Дорогий Михайле Сергійовичу. Куди вже ближче?

  1. поділіться

Півтори голови Горбачова - шлюб на першій шпальті газети «Труд»

Півтори голови Горбачова - шлюб на першій шпальті газети «Труд».

2 вересня настане цікава дата - тридцять років тому вперше після вступу на посаду Михайло Горбачов дав масштабне інтерв'ю американському журналу Time. Оперативний переклад бесіди лідера країни і журналістів був опублікований в центральних газетах: «Правді» і «Известиях».

Пізніше це інтерв'ю головний його фігурант назвав «одним з проривів до відкритості». Так почалася епоха його гласності.

Про те, чим жили народ і партія з середини 80-х, коли була запущена перебудова і до розвалу країни на початку 90-х, можна згадати по сторінках старих видань. Тільки от навряд чи у кого газетні номери збереглися ще з тих пір. Не біда, на виручку прийде інтернет-портал « Народження російських ЗМІ. Епоха Горбачова (1985-1991 ) », Нещодавно презентований її автором, журналісткою Наталією Ростової.

Правда оцифрованих видань тут немає, зате у великій кількості представлені матеріали про події в країні (не в публікаціях тих років, а з висоти сьогодення) з численними посиланнями на джерела, спогадами героїв і авторів перших шпальт, відео.

Наприклад, перша поїздка Горбачова в народ відбулася 15 травня 1985-го. Свого часу подібний поворот: коли з машини несподівано виходить новоспечений генеральний секретар, підходить до людей і спілкується - подія, саме по собі небувале. А діалог між Михайлом Сергійовичем і жінкою, показаний в новинах по центральному телебаченню, багатьом видався мало не святотатством.

Громадянка підбивають: "Тримайтеся ближче до народу!»

- Ну куди вже ближче-то? - парирував зі сміхом Горбачов.

Чим ще пригощали обивателя газети? 9 жовтня «Комсомольська правда» представила новий жанр «пряму лінію». Очевидцям здавалося, що задати питання голові Міннефтегазстроя Анатолію Весельеву, прагне чи не вся країна. Три години читачі тримали чиновника на зв'язку.

5 листопада 1985 вперше з 1961 року американський президент, тоді це був Рональд Рейган, дав інтерв'ю російській пресі. Розмовляли з ним відразу четверо наших асів-міжнародників: Генріх Боровик, Всеволод Овчинников, Геннадій Шишкін, Станіслав Кондрашов. Правда, зараз вже відомо, що не всі відповіді американського лідера пішли в друк, дещо і урізали з ідеологічних міркувань.

Тим на новому ресурсі багато. Рубрикатор головних подій - зручний (по місяцях кожного року). Є окрема рубрика «Інтерв'ю», де слово беруть знакові представники тієї епохи: Сергій Корзун, головний редактор «Еха Москви» (травень 1990 - лютий 1996), Анатолій Лисенко, генеральний директор ВГТРК (липень 1990 - листопад 1996), Ірена Лєснєвська, засновник і глава телекомпанії Ren TV (1991-2005), Валентин Фалін, глава Агентства друку Новини (березень 1986-1989) і багато-багато інших.

Загалом, якщо ностальгуєте за минулим і хочете трохи розворушити те, що бур'яном поросло, зайдіть на сайт (gorbymedia.com), не пошкодуєте. Раптом що і здасться цікавим. Наприклад, півголови Горбачова, що лежить на столі президії ЦК перед товаришами Терешкової і Лігачовим. Реакцію на цей фотобрак самого Генсека, розкриває уривок з мемуарів Леоніда Кравченка, тодішнього головного редактора газети «Труд». Саме тут і з'явилося злощасне фото.

Саме тут і з'явилося злощасне фото

Такий карикатурою «Крокодил» відгукнувся на антиалкогольну кампанію 1985 року

поділіться

Теги: Горбачов

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Чим ще пригощали обивателя газети?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация