Доторканний запас. Чому українське золото може виявитися в Китаї

  1. Китай скоро займе перше місце в світі не тільки по ВВП, але і по золотих запасів, а Україна втрачає...
  2. У лютому 2014 року Україна займала 43 місце в світі за обсягом золотого запасу, нашими сусідами в рейтингу...
  3. Однією з причин скорочення ЗВР називають підтримку «Нафтогазу»
  4. За даними МВФ на 1 жовтня 2014 року, понад 60% українських ЗВР становили «цінні папери», справжня ціна...
  5. Китайський шлях
  6. У короткостроковій перспективі китайці не буде забезпечувати юань золотом (тобто не будуть встановлювати...
  7. Китай: накопичення золота як політика партії
  8. По суті, перетворення долара США і британського фунта, а пізніше і євро з валюти однієї країни в глобальну...

19:26

Китай скоро займе перше місце в світі не тільки по ВВП, але і по золотих запасів, а Україна втрачає і ВВП, і золотий запас.

Китай скоро займе перше місце в світі не тільки по ВВП, але і по золотих запасів, а Україна втрачає і ВВП, і золотий запас.

Україна: золота все менше

До минулого року Україна нарощувала свій золотий запас, хоча і досить скромними темпами. На початок 2013 року він становив близько 42 тонн, а в грошовому обчисленні майже 2 млрд дол.

На золото припадало близько 12% всіх золотовалютних резервів. якщо вірити даними МВФ , За 2013 рік золотий запас України схуд на 250 млн дол. США або на 13%, а за 10 місяців 2014 року - ще на 71 млн дол. Або 4,3%.

У лютому 2014 року Україна займала 43 місце в світі за обсягом золотого запасу, нашими сусідами в рейтингу країн за цим показником були Болівія і Болгарія. Для порівняння, у сусідній Польщі, яка має порівнянні з Україною розміри і населення, золота в 2,5 рази більше - понад 100 тонн.

Зовсім недавно в ряді ЗМІ і на деяких блогах з'явилися повідомлення про те, що глава НБУ Валерія Гонтарєва заявила про зникнення більшої частини (близько 90%) золотого запасу. Достовірність цих повідомлень, м'яко кажучи, викликає сумніви - посилаються вони на фейковий, по всій видимості, відео , В якому змонтовані кілька епізодів з різних заходів за участю Гонтаревої та інших керівників НБУ.

Проте, можна бути впевненим, що золота дійсно стає менше. В інших повідомленнях йдеться, що золотовалютні резерви України за жовтень скоротилися майже на чверть (на 23%), і станом на 1 листопада становили 12,6 млрд дол.

Однією з причин скорочення ЗВР називають підтримку «Нафтогазу»

Однією з причин НБУ називає підтримку «Нафтогазу», тобто оплату боргів і поставок газу по реверсу, на що пішло майже 2 млрд дол. На оплату держборгу в жовтні пішло 614 млн дол., причому майже 233 млрд дол. було виплачено МВФ.

Нещодавно Валерія Гонтарєва заявила, що за російський газ Україна також буде платити зі своїх золотовалютних резервів (причому подавалося це як якесь досягнення: «ми домовилися з МВФ, що за газ будемо платити зі своїх ЗВР»).

Можна не сумніватися, що навіть якщо нинішні чутки про виснаження золотого запасу - це всього лише чутки, вже в доступному для огляду майбутньому Україна дійсно залишиться без золота.

За даними МВФ на 1 жовтня 2014 року, понад 60% українських ЗВР становили «цінні папери», справжня ціна і ліквідність яких викликає питання.

Розплачуватися за газ доведеться, зрозуміло, або валютою, запаси якої на 1 жовтня склали 4 867 млн ​​дол. Або 29,7% ЗВР, або монетарних золотом (відповідно, 1 569 млн дол. Або 9,5% ЗВР).

Так що українців не дарма лякають зникненням золота в Нацбанку - навіть якщо подібні «вкидання» дещо випереджають події, немає ніяких передумов того, що золота в Україні стане більше. Так само як і економічної стабільності.

Китайський шлях

Однак як йдуть справи в уже давно не третьої, але поки що другий економіці світу? Як заявив нещодавно президент Китайської асоціації золота, (організації, яка виступає посередником між китайськими виробниками золота і урядом), генеральний директор Китайської національної Gold Group Corporation (найбільшого виробника золота), і секретар компартії Китаю Сун Синь, офіційні золоті резерви Китаю повинні досягти 8500 тонн , тобто більше, ніж у США.

Про це він написав у редакційній статті, опублікованій в китайській газеті Sina Finance . «Золото - це гроші par excellence (переважно) в будь-яких обставинах, і воно допоможе юаню стати міжнародною валютою, оскільки« золото утворює дуже матеріальну основу для сучасних декретних валют », пише Сун Синь.

У короткостроковій перспективі китайці не буде забезпечувати юань золотом (тобто не будуть встановлювати фіксовану ціну юаня в золоті), але підтримують його золотом, щоб їх валюта отримала достатній авторитет в очах всього світу. Це дозволить прийняти юань в якості торгової та резервної валюти.

Попередній президент Китайської асоціації золота (CGA), Сунь Чжаосюе, також був генеральним директором Китайської національної корпорації Gold Group, і ці посади, мабуть, пов'язані.

Китай: накопичення золота як політика партії

Сун Синь прийняв від Сунь Чжаосюе керівництво Китайської асоціації золота в лютому 2014 року. У свою бутність президентом Сунь Чжаосюе написав ряд статей, в яких підкреслювалася важливість золота для економіки Китаю.

Найбільш відома його стаття під промовистою назвою «Побудова потужного бар'єру економічної і фінансової безпеки Китаю» опублікована 1 серпня 2012 року в журналі Qiushi, головному науковому журналі ЦК Комуністичної партії Китаю.

Стаття наводиться в цьому огляді на сайті In Gold We Trust, присвяченому ринкам золота. У ній, зокрема, йдеться:

«Державі потрібно буде цінувати золото не менше, ніж такий стратегічний ресурс, як нафта.

В даний час все більше і більше людей визнають, що концепція про марність золота містить занадто багато спірних тверджень.

Золото зараз страждає від «димової завіси», розробленої в США, де зберігаються 74% світових офіційних резервів золота. Це зроблено для того, щоб придушити інші валюти і зберегти гегемонію долара США.

По суті, перетворення долара США і британського фунта, а пізніше і євро з валюти однієї країни в глобальну або регіональну валюту було підтримано величезними золотими запасами цих країн.

Індивідуальний інвестиційний попит є важливим компонентом системи золотого резерву Китаю, ми повинні заохочувати індивідуальний інвестиційний попит на золото.

Практика показує, що те, що громадяни володіють золотом, є ефективним доповненням до національних запасів і дуже важливо для національної фінансової безпеки ».

Сун Синь розділяє подібні ідеї. Це свідчить про те, що вони виражають стратегію Комуністичної партії Китаю, спрямовану на активне накопичення офіційних резервів золота і стимулювання індивідуальних інвестицій в придбання золота з цілями зміцнення китайської економіки і її захисту від зовнішніх і внутрішніх потрясінь.

При цьому Китайська асоціація золота з політичних причин сильно занижує дані про попит на золото в Китаї, очевидно, прагнучи приховати, наскільки великий зараз попит на золото в найбільшій економіці світу.

Якщо вірити даним, наведеним в іншій статті на вже згаданому сайті In Gold We Trust, у 2013 році оптовий попит на золото в Китаї склав 2197 тонн.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация