Довіреність на автомобіль за кордон

03 листопада 2015

У Польщі згідно місцевих правил дорожнього руху ( стаття 71 пункт 5а ) У водія, котрий має транспортним засобом, повинен бути з собою документ, що уповноважує на управління цим транспортним засобом, якщо власника немає в автомобілі. Такий документ може бути написаний навіть власноруч у довільній формі і не обов'язково повинен бути нотаріально завіреним, але (UPD! 05.11.2017) польські офіційні служби наполегливо рекомендують використовувати саме нотаріальні довіреності переводенние на польську мову.

Довіреність, написана самостійно, повинна містити імена, прізвища, дату народження власника і ту людину, кому він передає автомобіль, а також опис самого автомобіля (держномер, номер кузова) і термін на який передається машина. Написано такий дозвіл може бути як на білоруському або російською, так і польською мовою (якщо ви їсте в Польщу). Щоб все було напевно, краще доповнити довіреність копією паспорта власника автомобіля, де буде видно його основні дані (сторінка з фотографією) і його розпис.

Приклад довіреності на автомобіль для виїзду за кордон на машині належить фізичній особи можна завантажити на нашому сайті або ідентичний варіант написаний на двох мовах - білоруському і польському або російською та польською .

Але дорожні правила, про які була мова, в Польщі були придумані ще в 1997 році, а Європа змінилася і стала менш вимоглива до документів. В результаті довіреність на авто прикордонники на кордоні і тим більше поліцейські в Польщі тепер запитують вкрай рідко, а в Литві водій і зовсім не зобов'язаний мати будь-яку довіреність, в разі якщо керована ним машина зареєстрована на іншу особу. Білоруським прикордонникам на кордоні з Євросоюзом ваша довіреність взагалі не потрібна - за законом немає обов'язки її пред'являти. Однак є важливі нюанси, про які слід знати туристам що виїжджають до Європи.

Страхові випадки. Якщо машина приїхала до Євросоюзу з Білорусі та потрапила в ДТП, де винуватцем аварії виступає водій-турист, то виплати за нього по страховці буде здійснювати та організація, з якою укладено договір страхування (так звана «Зелена карта»). Туристи з Білорусі змушені купувати Зелену Карту у себе в Білорусі, інакше без неї білоруські прикордонники не випустять машину за кордон. Таким чином, виплати винуватцю ДТП буде здійснювати також білоруська страхова компанія.

Зелена картка оформлюється тільки на власника машини. І хоча купити її може хто завгодно на підставі тільки техпаспорта на машину, але в графі Зеленої Карти особа, яка використовує транспортний засіб, будуть записані тільки дані людини зазначеного в технічному паспорті на автомобіль, тобто власника. Якщо виявиться, що, в момент коли машина потрапила в ДТП, її водій був винен, не був власником і не мав довіреності на управління завіреної нотаріально, страхова компанія в Білорусі має юридичне право відмовити у відшкодуванні збитку за винуватця аварії в Євросоюзі, що вона і зробить, як нам підтвердили в Белнефтестрахе (в 2015 році).

З іншого боку указ ПРБ "Про страхову діяльність":

  • 153. Договір страхування укладений власником транспортного засобу, поширюється на всіх осіб, які керують даним транспортним засобом, за винятком випадку протиправного заволодіння цим транспортним засобом.
  • 156. Договір страхування "Зелена карта" полягає з власником транспортного засобу або від його імені з водієм по транспортному засобу, зареєстрованому в Республіці Білорусь і виїжджає за її межі для його використання в дорожньому русі держави - члена системи "Зелена карта".

Euroby.info рекомендує, щоб уникнути проблем з виплатами при ДТП і заплутаних юридичних баталій подбає не тільки про наявність Зеленої Карти, а й про нотаріального доручення дає право на керування транспортним засобом за кордоном. Родичам власника автомашини (батьки, діти, чоловік, рідні братії і сестри, внуки, дід і бабка) така довіреність обійдеться в 1 базову величину на 3 роки, всім іншим в 3 базові величини. Перекладати довіреність на яку-небудь іноземну мову немає сенсу, так як важлива вона в першу чергу для страхової компанії в Білорусі.

У разі ж якщо турист буде визнаний потерпілою стороною в ДТП, то наявність або відсутність у нього будь-якої довіреності (нотаріальної або самостійно складеної) ніяк не впливає, потерпілий отримує виплати за рахунок страхової компанії винуватця аварії.

Розповісти знайомим в соціальних мережах:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация