Дорога з Сімферополя в Херсон і назад. Як це виглядає

01. Із Сімферополя в Херсон я добирався на автобусі "Кримавтотрансу". У касі сімферопольського автовокзалу мені помилково повідомили, що маршрут пролягає через Армянськ, тому, взявши квиток на 7:05, я сподівався потрапити до вказаного міста на материковій Україні з урахуванням проходження всіх кордонів в районі обіду. Поїзд до Києва відправлявся о 18:48. Вартість квитка на автобус склала 624 рубля (близько 250 грн).
На квитку, який був куплений в Сімферополі, частково присутня українська мова. Наприклад, подяку: "Дякуємо за покупку".

Однак на ділі вийшло інакше. Автобус слідував через Джанкой до контрольно-пропускного пункту "Чонгар". Зазначу, що машин на кордоні виявилося небагато, тому проходження російського прикордонного контролю зайняло близько 40 хвилин. Ця процедура виглядає наступним чином: прикордонники зібрали паспорти на перевірку (для кримчан допускається російський чи український паспорт з місцевою пропискою без заповнення міграційної картки, для громадян України - необхідно пред'явити міграційну карту або український закордонний паспорт), пасажири з речами на кілька хвилин залишили автобус, потім , отримавши назад документи, автобус довіз всіх до українського прикордонного контролю. Тут перевірка документів також зайняла близько 40 хвилин. Російські паспорти, видані в Криму, українськими прикордонниками не приймаються.
На материку пасажирів очікував автобус, який прямує через Херсон до Миколаєва. Тобто, у кого були раніше придбані в Сімферополі квитки, могли по ним же неможливе подальше її перевезення, нічого не сплачуючи зверху. Всі інші, тобто без квитка - самостійно перейшли кордон, або ті, хто не їхав в автобусі з кримської столиці, могли за окрему плату також відправитися далі. Правда, автобус "Еталон" не зовсім комфортний для далеких відстаней. Особливо це відчуваєш, коли їдеш стоячи. Але в даному випадку водій хоче заробити, а пасажири - дістатися. Тому все ніби як і задоволені, забуваючи про правила безпеки.
В Херсон я добрався ближче до 16-ї години. По карті, якщо я правильно склав маршрут, відстань від сімферопольського автовокзалу до херсонського через Чонгар - Новотроїцьке - Нову Каховку склало 370 км. Таким чином, мені знадобилося 9 (!) Годин і одна пересадка, щоб, пройшовши прикордонний контроль, опинитися в Херсоні. Шлях на карті виглядає таким чином:

Звичайно, є більш комфортний варіант у вигляді приватного мікроавтобуса. Він відправляється щодня від автовокзалу о 10 годині і в Херсон прибуває ближче до 15-ї години. Часу достатньо, щоб погуляти по місту, пройтися по набережній або відправитися в торговий центр "Фабрика" (в 30-ти хвилинах ходьби від ж / д вокзалу або 10 хв. Їзди на маршрутці), де завжди є чим зайнятися. Як мені розповіли, вартість поїздки складе 2000 рублів. Хоча, є варіанти дешевше: 1300 рублів. Для цього необхідно відправити смс по спеціальному телефону із зазначенням дати відправлення, прізвища та кол-ва людей, тим самим забронювавши місце.

Саме таким варіантом я скористався, коли повертався з Херсона до Криму. Напередодні відправлення, друзі прислали мені кілька телефонів приватних візників. У моєму випадку виїхати до Сімферополя з херсонського залізничного вокзалу можна було двома способами: в 10 годин і 16 ч. Так як поїзд з Києва прибував в Херсон о 8:52, то мені підходив перший варіант. До того ж у другому випадку мова йшла про мікроавтобусі, який слідував з аеропорту, на вокзал він приїхав би в 16:30. Вартість ранкового відправлення - 400 грн до Сімферополя, вечірнього - 500 грн.

За день до поїздки я відправив смс на телефон водія із зазначенням дати виїзду з Херсона до Сімферополя, прізвища та кількості місць, які мені потрібні.

02. Залізничний вокзал в Херсоні.

03. Вже в 9 ранку на залізничному вокзалі в Херсоні біля кафе "Анжеліна" очікував мікроавтобус "Мерседес". Приблизно о 10:15, саме до цього часу він заповнився, ми вирушили з Херсона. Треба відзначити, що в іншій частині вокзалу також стояв мікроавтобус, що прямував до Сімферополя. Так що якщо ви не встигнете на один з них, не варто панікувати. Пошукайте інший мікроавтобус, і ви обов'язково знайдете. В крайньому випадку погуляєте по Херсону до 16-ї години або почекаєте в кімнаті відпочинку на вокзалі (тут є платна і безкоштовна зони).
При оплаті проїзду (нагадаю, до Сімферополя - це 400 грн, до Красноперекопська - 300 грн, до кордону Каланчак - 200 грн) збирач грошей видає на руки пасажирам пластикові картки з написами "Херсон" і "Сімферополь" на двох сторонах. Тут також присутній логотип: "Агентство пасажирських перевезень".


04. Дорога від херсонського ж / д вокзалу до кримської кордону становить приблизно 120 км. Це близько двох годин в дорозі. Пасажири всередині мікроавтобуса.

05. Їдемо через річку Дніпро.

06. Через 1 ч. 15 хв. шляху зупиняємося в придорожньому кафе в Каланчаку. Зупинка 15 хвилин. Водій робить її для того, щоб бажаючі перед перетином кордону сходили "у своїх справах", випили водички, запаслися їжею або просто подихали свіжим повітрям.

07. Придорожнє кафе.

08. Чудова природа, до речі кажучи. Відмінне місце для відпочинку.

09. Шашличок? Відповідна обстановка.

10. Близько 12-ї дня під'їжджаємо до контрольно-пропускного пункту "Каланчак". В той день нарахував близько двох десятків фур і трохи менше легкових авто. Тут же власники авто з українськими номерами кримського регіону, які виїжджають з півострова, можуть оформити страховку. Правда, ціни нереально завищені: страховка від 15 днів в районі 400 грн і до року по наростаючій - близько 2400 грн. Звичайно, вигідніше доїхати до Херсона і оформити там. Але є ризик попастися на співробітників ДАІ, які неодмінно випишуть штраф, якщо у вас отсутствут страховка.

11. Пасажири, які слідували в одному мікроавтобусі, займають чергу на перетин КПП. Чекаємо півгодини, щоб пройти далі. Співробітник української прикордонної служби з автоматів на плечі видає всім талончики з написом "Пішохід". Слово "в'їзд" закреслено, отже, на "виїзд". З цим талончиком прямуємо до вагончика, щоб пред'явити в віконце український паспорт, а на талончик отримати штамп. Так, якщо ви - громадянин Росії і заїхали в Україну через материкову Росію за російським заграну, то у вас є всі шанси цілком легально потрапити в Крим через Херсонську область. У березні на КПП "Чонгар" при мені таким чином пропустили двох громадян РФ, які їхали з Києва.

12. У день проходження КПП біля вагончиків спостерігалася черга з 50-60 чоловік. Вихідний, передсвятковий день. Охочих потрапити до Криму більше, ніж зазвичай. Серед присутніх пронісся слух, що зависла система, тому обслуговування проходить повільно. До слова, мені моєї черги довелося чекати близько двох годин. Стільки ж часу витрачали власники авто з пасажирами всередині. Благо в той день було не холодно і не жарко. Хоча, як правило, ті, хто слідує пішки, проходить перевірку документів швидше. Уявляю, як взимку в лютий мороз і сильний вітер перебувати довгий час на відкритому повітрі.

Поки знаходишся в черзі, знайомишся з попутниками, розповідаєш про себе, дізнаєшся про їхнє життя, що змусило приїхати до Криму. Наприклад, в однієї дівчини в день поїздки був День народження. Вона спеціально йшла в Ялту, щоб відзначити цей день. На кримській стороні її чекали друзі. Інша дівчина розповідає, що народилася і довгий час прожила в Криму, а потім переїхала на материк. У неї не кримська прописка, тому змушена заповнювати міграційну карту. На свою батьківщину в Крим вона їздить тепер як в іноземну державу.
13. За КПП з українськими прикордонниками нас чекав мікроавтобус, щоб провезти не більше кілометра до російського КПП. Їдемо далі. Це щось на зразок буферної зони.

Вже на кримській стороні в очі кинулося те, що тут встановлений величезний навіс. Шлях до вагончика з співробітниками прикордонної служби обгороджений гратами, є бетонна доріжка. Жінка, яка йшла поруч, каже, що ще в квітні нічого подібного не було. Для фур тут є спеціальний величезних розмірів рентген, через який проходять машини з вантажем. Загалом, російська сторона підійшла серйозно до питання забезпечення.
Процедура проходження російського КПП зайняла близько 30-35 хвилин. За шлагбаумом нас чекав мікроавтобус. Пасажири віддали водію пластикові картки, отримані в Херсоні. Дочекалися інших, а потім вирушили до Сімферополя.
14. Продавець самси. Підкріпився і їдеш далі.

15. До Сімферополя 145 км і два годину в дорозі.

16. Салон нашого бусика забитий сумками і валізами.

До Сімферополя на ж / д вокзал ми прибули близько 17:20. З урахуванням перетину двох КПП, дорога від Херсона до кримської столиці, а це близько 270 км, зайняла 7 годин.
Ось як цей шлях виглядає на карті.

Підсумок. Всупереч очікуванням, поїзди з материкової України не відновили напрямок в Крим. І навряд чи це станеться найближчим часом. Тому шлях на материк через Херсонську область поки залишається єдиним. Хоча, як я чув, є варіант потрапити до Києва, наприклад, через Москву. Тобто літаком із Сімферополя до столиці Росії, а потім на літаку до столиці України. Або на автобусі до Луганська чи Донецька через Керченську поромну переправу, а звідти далі - по Україні. Але є ризик, що у українських прикордонників можуть виникнути питання, яким чином ви, будучи жителем Криму, перетнули український державний кордон. Адже українська сторона визнає тільки варіант виїзду з Криму через Херсонську область.
Як би там не було, але краще не ризикувати і не переплачувати, добираючись легальними і перевіреними шляхами.
Хороших вам поїздок!

джерело: zair1.livejournal.com

09. Шашличок?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация