Досвід розведення Романівської породи

Чому саме вівчарство Чому саме вівчарство? Вибір-очевидний.

Для утримання дійних корів необхідні громіздкі будівлі, доїльне та інше серйозне обладнання, постає необхідність найму працівників, необхідний регулярний збут продукції.

Свинарство - теж дуже проблемна галузь, необхідно будувати утеплені приміщення, закуповувати корми, знову ж доведеться наймати працівників, т.к. сім'ї з 2-3 чоловік, зайнятої вирощуванням поросят у великих масштабах, не впоратися. Вообщем вибір припав на вівчарство, зокрема на Романівському вівцю ...

Правда цим видом тваринництва ні я, не моя дружина не займалися, досвіду довелося набиратися по ходу справи. За племінним молодняком поїхали під Ярославль, придбали ягнят з родоводом. Підготували два приміщення для овечок: одне холодне, з профільованого металевого листа (до речі, матіріал може бути найрізноманітнішим - цегла, піноблоки, шифер - це вже хто як ізвернётся), друге утеплене, обшите дошками зсередини, а зовні теж залізо.

Відповідно, романовские вівці днем знаходяться в холодному приміщенні, а вночі в теплому, де є вигороджених відділення для маток з ягнятами.

Влітку овечки також вважають за краще перечекати спеку в помещеніі.Вдоль двох стін зроблені ясла для трави і сіна. Увага, не повторите нашу помилку - не робіть ясла занадто низькими, т.к. вівці і ягнята, наївшись, встрибують в них і лежать, як в ліжках. Оптимальна висота ясел - 1,2 метра, при такій висоті, навіть на високій підстилці туди не може залесть жодна вівця. Влітку овечки також вважають за краще перечекати спеку в помещеніі

Обидва приміщення знаходяться на території загону, де також є годівниці для зерна і поїлки. Загін також відгороджений залізними листами, що сприяє більш спокійному способу життя наших овець.

У холодну погоду суягних маток Романівської породи перед пологами ми переводимо в загончик в теплому сараї. Пологи проходять в основному без ускладнень, за винятком випадків коли ягня виходить задніми ніжками вперед, тоді необхідно чистими руками спробувати проштовхнути його назад і розгорнути головою вперед.

Зазвичай це завжди вдається, за винятком, коли така ситуація виникає вночі. Після ягнения, матку з ягнятами до двох місяців тримаємо окремо від стада, годуємо вівсом і сіном досхочу. Що есстественно при такій плодючості (послід досягає до 6 ягнят!)

При годуванні вівсом у романівської вівці хороша молочність, а ягнята на зерні ростуть швидше і раніше міцніють. Крім цього, в вівсі міститься вітамін Е, який відмінно позначається на плідності овець. І ще один плюс вівса: від годування вівсом годує вівця або маленький ягня НЕ зажіреют, чого не можна сказати про відгодівлю пшеницею або ячменем. Необхідно пам'ятати, що овець на зернову дієту треба переводити протягом декількох днів, поступово збільшуючи порцію.Ми даємо годує матці по півкілограма вівса два рази в день.

Барана-виробника в окремому загоні не тримаємо, т.к. овцематки з ягнятами два місяці перебувають поза стада. Ярок тримаємо в окремому загоні, т.к. вони йдуть на продаж в живому вигляді. Баранців в два місяці кастріруя і тримаємо в загальному стаді до зими, а там продаємо в живому або забійній вигляді. Кількісне співвідношення в стаді: всього 100 овець, з них 40 вівцематок.

Справляємося вдвох з дружиною, нікого не наймаємо. Романівські вівці плідні, щорічно до кінця року ми продаємо 100-110 голів молодняка. При цьому витрати на утримання невеликі. Сіно у нас своє, купуємо тільки овес, та й то в основному для маток і ягнят, але навіть вони з'їдають в рік максимум по 50 кг. Так що варто задуматися про розведення овець романівської породи, це вигідний бізнес!

Детальніше про цю породу можна прочитати в статті: Романовська вівця. Романівські вівці.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация