Довибори в чернігівському окрузі №206. Аналіз списку кандидатів

08 липня 2016, п'ятниця, 10:59 2408

2016-07-08T10: 59: 00 + 03: 00 Публікації 2019-07-22T04: 06: 00 + 03: 00 Українські Новини Довибори в чернігівському окрузі №206. Аналіз списку кандидатів

За підсумками другого туру виборів мера Чернігова в листопаді минулого року переможцем став позафракційний депутат парламенту Владислав Атрошенко. У 2014 році він пройшов у Верховну Раду по одномандатному виборчому округу №206 в Чернігові, отримавши 51,3% голосів виборців. Тоді він висувався на вибори від "Блоку Петра Порошенко". Відповідно, після обрання його мером, в Раду треба було провести довибори по його округу. Однак призначення виборів в Чернігові стало заручником небажання влади поспішати з проведенням довиборів в інших вакантних округах.

Вибори в Чернігові проходять через більше ніж півроку з моменту звільнення місця в Раді. Призначено вони, як і в ще шести округах, на 17 липня.

Кандидатами на вибори в Чернігові зареєстровано 75 осіб: 14 представників партій і 61 самовисуванець. Минулого літа сусідній 205-й округ в цьому ж місті набув скандальної популярності через надзвичайно "брудної" кампанії і став рекордсменом за всю історію українських виборів за кількістю зареєстрованих кандидатів - 127.

Проте, після зняття з реєстрації за власним бажанням "технічних кандидатів", заведених рейтинговими кандидатами для забезпечення максимально широкого представництва лояльних людей в дільничні комісії, в бюлетені виявився 91 претендент на мандат. Швидше за все, в цьому році кількість кандидатів до моменту виборів також трохи зменшиться.

З аналізу громадянської мережі "Опора" передвиборних програм кандидатів, часу їх створення і наявності плагіату можна зробити висновок про при розмірно 50 "технічних" кандидатів на довиборах 17 липня.

Очевидним претендентом на перемогу в окрузі називають скандального київського забудовника Максима Микита.

У разі Чернігова влада вибрала аналогічну тактику, застосовану в Дніпре . До проведення з'їзду БПП депутати провладної фракції в розмові з Українськими Новинами визнавали, що Микитась, на той час уже почав кампанію в місті, - їх реальний кандидат. Проте, офіційно озвучувати цю інформацію вони не бажали. У партії сумнівалися, що Микитась буде висунутий від БПП і припускали, що "Солідарність" не братиме на себе такі ризики репутацій, а висуне "технічного" кандидата, в той час як Микитась піде самовисуванцем.

Офіційно БПП висунула кандидатом Сергія Гаруса - директора комунального підприємства "паркування і ринок" Чернігівської міської ради. За даними руху "Чесно", Гарус був кандидатом від "Солідарності" до Чернігівської міської ради на торішніх місцевих виборах. Однак його внутрішньопартійний рейтинг виявився настільки низьким (29 місце), що він не отримав мандат. Гарус також працював штатним помічником Атрошенко та Валерія паски (голова Чернігівської обласної державної адміністрації), поки ті були парламентаріями від БПП.

В ході кампанії спостерігачі за виборами в Чернігові фіксували факти відкритої агітації Атрошенко саме за Микиту.

Микитась - президент державної будівельної корпорації "Укрбуд". Він був депутатом Київської міської ради від фракції УДАР. До Чернігова кандидат не має ніякого відношення. Зате, подейкують, перебуває в хороших відносинах з Сергієм Березенко. Саме Березенко в минулому році переміг на довиборах по 205-му округу в Чернігові, хоча теж не був місцевим кандидатом. На той момент Березенко був керівником Державного управління справами з сумнівною славою радника екс-мера Києва Леоніда Черновецького і соратника Олеся Довгого. Зараз Березенко вважається одним з найбільш близьких до Президента депутатів.

Як і в деяких інших округах конкуренти застосували до Мікітасов технологію реєстрації "клонів", здатну, за оцінками експертів, відтягнути від кандидата до 3% голосів виборців. Правда, в Чернігові однофамілець Микита - не повний, у них збігається тільки прізвище.

Неприємний сюрприз влади на виборах в Чернігові влаштував Єгор Фірсов, висунувши свою кандидатуру на окрузі. Позбавлений 25 березня партією БПП депутатського мандата за вихід з її фракції в Раді Фірсов став одним з перших зареєстрованих в окрузі кандидатів.

Позбавлений 25 березня партією БПП депутатського мандата за вихід з її фракції в Раді Фірсов став одним з перших зареєстрованих в окрузі кандидатів

Фірсов, як і Микитась, в Чернігові - "парашутист". Він родом з Донецька, зараз живе в Києві. Але, як показали торішні вибори, чернігівці до приїжджих цілком лояльні. У 2015 році місцеві кандидати не змогли обійти Березенко і дніпропетровського соратника Ігоря Коломойського Геннадія Корбана.

Зараз Фірсов активно проводить агітацію в Чернігові, регулярно зустрічаючись з виборцями. Він показово особисто збирає гроші на свою кампанію, намагаючись таким чином підкреслити незалежність від партій і олігархів.

У бюлетені Фірсов буде позначений як самовисуванець, позапартійний, тимчасово безробітний. Фірсов активно закликає інших кандидатів об'єднатися проти Микита: "на окрузі потрібен один кандидат від опозиції". Натякає він, звичайно, на себе. Нещодавно Фірсов оприлюднив соцдослідження КМІСу, проведене для його ж штабу, згідно з яким він є другою за рейтингом кандидатом в окрузі. Хоча Фірсов поступається Мікітасов в три рази.

Втім, не можна не погодитися, що є сумніви в тому чи зможе хтось з місцевих кандидатів скласти реальну конкуренцію Мікітасов. І не тому, що таких кандидатів немає, а як раз тому, що їх занадто багато - вони можуть просто відтягувати один в одного голоси і "розмивати" їх.

Партія "Самопоміч" висунула кандидатом директора "Чернігівської індустріальної молочної компанії" Олександра Кірінді. Влітку минулого року за підтримки Самопомочі львів'янин Володимир Зуб зумів посісти третє місце після Березенко і Корбана.

Партія "ДемАльянс" знову висунула в Чернігові кандидатуру Ігоря Андрійченко - заступник голови партії. За підсумками місцевих виборів восени 2015 роки він став депутатом чернігівської міської ради. Зараз очолює там фракцію "ДемАльянсу". На довиборах в Чернігові в минулому році по 205-му округу Андрійченко отримав четвертий результат, а на позачергових парламентських виборах в 2014 році був третім в цьому ж окрузі.

Своїх кандидатів висунула і партія "Батьківщина" - Юрія Власенка (голова міської організації партії в Чернігові). Радикальна партія Олега Ляшка пропонує голосувати за Дмитра Блауш (депутат Чернігівської обласної ради, помічник Ляшко, за якого головний "радикал" агітує особисто в окрузі).

"Свобода" висунула Володимира Федорок (голова Новозаводської районної організації партії в Чернігові). Активність в окрузі проявляє і самовисуванець, представник Аграрної партії Григорій Ткаченко, вже "прославився" безкоштовною роздачею виборцям енергозберігаючих лампочок.

В окрузі також зареєстрований кандидатом однофамілець "радикала" Блауш. Вбюллетене будуть однофамілци і колишнього мера Чернігова Олександра Соколова від "Нашого краю" і депутата Ради 7-го скликання, що пройшов по округу в Чернігові Валерія Дубіля. При цьому справжні Соколов і Дубіль у виборах не беруть участь. Цікаву деталь помітили спостерігачі "Опори" - автором виборчих програм офіційного кандидата від БПП Сергія Гаруса і "клонів" Блауш, Дубіля і Соколова є один і той же чоловік.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация