуватися з клієнтом по телефону і уточнювати його особисті дані, що паролі та інша інформація від банку це секретна інформація. По-друге, і найголовніше, по кожному факту шахрайства ми проводимо термінове розслідування, легко за допомогою камер спостереження та інших даних визначаємо особистість шахрая і передаємо матеріали в МВС для початку кримінального провадження. За останній рік притягнуто до кримінальної відповідальності більше двох десятків груп шахраїв, на розслідуванні зараз знаходиться більше сотні подібних справ. Наші системи інформаційної безпеки дозволяють дуже швидко вийти на шахраїв і притягнути до відповідальності. По-третє, за результатами розслідування, якщо не виявлено вина і причетність до шахрайства самого клієнта (а таких випадків досить багато), клієнтові банк компенсує втрачені кошти і далі відшкодовує їх за рахунок залучених до відповідальності шахраїв ».

У той же час, в «ПриватБанку» вважають, що ПІБ клієнта надійно захищені, оскільки видаються тільки після авторизації через карту. «При проведенні операції в терміналах потрібна обов'язкова ідентифікація клієнта через його карту. При поповненні карти по номеру підтверджує інформація про власника карти з'являється на екрані тільки на фінальній стадії операції після валідації клієнта і підтвердження операції паролем. Таким чином, інформацію про власника карти на яку перераховуються гроші може бачити тільки ідентифікований клієнт банку після підтвердження операції переказу », - стверджує Олег Серга.

Проте, практичний експеримент, проведений редакцією «proIT» доводить зворотне - щоб роздобути ПІБ жертви за допомогою терміналу поповнення карта «ПриватБанку» зовсім не потрібна. Термінал пропонує і інший - набагато більш «дірявий» - спосіб авторизації, шляхом введення одноразового пароля, який прийшов в SMS на вказаний в терміналі номер. В даному випадку ідентифікатором виступає не банківська карта, а номер телефону. Оскільки стартовий пакет будь-якого оператора можна купити на кожному розі, а після заполученія ПІБ жертви просто викинути, редакція вважає де-факто доведеною незахищеність персональних даних клієнтів «ПриватБанку».

Що стосується попередження клієнта про те, що процедура аутентифікації (відповіді на секретні питання) може здійснюватися тільки при ініціюванні дзвінка самим клієнтом, але ніколи - при надходженні вхідного дзвінка, прес-секретар «ПриватБанку» говорить, що кожен клієнт при отриманні картки банку підписує стандартну оферту, де чітко прописана процедура захисту особистих даних. «Крім того, дана інформація повідомляється клієнтів в ході комунікацій з ним від імені банку по СМС, на чеках банкоматів, в інформаційних матеріалах банку», - говорить Олег Серга.

Особливу увагу він звертає на той факт, що ніколи і ні за яких обставин співробітники банку не дзвонять клієнтам з особистих мобільних номерів і ніколи не вимагають диктувати паролі. «Паролі банку нікому передавати не можна ніяким способом», - підкреслює представник банку. Однак, як підказує практика, мало хто з клієнтів про це знає.

Примітно, що жертва в другому випадку була чудово поінформована про нюанси подібних шахрайських схем, але коли її саму взяли в «оборот» щось недобре вона запідозрила лише в останній момент. Виходить, якщо такого роду схеми ще користуються популярністю, значить у шахраїв є і позитивні результати. А це говорить про відм, що банкам, особливо тим, які активно впроваджують нові послуги, слідують більш інтенсивно вести роз'яснювальну діяльність серед клієнтів про основи фінансової безпеки і особливості своєї політики безпеки.

А ось у жертви первого випадки перспективи повернути кошти, на жаль, невтішні. У «Приватбанку» ее просто відфутболілі з формулюванням «не можемо надаті правову допомогу, так як вами булу розголошена конфіденційна інформація». Після певного тиску, «ПриватБанк» вказав жертві ПІБ власника і номер картки, на яку були перекинуті вкрадені гроші, і показав відеозапис процесу зняття готівки в одному з банкоматів Донецька, на якій мало що можна розібрати. На цьому «ПриватБанк» умив руки. Заява, прийняте Святошинської міліцією (за місцем проживання жертви), відфутболили в Донецьк - за місцем зняття грошей. "І все. Ні слуху, ні духу. Слідчого місцевого зловити по телефону просто нереально », - підводить сумний підсумок жертва першого випадку.

Кирило Князєв

За матеріалами: proIT

Сумщина: шахрай вкрав гроші хворого на рак дитини
У місті Лебедин Сумської області міліція розшукує шахрая, який вкрав з банківської картки майже 10 тис. Грн, що призначалися на лікування хворого на рак хлопчика.
Як повідомили УНІАН у СЗГ УМВС України в Сумській області, зловмисник зателефонував матері дитини та, назвавшись працівником банку, висловив бажання перерахувати на її банківську картку 800 грн. Жінка зраділа, оскільки її дитина хвора на рак і потребує термінової операції. Тому останнім часом сім'я розміщувала оголошення з проханням надати посильну допомогу в Інтернеті, газетах, расклеивала листівки на вулицях, і люди відгукувалися. Вдалося зібрати 10 тисяч гривень. Готувалися до операції. «Благодійник» розпитав про персональні дані жінки і сказав чекати СМС з повідомленням про перерахування коштів. Але коли на наступний день вона прийшла, щоб в банкоматі перевірити рахунок банківської картки, та виявилася заблокованою, а на рахунку залишилося всього 700 грн.
За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ст. 190 ч.1 Кримінального кодексу України (шахрайство).
постiйна адреса статтi:
http://health.unian.net/rus/detail/240957

Шахраї «розводили» молодих мам на «екстрені гроші» 10 липня 2012 00:03

Більше 18-ти заяв про афери з банківськими картами надійшло правоохоронцям Жовтневого райвідділу м.Луганська. Про це «Острову» повідомили у Відділі зв'язків з громадськістю ГУ МВС України в Луганській області.

«Однією з нових розробок в області банківських послуг є послуга« Екстрені гроші »- коли клієнт банку може зняти грошові кошти, не маючи при собі банківської картки, а знаючи лише її номер і маючи мобільний телефон. Розробники цієї послуги, в першу чергу, думали про те, щоб навіть самий розсіяний клієнт, забуваючи десь свою картку, міг мати доступ до власних грошей », - зазначають правоохоронці.

За повідомленням відділу зв'язків з громадськістю, тільки за останній час в Жовтневий райвідділ міліції надійшло більше 18-ти заяв про афери в одному з банків міста Луганська. Від рук шахраїв, в основному, постраждали молоді мами, які, бажаючи продати дитячі речі, коляски, іграшки, ліжечка, з яких малюки виросли, розміщували оголошення на сторінках газет.

Шахраї вибрали саме цю, одну з найбільш вразливих категорій громадян, розуміючи, що в силу своєї зайнятості мами маленьких дітей можуть не звернути увагу на той факт, що з їх банківських карт зникають гроші.

Аферисти діяли за наступною схемою: після виходу інформації в пресі, тому, хто її розмістив, надходив дзвінок по мобільному телефону. Жіночий голос повідомляв, що дзвонить за оголошенням і бажає придбати дитячу річ для своєї дитини, але з одним застереженням - дзвонила проживає не в місті Луганську, а за його межами і оплатити може тільки грошовим переказом за допомогою банківської послуги «Екстрені гроші».

Якщо у давали оголошення жінок виявлялася картка даного банку і такий варіант купівлі-продажу їх цілком влаштовував, то під приводом переведення грошових коштів шахрайка дізнавалася номер банківської карти продавця, нібито для перерахування суми, необхідної для покупки потрібної їй речі. Слідом на мобільний телефон жінки приходило СМС, що містить інформацію про те, що на рахунок надійшли грошові кошти в розмірі суми грошей, яка перевищує вартість товару. Шахрайка пояснювала це тим, що у неї немає грошей меншим номіналом. Після цього покупець просила перевести їй назад здачу. Потім схема повторюється, і знову на мобільний телефон молодої мами приходить СМС із запитом і, коли жінка підтверджувала цей запит з її банківської карти знову автоматично зникали кошти. А в цей час шахрайка, стоячи біля банкомату, знімала їх, але при цьому вона повідомляла молодій жінці, що операція не пройшла і, що її треба повторити ще.

Так тривало до тих пір, поки аферистка не бачила, що на банківській картці продавця не залишалося коштів, достатніх для зняття. У теперішній час правоохоронці проводять оперативно-розшукові заходи щодо встановлення особи та затримання шахрайки.

Співробітники міліції нагадують, що вся інформація, яка стосується вашого банківського рахунку, - секретна. Перш, ніж відповісти на надіслане СМС, навіть з номера оператора банку, слід прочитати його зміст. Будь-які коди доступу, PIN-коди - це та інформація, якою повинен володіти тільки хазяїн картки.

Джерело: ostro.org

Викрили злочинну групу, яка викрадала гроші з рахунків хворих дітей

Джерело: svit24.net

Працівники управління по боротьбі з кіберзлочинністю ГУ МВС України в Київській області викрили організовану злочинну групу, яка протягом року діяла на території всієї України. Злочинна група за шахрайською схемою ошукала більше 20 осіб.

Зловмисники розробили та впровадили схему викрадення грошових коштів з карткових рахунків клієнтів одного з відомих в Україні банків, повідомили у відділі зв'язків з громадськістю ГУ МВС України в Київській області.

Учасники злочинної групи шукали в засобах масової інформації приватні оголошення з проханням надати благодійну допомогу на лікування хворих дітей.

Отримавши необхідні дані, зловмисники через Інтернет реєструвалися від імені зазначених у повідомленнях в електронній системі віддаленого управління рахунками банку. Згодом дзвонили батькам хворих дітей і під приводом бажання перерахувати певну суму грошей, просили повідомити дані карткового рахунку, в тому числі і код банківської картки.

Далі, маніпулюючи коштами, що знаходяться на рахунку жертви, злочинці переводили гроші в на свій рахунок.

В ході оперативно-розшукових заходів працівників управління по боротьбі з кіберзлочинністю Київщини встановили особу організатора злочинної групи. Ним виявився 35-річний уродженець Черкаської області - раніше неодноразово судимий за крадіжки та замах на вбивство працівника міліції. Його затримали. Чоловік визнав свою провину. За місцем його проживання правоохоронці вилучили речові докази: банківські карти, на які перераховувалися кошти, комп'ютерну техніку та пристрої доступу до мережі Інтернет (мобільний модем), мобільні телефони, і SІM карти, які використовувалися ним, для вчинення злочинів.

Зараз вже відомо, що злочинна група за шахрайською схемою обдурила понад 20 осіб на території України та заволоділи грошовими коштами на суму близько 100 тисяч гривень.

За такий злочин передбачено покарання - від трьох до восьми років позбавлення волі.

Правоохоронці встановлюють потерпілих від злочинної діяльності шахраїв і розшукують інших учасників злочинної групи.

Нагадаємо, іспанська поліція в тісній співпраці з Європейським центром кіберзлочинності (ЕЦК) в Європол, викрили одну з найбільших мереж кіберзлочинців, які займалися здирництвом через Інтернет. До складу злочинної групи входили двоє українських.

Додамо, у Львові 26-річній Оксані Сенишин збирають кошти на лікування. Їй поставили діагноз «ідіопатична легенева гіпертензія 3-го ступеня». На початку лютого батько Оксани Сенишин повідомив, що з її банківського рахунку вкрали понад 50 тис. Грн. Рух коштів, вкрадених з рахунку, відстежили по всій Україні, зокрема в Дніпропетровську.

Com/groups/660221397392734/?
Ru/siyanienad?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация