Дорого і страшно: армія США просить збільшити бюджет через «загрози» з боку Росії і Китаю

  1. Загроза для Вашингтона
  2. «Нападати на Ригу? Що ми там забули? »

Як стало відомо RT, міністр армії США Роберт Спір і начальник штабу американських сухопутних військ Марк Міллі попросили у сенату збільшити бюджет збройних сил на $ 6,9 млрд. У цілому чиновники хочуть отримати $ 137,2 млрд, у тому числі на боротьбу з «загрозою »з боку Росії, Китаю та Ірану. Американські військові особливо стурбовані зміцненням позицій Москви на Близькому Сході. Бюджет армії США - найбільший у світі. За оцінками ряду експертів, він удвічі перевищує військові витрати Росії і Китаю, разом узятих.

Глава військового відомства Роберт Спір на недавньому засіданні комітету в Сенаті попросив в 2018 фіскальному році збільшити бюджет американської армії на 5,3%. Якщо в 2017 році ця сума становила $ 130 млрд, то тепер вона може вирости до $ 137,2 млрд. На отримані гроші армія планує боротися в тому числі з «російським викликом».

«Росія володіє потужним військовим потенціалом в області звичайних озброєнь, у багатьох областях не поступаючись Сполученим Штатам і їхнім союзникам», - заявив міністр армії США.

Спір вважає, що боєздатність американських збройних сил є ключовим фактором для стримування «загроз з боку Росії, Китаю, Ірану та Північної Кореї».

Додаткові кошти Міністерство армії планує направити на «стримування Росії» в Європі.

Виділені американським бюджетом гроші також підуть на «запаси військової техніки і озброєнь в стратегічних районах Європи» на додаток до тих сил, які вже знаходяться там. У доповіді Спіра підкреслюється, що такий крок «зміцнить гарантії безпеки союзників США і послужить стримуючим фактором для потенційних супротивників».

Відзначимо, що Вашингтон в цілому перекинув 34 тис. Солдатів в Європу. Тільки в січні туди прибуло 4,2 тис. Солдатів і офіцерів, 250 танків, 190 бронемашин, близько 300 знарядь і 1700 транспортних засобів. Частина військових і техніки була направлена ​​в країни Прибалтики - Латвію, Литву, а також в Естонію на кордон з Росією. У квітні з Німеччини до Польщі було перекинуто ще 1,3 тис. Солдатів і 286 бронемашин для військ НАТО.

Подібні операції проводяться в рамках американської програми Atlantic Resolve, метою якої є «стримування Росії».

Раніше глава російського МЗС Сергій Лавров заявив, що збільшена присутність військових НАТО і розширення ПРО в Східній Європі загрожують національній безпеці РФ.

«Це не просто риторична русофобія, а агресивні кроки, які дійсно завдають шкоди нашим національним інтересам і становлять загрозу для нашої безпеки», - зазначив Лавров.

Також по темі

Як стало відомо RT, міністр армії США Роберт Спір і начальник штабу американських сухопутних військ Марк Міллі попросили у сенату збільшити бюджет збройних сил на $ 6,9 млрд Очі і вуха Пентагону: США створюють нове розвідувальний підрозділ в Європі

Як стало відомо RT, Пентагон створює нову службу технічної підтримки розвідки для сил США на Балканах і в Східній Європі ....

Загроза для Вашингтона

У доповіді Роберта Спіра відзначається, що Росія збільшує свій вплив на Близькому Сході, а це, на думку міністра армії Сполучених Штатів, є загрозою і викликом для Вашингтона. У зв'язку з цим армія США збирається оновити авіацію і наземну бойову техніку. Планується також вкладати гроші в протиповітряну оборону, забезпечення мережі і екіпіровку солдатів.

Відзначимо, що російські ВКС ведуть боротьбу з тероризмом в Сирії з жовтня 2015 року. Тільки за перший рік було скоєно 15 тис. Бойових вильотів, які дозволили знищити більше 30 тис. Об'єктів інфраструктури терористів.

Росія продовжує сприяти перемир'я в Сирії в рамках укладеного в травні угоди з Туреччиною і Іраном про зонах безпеки в САР, де Москва виступила гарантом. Однак переговори по Сирії неодноразово затягувалися через відмову від діалогу опозиційних сил, підтримуваних Вашингтоном.

Раніше МЗС Росії заявляв , Що «кураторів» США загони озброєної опозиції взаємодіють з терористами в рамках єдиних оперативних штабів. У дипвідомством також відзначали, що, незважаючи на визнання Вашингтоном «Джабхат ан-Нусра» * терористичною організацією, Сполучені Штати не завдають по ній ударів. А близько місяця тому США завдали удару по урядовому сирійському аеродрому Шайрат, в результаті чого загинули чотири людини.

Примітно, що російський президент Володимир Путін неодноразово заявляв, що Росія не планує вступати в конфлікт зі Сполученими Штатами.

«Ми не збираємося ні воювати з США, ні змагатися. Всім відомо, що США витрачають на оборону більше, ніж разом узяті країни в світі », - підкреслив Путін на засіданні Арктичного форуму 30 березня.

«Нападати на Ригу? Що ми там забули? »

Американська армія також планує зміцнити кібервойска США. «Ми просимо конгрес підтримати наш проект бюджету на 2018 фінансовий рік, щоб ми могли і далі модернізувати свою глобальну інформаційну мережу і нарощувати оборонний і наступальний кібернетичний потенціал з метою зміцнення національної безпеки США», - заявив Спір.

У Міністерстві армії не дали оперативного коментаря на запит RT.

Екс-співробітник Служби зовнішньої розвідки РФ Володимир Горовий вважає, що мета збільшення бюджету американської армії полягає в прагненні посилити тиск на Росію.

«Нашому керівництву ніколи в голову не приходило думати про удари по Америці - занадто велика була небезпека, - міркує експерт. - Ми себе не уявно лідером усього світу, щоб вважати себе вибраною нацією. Дайте нам спокій і дайте нам спокійно жити. З якого дива ми будемо нападати на НАТО, що ми там втратили? Що ми придбаємо, захопивши Таллінн або Ригу? Це повна маячня. Просто нагнітається обстановка навколо Росії. Зараз Росія - це геополітичний ворог США, а французи і німці - це дармоїди, які з військової точки зору нічого з себе не представляють. Ми для них геополітичний супротивник в будь-якому випадку. Що б ми не робили, ми їм все одно вороги - йдемо ми на поступки чи ні ».

* «Джабхат ан-Нусра» - терористичне угруповання, заборонена на території Росії.

Що ми там забули?
«Нападати на Ригу?
Що ми там забули?
З якого дива ми будемо нападати на НАТО, що ми там втратили?
Що ми придбаємо, захопивши Таллінн або Ригу?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация