Достойно є. молитва

  1. Молитва «Достойно єсть»
  2. Текст молитви «Достойно єсть» (переклад)
  3. «Достойно єсть» церковнослов'янською мовою
  4. Історія молитви «Достойно єсть»
  5. Ікона Богородиці «Достойно єсть»

Зміст статті

Молитва «Достойно єсть»

Достойно єсть яко воістину, славити Тебе, Богородицю, присноблаженну і Пренепорочну і Матір Бога нашого. Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що без зотління Бога Слово породила, сущу Богородицю, Тебе величаємо.

Текст молитви «Достойно єсть» (переклад)

Воістину гідно прославляти Тебе, Богородицю, завжди блаженну і непорочну і Матір Бога нашого. Ти гідна більшої почесті, ніж Херувими, і по славі Своїй незрівнянно вище серафимів, ти без порушення чистоти народила Бога-Слово, і як сущу Богородицю ми Тебе величаємо.

«Достойно єсть» церковнослов'янською мовою

  • Достойно є҆сть ꙗ҆кѡ у істінꙋ бл҃жіті тѧ, бг҃ородіцꙋ, прⷵнобл҃женнꙋю і҆ пренепорочнꙋю і҆ мт҃рь бг҃а нашегѡ. чⷵтнѣйшꙋю херꙋвім' і҆ сл҃внейшꙋю безⸯ сравненїѧ серафім', безⸯ і҆стлѣнїѧ бг҃а слова рождшꙋю, сꙋщꙋю бг҃ородіцꙋ, тѧ велічаем'.
  • Достойно єсть яко воістину, славити Тебе, Богородицю, присноблаженну і Пренепорочну і Матір Бога нашого. Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що без зотління Бога Слово породила, сущу Богородицю, Тебе величаємо.

Оригінал молитви «Достойно єсть» на грецькій мові

Ἄξιόν ἐστιν ὡς ἀληθῶς μακαρίζειν σε τὴν Θεοτόκον, τὴν ἀειμακάριστον καὶ παναμώμητον καὶ μητέρα τοῦ Θεοῦ ἡμῶν. Τὴν τιμιωτέραν τῶν Χερουβεὶμ καὶ ἐνδοξοτέραν ἀσυγκρίτως τῶν Σεραφείμ, τὴν ἀδιαφθόρως Θεὸν Λόγον τεκοῦσαν, τὴν ὄντως Θεοτόκον, σὲ μεγαλύνομεν.

Історія молитви «Достойно єсть»

Молитва - це спілкування з Богом. Деякі молитви, такі, як молитва "Отче наш" ми знаємо з Писання. Церковні гімнографії пишуть молитви, які ми можемо прочитати в Минее, келійно люди звертаються в молитвах, які пишуть самі. У деяких, таких як молитва "Достойно єсть" - незвичайна історія і значення. Молитва - це не завжди прохання, звернена до Бога або подяку. Ми славимо Господа, Божу Матір і святих, звертаючись до них особливим чином під час богослужіння.

Молитвою "Достойно єсть", як правило закінчується молитовне правило. Це - молитва Богородиці. Молитва "Достойно єсть" не відноситься ні до прохальним, ні до подячним молитвам. Такі молитви називаються славословнимі. У цій молитві ми прославляємо Богородицю як Божу Матір, гідно славимо Ту, Хто непорочно зачне Христа. Це означає, що ми визнаємо Діву Марію Матір'ю Бога нашого. А Ісуса - Спасителем і Месією.

Молитва "Достойно єсть" створювалася в ті часи, коли існували єресі про те, що Діву Марію правильно називати - НЕ Богородиця, а Хрістородіца. Виною тому стала єресь Павла Самосатського, який стверджував, що Христос не народився Богом, але став Їм, а значить Діва Марія - Хрістородіца, а не Богородиця. Велися серйозні дискусії на цю тему, але Церква рішуче відмовилася від цього єретичного твердження, так як воно зменшувало славу Божої Матері. Молитва "Достойно єсть" визнає Діву Марію сверхнепорочной, непорочної надзвичайно "Пренепорочну", Матір'ю Бога.

Після III Вселенського Собору (Ефеського, який проходив в 431 році), було спростовано лжевчення константинопольського патріарха Несторія, який також заявляв, що Христос народився людиною, а Божественну природу придбав лише в момент Хрещення. Несторій заперечував Богоматеринство і називав Діву Марію матір'ю людини Ісуса, Хрістородіцей. З ним не погодилися батьки Ефеського Собору і урочисто проголосили Діву Марію Богородицею. Пам'ять про ці події стала причиною, по якій виникла потреба в написанні особливої ​​славословной молитви.

У молитві говориться про те, що Богородиця вище найвищих ангельських чинів. В славі Своїй, Діва Марія перевершила ангелів. Слова "без зотління" в молитві "Достойно єсть" говорять про те, що без пошкодження і порушення чистоти Бога-Сина (Бога-Слово), Діва Марія народила Його в наш світ. Бог триєдиний і Бог-слово - одна з Його іпостасей. "Сущая Богородиця" - ці слова означають "справжню Богородицю".

В молитві ми висловлюємо довіру Божої Матері, славимо Її. Молитва "Достойно єсть" складається з двох частин. Друга частина, що починається з "Чеснішу від херувимів" з'явилася пізніше першої, яка починається зі слів "Достойно єсть". У VIII столітті другу частину молитви написав преподобний Косма єпископ Маіумскій . Преподобний Косма написав ще безліч церковних гімнів і пісень, молитов, які можна знайти в Минее .

Перша частина молитва "Достойно єсть" виникла в X столітті на святій горі Афон , У неї дуже незвичайна історія: згідно з одним переказами вважається, що якийсь чернець побачив ангела Господнього, який з'явився йому в образі ченця. Коли вони разом молилися і читали молитву "Чеснішу від херувимів" і виголосив початок молитви. Коли афонський монах засмучено сказав, що йому нікуди записати текст молитви "Достойно єсть", ангел просто написав його перстом на камені і розчинився в повітрі.

Ікона Богородиці «Достойно єсть»

Відео Молитва «Достойно єсть»

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация