Дорога життя - дорога боротьби

15 листопада 2015 року була введена в дію система «Платон». «Плати за тонну» - так розшифровується цей атракціон фантастичною жадібності, на який уряд заганяє свій народ. Влада зобов'язує власників великовантажних автомобілів платити за кожен кілометр «зіпсованого» вагою дорожнього полотна - на додачу до транспортного податку та акцизу в цінах на паливо. Інакше кажучи, хоче здерти гроші за те, за що вже здерла. Причому кінцева «ціна» кілометри пройденого шляху повинна бути 3,73 рубля. В інтернетах вже з'явився жарт, що тепер тільки й залишилося, що зобов'язати товстунів платити за прогулянки по тротуарах і псування асфальту ...

Давно відомо: дурні і дороги - одвічні проблеми нашої країни Давно відомо: дурні і дороги - одвічні проблеми нашої країни. Та ось біда, по-дурному ці дороги роблять. Всі чули, як байдуже у нас ремонтують дорожнє покриття. У вартість ремонту входять безпардонна розкрадання коштів, відкати і розпили. Так вже сильно винні великовантажних в руйнуванні федеральних доріг? І не злетіла чи з котушок влада, яка все потреби в країні - дороги, капремонт , освіта - хоче перекласти на плечі народу?

Збір нового податку буде навіть не в руках держави. Його віддають на відкуп компанії «РТ-Інвест Транспортні Системи», яку контролює Ігор Ротенберг - син близького друга президента Путіна. Немає потреби дивуватися роздачі «ласих шматків» серед «своїх». Замах не дитячий - за перший рік через «Платон» з далекобійників хочуть видоїти 50 мільярдів рублів. Жага дармових грошей виявилася така сильна, що постанова Уряду РФ № 1191 від 3 листопада поточного року, підписане прем'єром Медведєвим, вступило в силу всього 12 днів по тому!

Родзинка такого короткого терміну - в умовах збору податку. Адже на кожну машину повинно бути встановлено спеціальне бортове пристрій - трекер, що відстежує її маршрут. Простіше кажучи, включається автомат (як в старих таксі), накручують рахунок, який потім буде виставлений автовласникові. При цьому трекери навіть компанії-перевізники отримали за два-три дні до старту «Платона». Виходить, що всі, хто фізично не встиг зареєструватися в системі, будуть цілком «законно» обібрані. Далі - тільки продавати фуру.

За останні 10 років, з часу монетизації пільг в 2005 році, це самий хорта спосіб обчистити кишені тих, хто заробляє на хліб працею. Осічка, правда, вийшла - влади зіткнулися не з літніми пенсіонерами. Далекобійники - мужики з характером. Що поробиш - професія зобов'язує. За тижнями та місяцями - у кабіні. Поломки і ремонти - поодинці або удвох з напарником. Бандитизм на трасі. Щоденні сотні кілометрів по дорогах сумнівної якості. Постійна радіозв'язок з колегами на рівні дорожнього братства: як куди краще проїхати, де машинки працюють, де заклади громадського харчування прийнятні.

Робітка не цукрова,. Хлюпик на неї не підуть. Тут не просто жити - виживати часом доводиться. Постійна виснажлива робота за бубликом, на жаль, не приносить простим водіям-перевізникам скажені гроші.

Відібрати шматок хліба у людей, яких життя і робота привчили не згинатися ... Владі, видно, захотілося гострих відчуттів. Мовчазний і терплячий російський трудяга, крутний бублик мозолястими руками, різко встав на диби.

Обурення почалися вже 11 листопада. У Єкатеринбурзі, Бєлгородської області, Петрозаводську фури почали рухатися зі швидкістю 10 кілометрів на годину, створюючи перешкоди транспортному потоку. З'явилися і перші, (деколи по-мужицьки грубі) гасла - «Платон - г ... він», «Ні будь-якого побори за кілометр пробігу по дорогах Росії». Дальше більше.

15 листопада - Мурманськ, Астрахань, Красноярськ, Ленінград, Перм, Кіров. 16 листопада - Воронеж, Пенза, Омськ, Тамбов. 17 листопада - Магадан, Іркутськ, Ставрополь, Челябінськ. 19 листопада - Орськ, Сургут ... Піднімається хвиля народного протесту. У десятках регіонів пройшли збори, пікети, мітинги і, що стали вже знаменитими, «Равлики», закупорити рух на магістралях. Жорстко встали на захист своїх прав далекобійники Дагестану. Настільки жорстко, що контролювати їх приїхав спецназ! Так сильно влада злякається перед власним народом. Дагестанські водії зупинили не тільки автомобільний рух, а й залізничний транспорт. Вони показали приклад солідарності, покаравши шкуру, яка спробувала відкосити від страйку.

Ставити озлоблених беззбройних людей під дула автоматів - боягузливий шакали інстинкт Ставити озлоблених беззбройних людей під дула автоматів - боягузливий шакали інстинкт. А ось замовчування протесту і брехня про нього, якщо стало неможливо мовчати, - це дешевий і огидний блеф. Майже всі центральні ЗМІ як води в рот набрали - ні репортажу про збурення. Роскомнадзор заблокував навіть маловідомий сайт «Робочий шлях», на якому були представлені відомості про найближчих акціях протесту, а також список контактів протестуючих. Користувачів соцмережі «ВКонтакте» в офіційному співтоваристві Першого каналу у відповідь на прохання зробити репортаж про страйк водіїв стали банити - причому навіть за публікацію в коментарях кадрів з серіалу «Дальнобійники» і малюнків іграшкових вантажівок. Лідери водійських профспілок взялися умовляти колег змиритися і не брати участь в акціях. Депутат Держдуми від «Єдиної Росії» Федоров , Який голосував за «Платон», зі страху спробував відмазатися від нього і не посоромився назвати підняли голову далекобійників агентами Держдепу США. Прес-секретар президента Пєсков встав в позу страуса - назвав грабіж трудяг і їх відповідь обурення «шорсткості», ніби це все дрібниці ...

Влада олігархів разом зі своїми шістками - від поліцаїв до журнашлюх - виступили проти народу. Так, вона не чекала такої відповіді. Так, вона пішла назад, почала зменшувати апетити щодо штрафів та розцінок. І то тільки під загрозою зупинити транспортні артерії країни. Але не відмовилася від ідеї чергового розлучення на бабки людей праці і дрібних підприємців. Боротьба розгорілася. І до перемоги ще далеко.

А боротьба ця загальна для всіх - не тільки для дальнобоев. Побори за перевезення - це, перш за все, зростання цін на товари, що особливо продукти. А значить, торкнеться це кожного. Завалити «Платон» - нагальна задача не тільки водіїв, але і всіх простих людей - робітників і селян, фахівців і службовців, учнів та пенсіонерів.

Що ж робити?

Поєднуватися в незалежні профспілки по регіонах. Висувати в їх керівництво тільки своїх співтоваришів - колег-далекобійників. Ніяких «варягів» від можновладців! Суворо карати відступників - хазяйських жополіз. Створювати каси взаємодопомоги - легкої боротьба не буде, в скрутну хвилину будь-якого може знадобитися опора на товариське плече.

Повністю припинити вантажоперевезення. Змусити владу і олігархат нести важкі збитки замість витягування легких грошей з народу.

Перешкоджати роботі системи «Платон» і роботі перевізників, її використовують. Прийняв умови гри - свідомо програв.

Планувати протестні акції прямої дії - регулярні несподівані «равлики» по ключовим регіональним магістралях. Привертати увагу інших трудящих - мітингами, пікетами, автопробігу.

Підтримати марш на Москву. Заблокувати федеральні траси, перекрити рух. Заткнути столиці все передні і задні проходи.

Всіх трудящих - підтримати протестуючих водіїв, показати їм, що вони не одні. Виходити на вулиці. Ширше розповсюджувати інформацію про протести. Осаджувати органи влади і офіси «Платона».

Потрібно налякати уряд настільки, щоб воно надовго забуло про спроби доїти власний народ. Воно розуміє лише мову сили. Потрібно показати йому, що в країні реальна влада повинна бути в руках людей праці, адже на них тримається все. Потрібно вимагати:

Скасування постанов Уряду РФ від 14.06.2013 р № 504 та від 03.06.2015 р № 1191, які стверджують грабіжницькі податки. Ніякого тимчасового мораторію на «Платон»! Тільки повне скасування поборів!

Скасування будь-якої плати за проїзд по дорогах. Плата за їзду по дорогах - все одно що плата за вдихання повітря.

Обмеження і справедливого державного регулювання цін на бензин і дизельне паливо. Дорожчають енергоносії - дорожчає і все життя.

Відставки прем'єр-міністра Медведєва, міністра транспорту Соколова, керівника Росавтодору Старовойта. Підлість і жадібність нікому не повинні сходити з рук!

Тільки на цих умовах можна вести розмову з владою. Будь-яка поступка - перепочинок перед поновленням грабежу.

Тапку в підлогу, хлопці! Ні цвяха, ні жезла вам на шляху боротьби.

Ні «Платону»!

Немає збагачення Ротенбергов за рахунок народу!

У всіх трудяг одна дорога!

Микола Сурский, Микита Фрольцов

Так вже сильно винні великовантажних в руйнуванні федеральних доріг?
Що ж робити?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация