Драконісти виграли Кубок Націй

9 вересня в Остенде (Бельгія) завершився Derbigum Dragon Gold Cup 9 вересня в Остенде (Бельгія) завершився Derbigum Dragon Gold Cup. Це змагання в класі яхт «Дракон» за значимістю прирівнюється до чемпіонату світу.

9 вересня в Остенде (Бельгія) завершився Derbigum Dragon Gold Cup 9 вересня в Остенде (Бельгія) завершився Derbigum Dragon Gold Cup. Це змагання в класі яхт «Дракон» за значимістю прирівнюється до чемпіонату світу. За результатами проведених чотирьох гонок перемогу святкував український екіпаж на чолі з німецьким шкіпером Маркусом Візер (Bunker Queen - UKR 7). Срібло - у датської команди Йоргена Шонхерр (African Queen - DEN 401). Третє місце зайняв р Російсько екіпаж Анатолія Логінова (Annapurna - RUS 27). Всього в змаганні брали участь 69 човнів з 13 країн. Росію представляв флот з 9 яхт, три з яких увійшли в десятку найсильніших. Наші яхтсмени також завоювали Кубок Націй.

Регата проходила в складних погодних умовах. До останнього дня не було впевненості, що вона відбудеться. У перші дні було проведено дві гонки, але потім, протягом трьох днів вони відкладалися через складні погодні умови. На Північному морі трималася штормова погода - вітер з поривами до 50 вузлів супроводжувався високою хвилею. На щастя, фінальний день приніс довгоочікуване послаблення вітру і організатори змогли провести дві заключні гонки.

Лідером після перших днів змагань був Йорген Шонхерр з Данії (DEN 401). На одне очко від нього відставав Анатолій Логінов (RUS 27). З цим же розривом вони і закінчили чемпіонат (2 і 3 місця), набравши в заключний день по 27 очок кожен, але пропустили вперед українську команду Маркуса Візер (UKR 7). Додамо, що Шонхерр доклав усіх зусиль, щоб обійти німця. Він навіть виграв фінальну гонку, але Візер виявився недосяжним. Він лідирував в загальному заліку після того, як переміг в третій гонці, а прийшовши дев'ятим в четвертій, зберіг за собою верхню сходинку таблиці, ставши в результаті володарем «Золотого Кубка».

Окремо варто відзначити Михайла Апухтіна (RUS 81), який у фінальній гонці прийшов другим. Причому на фініші його від переможця відділяло менше довжини корпусу. Цей успіх допоміг росіянам завоювати Кубок націй. У залік пішли також результати Анатолія Логінова (RUS 27) і Василя Сенаторова (RUS 34). Перевага над командою України склало всього 6 очок. Найближчі переслідувачі - команда Бельгії відстала від лідерів на 82 очка.