Доступне житло для молоді: як реалізується програма в Запоріжжі, скільки сімей отримали квартири і чи є перспективи

«Молодій Запорізькій родіні - Доступне житло» - програма, яка реалізується в Запоріжжі близько 25 років «Молодій Запорізькій родіні - Доступне житло» - програма, яка реалізується в Запоріжжі близько 25 років. Журналісти «Акценту» поспілкувалися з директором Запорізького регіонального управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Щербиною Юрієм Миколайовичем, щоб дізнатися про перспективи в регіоні і супутні проблеми.

- Юрію Миколайовичу, розкажіть, будь ласка, які програми щодо доступного житла зараз є в Запорізькій області?

- Зараз у нас діє державна програма пільгового кредитування «Забезпечення молодих сімей житлом». На жаль, на сьогоднішній день бюджету України та з бюджету області Запоріжжя гроші на реалізацію програми не виділяють, фінансується лише програма, передбачена міським бюджетом.

На сайті http://zp.molod-kredit.gov.ua є вся інформація про існуючі програми, це:

  • доступне житло;
  • здешевлення іпотеки;
  • молодіжне кредитування;
  • кредитування за рахунок коштів Фонду;
  • місцеві програми.

Всі вони мають свої особливості і умови для городян, які мають намір скористатися програмою доступного житла.

- Скільки грошей виділили в цьому році з міського бюджету?

- Спочатку, відповідно до цієї програми, планували виділити 3,5 мільйона, але на наше прохання змогли знайти гроші і виділили 8,4 мільйона з міського бюджету. Приблизно 2 мільйони в квартал передбачено для надання кредитів через ЗРУ «Держмолодьжітло».

- Чи отримали в цьому році вже квартири запорожці через існуючу програму?

- Так, вже 4 сім'ї отримали житло і ми плануємо просуватися далі. З них 3 сім'ї з дітьми - ті, хто має першочергове право на отримання житла і один одинокий молодий громадянин.

- Як визначають городян, які отримають житло в першу чергу?

- Формується список кандидатів у позичальники. Є люди, які стоять на черзі по кілька років. Все залежить від рівня фінансування. Всього є три його джерела: міський, обласний та державний. Коли з'являються гроші, першого на черзі людини інформують про можливість придбання квартири. Якщо у нього ще є можливість оплатити перший внесок і додаткові витрати, він бере участь в програмі.

- Скільки зараз людей стоять в черзі?

- У Запорізькій області на даний момент - 94 людини, які хочуть отримати кредит на придбання житла відповідно до умов програми.

- Які перспективи розвитку програми в регіоні?

- Буквально вчора я розмовляв із заступником губернатора області, він запропонував розробити нову програму на найближчі 5 років. У червні ми плануємо представити цю програму. У цьому році на рівні області не вдалося отримати фінансування. Незважаючи на це, будемо намагатися реалізовувати програму в другому півріччі. Це за існуючою програмою.

А в наступному році повинні бути прописані нові програми по місту і області. Зараз ми будемо цим займатися активно, сконцентруємо всі сили в це русло. Потрібна буде підтримка молоді. На сьогоднішній день ми створили громадську раду при Фонді, існує ініціативна група Громадської ради, щоб підтримати ці молодіжні програми.

Що цікаво, в минулому році спільно з депутатським корпусом ми прописали нову програму, в якій передбачалося на 5 років виділити 1 мільярд 600 мільйонів. Вона, за великим рахунком, має місце бути. Ми плануємо взяти її за основу і будемо її знову намагатися реалізувати.

- Чому в минулому році не змогли прийняти програму, яка передбачала збільшення фінансування?

- Справа в тому, що вона увійшла в суперечність з існуючою програмою. Також на той момент не розвивалося будівництво, а така масштабна програма вимагає нових будівель.

- Зараз знайшлися забудовники, з якими можна працювати за програмою доступного житла?

- Насправді, дуже складно знайти забудовника, який би погодився надавати житло по зафіксованим цінами. Наприклад, на початок цього року нормативна вартість 1 кв. м. в Запорізькій області становила 9332 грн. Різниця між цією цифрою і ціною забудовника лягає на плечі кандидата в позичальники і часом це не реальні цифри. Але зараз ми знайшли забудовника, який готовий брати участь в програмах Держмолодьжітла і за попередньою домовленістю 25% житла в новому будинку буде реалізовано саме через ЗРУ Держмолодьжітла.

Як бачимо, планування зручна для реалізації програми, в якій передбачено не більше 21 метра квадратного на людину.

Учаев Яна

26.04.2017 10:10

Юрію Миколайовичу, розкажіть, будь ласка, які програми щодо доступного житла зараз є в Запорізькій області?
Скільки грошей виділили в цьому році з міського бюджету?
Чи отримали в цьому році вже квартири запорожці через існуючу програму?
Як визначають городян, які отримають житло в першу чергу?
Скільки зараз людей стоять в черзі?
Які перспективи розвитку програми в регіоні?
Чому в минулому році не змогли прийняти програму, яка передбачала збільшення фінансування?
Зараз знайшлися забудовники, з якими можна працювати за програмою доступного житла?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация