Дорога в Африку через "єгипетські ворота"

Росія повертається в Африку. Використовуючи Єгипет, як трамплін для цієї мети. Про це в своєму інтерв'ю «Правде.Ру» повідомив голова Комітету з міжнародних справ Ради Федерації Михайло Маргелов, який супроводжує президента Дмитра Медведєва в його поїздці до Єгипту. На думку Маргелова, у Росії з цією країною багато спільних інтересів, починаючи з спроб мирного врегулювання на Близькому Сході і закінчуючи економікою. Росія повертається в Африку

Дорога в Африку через "єгипетські ворота"

Читайте: Китай стрімко "захоплює" країни третього світу .

- Яка мета поїздки президента Росії до Єгипту?

- Присутність нашої країни в Єгипті завжди було дуже міцним з часів президента Гамаля Абделя Насера. Дружба двох країн почалася після того, як в 1956 р СРСР захистив Єгипет від агресії Великобританії, Ізраїлю та Франції. І хоча прямого військового втручання не було потрібно, грізний окрик Москви припинив ці ворожі дії. З цього часу відносини Радянського Союзу і Єгипту знаходилися на дуже високому рівні і розвивалися по висхідній. За винятком різкого «похолодання», настав за часів Анвара Садата (рубіж 70-80-х рр. - ред.).

Така увага з нашого боку було невипадково. В першу чергу, слід говорити про важливість геополітичного положення цієї держави. Не можна забувати, що Єгипет - найавторитетніша країна в арабському світі і одна з найвпливовіших на африканських просторах. Каїр грає найважливішу роль у мирному врегулюванні на Близькому Сході. Тому необхідна підтримка контактів з Єгиптом на найвищому рівні.

- Це і визначило початковий пункт великого африканського турне президента Дмитра Медведєва?

- Не тільки. По суті, Єгипет є воротами на Африканський континент і Близький Схід. І в силу свого вигідного географічного положення грає найважливішу роль в регіоні. Країна має серйозний вплив в Середземномор'ї, на Червоному морі, а також займає серйозні позиції в регулюванні міграційних процесів з Азії та Африки в Європу.

І те, що Єгипет став першою країною в африканському турне Дмитра Медведєва, наочно демонструє: Росія повертається на Чорний континент після майже 20 років забуття. Так, ми перейшли від слів до справи. У такий великий держави, як Росія, в Єгипті чимало інтересів.

- Не в останню чергу, і пов'язаних з економікою?

- Як і в радянські часи, ця країна зберігає для нас роль важливого стратегічного партнера. Тоді ми допомагали зводити там промислові підприємства, житлові будинки.

- І при цьому неухильно дотримувалися принципу «Ми даємо вам гроші, а ви залишаєтеся в орбіті радянського впливу». Невже в порядку денному знову односторонні подарунки третім країнам, на зразок знаменитої Асуанської греблі на річці Ніл, що стала найбільшим об'єктом, збудованим руками наших фахівців?

- З радянського часу спливло багато води. І сьогодні у Росії і Єгипту чимало взаємовигідних інтересів, починаючи з вантажоперевезень і закінчуючи військово-технічним співробітництвом. Невипадково президента Росії супроводжують численні представники вітчизняних бізнес-кіл.

Нагадаю, що Єгипет сьогодні є найбільшим імпортером зерна на планеті, а російські виробники зацікавлені в його поставках. І тут є про що домовлятися.

Крім того, там починає свою роботу створений зусиллями Каїра Центр нанотехнологій. І Росії є, що йому запропонувати.

Не можна не згадати і про те, що на єгипетській землі вже збираються російські автомобілі. І тут теж є заділ для подальшого розширення двосторонньої взаємодії.

Нарешті, туризм. Щороку Єгипет відвідують сотні тисяч наших громадян, і ці цифри - далеко не межа.

- Відомо, що в радянські часи особливу важливість в наших взаєминах мало військово-технічне співробітництво. З приходом до влади після смерті Насера його наступника Анвара Садата воно було згорнуто, Єгипет вирішив мати справу із західними країнами, в основному з США. Які тут у нас перспективи?

- Єгипет ніколи повністю не відмовлявся від радянської зброї. Досить проїхати по місцевим містах і подивитися, чим оснащені єгипетські силовики. Це все той же автомат Калашникова, який ми поставляли Каїру в минулому столітті. Але мова про інтерес єгиптян не тільки до стрілецької зброї. Досить актуальні зараз модернізація важкого озброєння, яке поставлялося нами в 1950-80 рр., І його забезпечення комплектами запасних частин. Щоб дати єгиптянам можливість продовжити терміну служби військової техніки радянського

Дорога в Африку через "єгипетські ворота"

виробництва.

Цей ринок модернізації оцінюється в багато сотень мільйонів, якщо не мільярди, доларів. Адже Єгипет отримував від нас сотні літаків і вертольотів, тисячі одиниць бронетехніки.

Читайте: Росія допоможе Єгипту "озброїтися" мирним атомом .

Яка мета поїздки президента Росії до Єгипту?
Це і визначило початковий пункт великого африканського турне президента Дмитра Медведєва?
Не в останню чергу, і пов'язаних з економікою?
Невже в порядку денному знову односторонні подарунки третім країнам, на зразок знаменитої Асуанської греблі на річці Ніл, що стала найбільшим об'єктом, збудованим руками наших фахівців?
Які тут у нас перспективи?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация