Дозвіл (згода) на виїзд / вивезення дитини за кордон: документи, зразки довіреності

  1. Загальний порядок виїзду з РФ
  2. Дитина подорожує з двома батьками
  3. Дитина подорожує тільки з одним батьком
  4. Дитина подорожує в супроводі третьої особи
  5. Дитина виїжджає за кордон самостійно
  6. Документи для перетину кордону РФ
  7. Незгода другого з батьків на вивіз дитини за кордон
  8. Термін дії дозволу
  9. Підведемо підсумки
  10. Відео: оформляємо дозвіл на виїзд дитини за кордон

Подорож з дітьми за кордон, на відміну від внутрішніх поїздок по Росії, вимагає більш ретельної підготовки. Чи не обійдеться тут і без збору додаткових документів. Одним з них є дозвіл на виїзд дитини за кордон. Цей папір з обов'язковим засвідченням у нотаріуса вимагають прикордонники при в'їзді в ряд держав, без неї часто неможливо оформити дитячу візу. У той же час, в момент виїзду з РФ подібний документ не зажадають.

Дозвіл оформляється, коли дитина:

  • Подорожує з одним батьком (залежить від правил в'їзду приймаючої країни);
  • Здійснює поїздку самостійно;
  • Перетинає кордон у супроводі третьої особи.

Документ має типову форму і оформляється в нотаріальній конторі при особистій присутності батьків (опікунів). Зразок документа можна скачати за посиланням . У дозволі повинна міститися інформація про терміни поїздки, тобто її початку і кінці, і визначено державу (одне або декілька), яке відвідає дитина.

Для оформлення цього документа, який часто називають довіреністю, що не зовсім вірно, нотаріусу потрібні:

  1. Паспорт одного з батьків, який дає дозвіл;
  2. Свідоцтво про народження;
  3. Інформація про подорож (дати початку і закінчення, найменування держави);
  4. Дані особи, яке буде супроводжувати дитину за кордоном (мами, керівника творчої групи, тренера).

Якщо дитина збирається відвідати держав Шенгену, то це неодмінно відбивається в дозволі і додатково вказується країна, через яку здійснюється в'їзд. Вартість нотаріальних послуг з підготовки згоди на виїзд дитини становить близько 1000 рублів.

Загальний порядок виїзду з РФ

Виїзд дорослих і дітей за кордон здійснюється за закордонним паспортом. Виняток становить ряд країн, кордони яких можна перетнути за внутрішнім російському паспорту. Це колишні Радянські Республіки: Білорусія, Україна, Казахстан, Киргизія, Таджикистан, Вірменія. Правила виїзду неповнолітніх дітей за кордон (як і дорослих) визначаються ФЗ №114 від 15.08.1996. Ознайомитися з повним текстом закону при бажанні можна за посиланням: consultant.ru/document/cons_doc_LAW_11376/

Для батьків на даний момент існує вибір: дитину можна вписати в паспорт мами чи тата або оформити неповнолітньому власний документ. Перший варіант можливий, якщо у батьків є закордонний паспорт старого зразка. Причому якщо раніше в документи батьків вклеювалися фотографії дітей тільки старше 6 років, то сьогодні фото потрібно незалежно від віку малюка. При цьому на кожну фотографію ставиться печатка ФМС (перейменована в ГУВМ МВС).

Дитину вписують в паспорти тільки тата або мами; в документи бабусь, сестер та інших родичів таку інформацію внести не можна. Відповідно, неповнолітній має право подорожувати тільки з мамою або татом, для поїздок з іншими близькими та іншими особами йому потрібен власний документ.

Якщо у батьків оформлений біометричний паспорт, то дитину вписати в нього не вийде, і покинути межі РФ він зможе тільки за власним документу.

Оформити закордонний паспорт дозволяється практично відразу після народження малюка. Для цього, наприклад, мама повинна написати заяву в ГУВМ МВДпо місцем проживання. Згода другого з батьків для отримання даного документа не потрібно.

Російські норми не вимагають обов'язкового оформлення дозволу на вивезення дитини від другого батька. Неповнолітній вправі покинути межі РФ тільки з матір'ю або батьком.

Дитина подорожує з двома батьками

Вельми часто зустрічається ситуація, коли відпочивати виїжджає вся сім'я. Тут має значення країна, куди відбувається подорож. З республіками СНД (Білорусь, Україна, Казахстан, Молдова, Вірменія) у РФ існує договір про взаємні поїздки. Тому для візиту в ці держави дітям молодше 14 років досить мати свідоцтво про народження, де вказано громадянство РФ. Це зазвичай штамп на зворотному боці свідоцтва чи окремий додаток до нього.

Неповнолітні старше 14 років залишають РФ за власним закордонним паспортом, а при подорожах по країнах СНД досить внутріросійського паспорта.

Важливий момент: якщо прізвище дитини відрізняється від вашої, то необхідно мати документ, що дозволяє простежити спорідненість. Для цього візьміть з собою оригінали та копії (краще із запевненням у нотаріуса) свідоцтва про шлюб, зміну прізвища або інші папери, що підтверджують родинні зв'язки.

Дитина подорожує тільки з одним батьком

Якщо діти перетинають кордон РФ тільки з мамою або татом, то порядок виїзду залишається таким же, як і при подорожі з обома батьками Якщо діти перетинають кордон РФ тільки з мамою або татом, то порядок виїзду залишається таким же, як і при подорожі з обома батьками. Тобто дитині необхідний закордонний паспорт або його слід вписати в документ батька, який його супроводжує.

З точки зору законодавчих норм РФ, виїзд дитини за кордон з одним із батьків не має на увазі неодмінного дозволу від другого на таку подорож. Однак якщо він раніше офіційно висловлював свою незгоду на вивіз малюка, то без подібної папери не обійтися. При спокійному ставленні другого з батьків до поїздки ніякої згоди від нього отримувати не потрібно. Це стосується виїзду з РФ, але порядок в'їзду в інші держави, нагадаємо, буде визначатися чинним на їх території законодавством. Так, для в'їзду в Шенгенську зону згоду потрібно, і воно входить в пакет документації, необхідної для оформлення візового документа. Більш того, без цього паперу іноземні прикордонники мають право відмовити у в'їзді в країни Шенгену. Ряд держав, серед яких Німеччина , Ірландія , Нідерланди , Франція , Вимагають офіційний переклад документа і додаткове проставлення апостиля.

Зверніть увагу: часто посольство залишає собі оригінал згоди (при оформленні візового документа), тоді як такий папір можуть запросити прикордонники. Тому бажано подбати про складання декількох екземплярів. Точну інформацію про порядок в'їзду слід уточнювати в представництві держави, куди відбувається поїздка.

Подорож дитини з одним із батьків без офіційного дозволу іншого можливо при в'їзді неповнолітнього до деяких держави з безвізовим або спрощеним режимом для росіян ( Туреччину , Бразилію , Єгипет , Туніс , Марокко та інші). Виняток становлять ситуації, коли другий з батьків подав заяву про відмову у вивезенні дитини за кордон у відповідну інстанцію. До речі, дізнатися, подавалося чи таку заяву можна, якщо залишити запит на офіційному сайті Прикордонної служби РФ (//ps.fsb.ru/receiving.htm) або ГУВМ МВС (гувм.мвд.рф).

Завантажити зразок згоди на виїзд дитини в супроводі матері можна за посиланням .

Дитина подорожує в супроводі третьої особи

Якщо неповнолітній відправляється на змагання в складі спортивної, творчої або танцювальної групи або здійснює поїздку з будь-якою іншою метою і при цьому його супроводжує дорослий, то нотаріальна згода на виїзд необхідно отримати від обох батьків Якщо неповнолітній відправляється на змагання в складі спортивної, творчої або танцювальної групи або здійснює поїздку з будь-якою іншою метою і при цьому його супроводжує дорослий, то нотаріальна згода на виїзд необхідно отримати від обох батьків. Це ж стосується виїзду дітей в супроводі бабусь, сестер та інших родичів. На супроводжуючу особу (зазвичай це керівник групи, педагог, вихователь, родич) покладається відповідальність за дитину. Ця людина стає законним представником неповнолітнього в період його перебування в іноземній державі і відповідає за його життя і здоров'я. Така згода на виїзд уже не є простою формальністю - це серйозний документ. Подорожуючи з третіми особами, дитина, крім згоди батьків, зобов'язаний мати власний закордонний паспорт і візу.

Для оформлення дитячої візи потрібні документи:

  • Дозвіл від батьків на виїзд з РФ. Бланк доступний для скачування тут . (За додаткову плату заповнити електронну заяву про згоду на виїзд дитини можна за посиланням //fms.ru/?TemplateID=ff720205-d783-41c6-9517-f77f75bec3ff)
  • Медстраховки, фотографії;
  • Закордонний паспорт, внутрішньо паспорт, свідоцтво про народження (в залежності від ситуації) дитини;
  • Довідки про доходи спонсора поїздки;
  • Довідка з навчання;
  • Довідки з місця роботи батьків і копії їх паспортів.

Вимоги в посольствах різних країн можуть відрізнятися. Не виключено, що буде потрібно особистий візит дитини в представництво.

Дитина виїжджає за кордон самостійно

Російські закони забороняють самостійні, тобто без супроводу дорослих, подорожі за кордон дітям, які не досягли 12 років. Однак неповнолітні від 2 до 12 років можуть перетинати кордон РФ під наглядом перевізника, наприклад, представника авіакомпанії. Формально авіакомпанії готові надати послуги з супроводу дитини тільки з 5 років. Діти молодшого віку можуть здійснювати перельоти тільки в супроводі повнолітньої пасажира.

У всіх випадках необхідний дозвіл батьків (причому обох) на виїзд неповнолітнього. Так в першу чергу вимагають норми російського законодавства. Якщо, наприклад, батько відсутній з яких-небудь причин, то цей факт необхідно підтвердити. Наприклад, надати свідоцтво про смерть, про позбавлення батьківських прав, документ матері-одиначки і так далі. Якщо ви не впевнені, де він знаходиться, то відповідну довідку можна запросити в поліції. Або вирішити подібне питання через суд, куди слід звернутися з позовною заявою про визнання батька безвісно відсутнім. У тому випадку, коли другий з батьків не бере участі у вихованні дитини, матеріально не підтримує, його можна позбавити батьківських прав також в судовому порядку. Тоді замість згоди на виїзд дитини буде достатньо рішення суду.

При самостійному подорожі у дитини, крім згоди від батьків, обов'язково повинен бути власний закордонний паспорт.

Документи для перетину кордону РФ

Якщо в загальному позначити необхідні для поїздки за кордон паперу, то пакет документів буде виглядати таким чином: Якщо в загальному позначити необхідні для поїздки за кордон паперу, то пакет документів буде виглядати таким чином:

  1. Закордонний паспорт дитини;
  2. Свідоцтво про народження з підтвердженням громадянства РФ;
  3. Згода від одного або обох батьків (залежить від ситуації).

Також до документів на виїзд дитини за кордон відносяться: віза, страхування , спонсорський лист , Довідки з навчання та меддовідки. Кількість і найменування паперів залежить від мети поїздки та ситуації. Точний перелік слід дізнаватися в посольстві тієї країни, куди відбувається подорож.

Незгода другого з батьків на вивіз дитини за кордон

Ситуації бувають різні і часто між батьками існують конфліктні відносини, це в першу чергу стосується колишнього подружжя в розлученні. І якщо батько чи мати хочуть заборонити виїзд дитини за кордон, то вони можуть написати відповідну заяву в ГУВМ МВС, Прикордонної служби або дипломатичне представництво РФ, в разі проживання за межами Росії.

Заява на заборону виїзду дитини за межі РФ подається особисто в одну з вищевказаних інстанцій. Зробити це може один з батьків, офіційний опікун, піклувальник. До заяви додається нотаріально завірена копії паспорта та документа, що підтверджує права на дитину. (За посиланням можна заповнити електронну заяву в режимі онлайн: //getforms.ru/AnketaStep/Content.aspx?DesignerID=3240fef8-5cbe-457b-9a8e-187952b249ce).

Скасувати заборону на виїзд дитини можливо виключно через суд.

Ще однією розповсюдженою ситуацією є переїзд за кордон на постійне місце проживання. Якщо РФ залишає один з батьків з дитиною, іноді інший може не погодитися з даним фактом. Як вчинити в подібній ситуації? Питання про виїзд дитини на постійне місце проживання з другим з батьків, коли другий проти, вирішується виключно в судовому порядку. У суді доведеться обґрунтувати позицію, що проживання в іншій державі буде найбільш сприятливим для дитини і відповідає всім його інтересам.

Термін дії дозволу

Норми закону, що регулює терміни вивезення дитини за кордон, не існує. У цьому питанні Федеральна нотаріальна палата приходить до висновку, що згода видається на конкретну поїздку в одне або кілька певних держав (ця інформація і відбивається в папері). Тобто документ діє з моменту початку подорожі і до його закінчення. До цього ж схиляється і Прикордонна служба.

Підведемо підсумки

Щоб уникнути неприємних сюрпризів на кордоні, не забувайте, що російські закони можуть істотно відрізнятися від нормативних актів держави, куди ви прямуєте. Тому перед подорожжю ознайомтеся з деякими рекомендаціями:

  • Підготуйте дозвіл від другого батька, якщо плануєте подорожувати удвох з дитиною, і зробіть переклад паперу на мову приймаючої сторони.
  • Оформіть згоду від обох батьків, якщо відправляєте дитину за кордон без супроводу. Не забувайте, що дія документа поширюється тільки на одну певну поїздку, і в наступний раз для перетину кордону потрібно складати новий папір. Не можна отримати згоду на невизначений період, наприклад, на три роки.
  • Підготуйте підтверджуючі документи про неможливість надання згоди на виїзд другого з батьків і зробіть його переклад на мову країни, куди прямуєте.
  • Візьміть з собою документи, що підтверджують родинні зв'язки, якщо прізвище дитини, який подорожує за власним закордонним паспортом, відрізняється від вашої. Це дозволить уникнути зайвих питань на кордоні.
  • Ознайомтеся з правилами в'їзду в державу, яке збираєтеся відвідати. Зазвичай всю необхідну інформацію можна знайти на сайті посольства.

Відео: оформляємо дозвіл на виїзд дитини за кордон

також рекомендуємо:

Ru/?
Aspx?
Як вчинити в подібній ситуації?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация