Допустима норма алкоголю в крові в Білорусі: законодавчі обмеження

  1. Причини зниження допустимої норми алкоголю в крові
  2. Усереднений рівень алкоголю в крові при споживанні спиртовмісних напоїв

Як свідчить статистика, автомобільний вид транспорту є одним з найбільш травматичних і небезпечних. А алкоголь, що міститься в крові в надмірних дозах, тільки збільшує ризик виникнення аварійних ситуацій, аж до смертельного результату. Тому уряду в різних країнах обмежують допустимий вміст алкоголю в крові. Залежно від законодавчої політики, відмінності можуть бути досить істотні:

  • від "нульової" позначки (Азербайджан, Угорщина, Чехія);
  • усереднених значень до 0,5% (Австрія, Бельгія, Німеччина, Іспанія);
  • до порівняно високої допустимої норми 0,8-1% (Мальта, Великобританія, США).

від нульової позначки (Азербайджан, Угорщина, Чехія);   усереднених значень до 0,5% (Австрія, Бельгія, Німеччина, Іспанія);   до порівняно високої допустимої норми 0,8-1% (Мальта, Великобританія, США)

Законодавчі обмеження Республіки Білорусь на те, скільки проміле дозволено в крові у водія, за час незалежності країни змінювалися. До 12 серпня 2011 року допустимий рівень алкоголю становив 0,5 проміле. Однак статистичні дані дорожньо-постової служби Білорусі виявили воістину загрозливі цифри аварійних ситуацій, що виникли під алкогольним впливом, тому дозволена норма була зменшена.

Причини зниження допустимої норми алкоголю в крові

За перше півріччя 2011 року було зафіксовано 25 тисяч водіїв, що керують транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння За перше півріччя 2011 року було зафіксовано 25 тисяч водіїв, що керують транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння. В результаті 341 людина отримала травми різного ступеня тяжкості, 73 людини стали жертвами страшних ДТП з вини п'яних водіїв. Проблема набула національного масштабу, тому Рада Міністрів РБ прийняв Постанову № 497 від 14 квітня 2011 року "Про затвердження Положення про порядок проведення огляду фізичних осіб на предмет виявлення стану алкогольного сп'яніння і (або) стану, викликаного споживанням наркотичних засобів, психотропних, токсичних або інших одурманюючих речовин ".

Згідно з цим документом, що вступає в силу з 12 серпня 2011 року, допустима норма алкоголю знижується на 40% і становить 0,3 проміле. Для збільшення ефективності заходів по боротьбі з пияцтвом за кермом в Білорусі передбачена і кримінальна відповідальність за водіння в нетверезому вигляді. Використовуються і недержавні інструменти впливу. Зокрема, Правила страхування авто-каско не класифікують ДТП як страховий випадок, якщо останнє виникло через дії особи, яка керує застрахованим автомобілем, в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння. Обов'язкова "автоцивілка" передбачає право страхової компанії відшкодувати шкоду потерпілим внаслідок п'яного ДТП за рахунок винуватця. Уряд РБ очікує, що вжиті заходи призведуть до зниження на 20% кількості аварій з важкими наслідками. Сухі статистичні цифри в даному випадку означають збереження щорічно близько 800-900 людських життів.

Усереднений рівень алкоголю в крові при споживанні спиртовмісних напоїв

Кров кожної людини містить незначну кількість ендокринного алкоголю Кров кожної людини містить незначну кількість ендокринного алкоголю. Деякі продукти, як квас, кефір, певні ліки, можуть підвищувати число проміле. Крім того, існують захворювання, які також впливають на вміст алкоголю:

  • карієс;
  • цукровий діабет;
  • розлад шлунку.

Тому при споживанні алкоголю слід враховувати ці аспекти. Середньостатистичний для громадян Білорусі можливо споживання:

  1. Півлітра пива міцністю до 6 ° для чоловіків вагою до 80 кг і 0,33 л для жінок вагою до 65 кг.
  2. 50 г коньяку для чоловіків, 30 г для жінок.
  3. 125 г і 75 г сухого вина для чоловіків і жінок відповідно.

Не слід забувати і про індивідуальні особливості організму, адже є природна стійкість або, навпаки, схильність до впливу етанолу. Також має значення, приймається спиртне на голодний або ситий шлунок.

Зазначені норми споживання в середньому є для жителів Білорусі "не карається", тому що не перевищують 0,3 проміле, однак вони все одно впливають на стан організму.

Через півгодини після споживання все випробовувані відчували вплив алкоголю:

  • труднощі з оцінкою швидкості і розміру рушійних джерел світла;
  • труднощі зі сприйняттям червоного світла;
  • повільне перемикання очей на різні джерела освітлення;
  • звуження кута зору;
  • проблеми з координацією.

https://www.youtube.com/watch?v=ILkAa_wM7MA

Зазначеного переліку досить, щоб відмовитися від водіння транспортного засобу. Знижені рефлекси водія становлять загрозу особисто його життя, життя пасажирів та інших учасників руху. Краще проявити розсудливість і дочекатися повного виведення алкоголю з організму. Безпечної вам дороги.


УВАГА! Інформація, опублікована в статті, носить виключно ознайомчий характер і не є інструкцією до застосування. Обов'язково проконсультуйтеся з Вашим лікуючим лікарем!


Com/watch?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация