Дресирування німецької вівчарки в домашніх умовах: розвиток і виховання щеняти, відео

  1. Загальний підхід до виховання і дресирування
  2. Вікові періоди і психологічне становлення німецької вівчарки
  3. Основні періоди розвитку цуценя
  4. Основні команди
  5. Відео

Німецька вівчарка настільки унікальна за своєю природою, що можна годинами описувати її позитивні сторони Німецька вівчарка настільки унікальна за своєю природою, що можна годинами описувати її позитивні сторони.

Ця порода відрізняється від інших - шляхетністю, простодушністю і працьовитістю.

Негативні риси характеру у неї практично відсутні: вона відданий друг і затятий захисник, компаньйон і колега, мета якої - служити на благо власника.

Собака любить скласти компанію своєму господареві, - без нього нікуди, а за ним по п'ятах. Сильно прив'язується до власника, любить його до божевілля, виконує вказівки беззаперечно, без нього починає сумувати, хоча інших членів сім'ї любить не менше.

Німецька вівчарка на прізвисько Софі врятувала яка тонула 5-річну дівчинку, будучи абсолютно глухий. Вона інстинктивно розпізнала наближається трагедію: Софі попливла дівчинці на зустріч і витягла її на берег.

Не проти повеселитися і побавиться, завжди знаходить собі заняття, так як не любить сидіти без діла. Обожнює дітей до нестями - відмінна нянька, яка ніколи не образить дитину.

У випадки загрози довго не думає: накидається на агресора миттєво, за господаря і членів його сім'ї готова життя віддати. Ця порода відрізняється урівноваженим темпераментом, стійкою психікою і залізними нервами.

Загальний підхід до виховання і дресирування

Виховання і дресирування буде прямо залежати від характеру цуценя Виховання і дресирування буде прямо залежати від характеру цуценя.

Німецька вівчарка практично універсальна; практика показує, що правильно підібрана методика дресирування дозволяє підготувати німця для будь-якого виду роботи: поводиря, розшукової, охороною та іншої.

Але, на жаль, не всі особини породи здатні в повній мірі сприйняти навчання.

Дресирування слід починати з дитячого періоду, коли щеня ще дуже малий: в період годування і прогулянок основні команди засвоюються набагато швидше.

Вікові періоди і психологічне становлення німецької вівчарки

Сам процес навчання німця полягає в підтягуванні собаки до її «встановленого» інтелектуального рівня, піднятися вище якого їй не дозволить психофізіологічний обмеження Сам процес навчання німця полягає в підтягуванні собаки до її «встановленого» інтелектуального рівня, піднятися вище якого їй не дозволить психофізіологічний обмеження.

Але навіть при цьому собака демонструє відмінні результати по вихованню і дресируванню.

Система виховання та навчання собаки буде вибудовується на знаннях про періоди її зростання і розвитку. Відповідно в кожен період становлення щеня буде вимагати до себе певного підходу.

Головне - не упустити момент соціальної адаптації малюка, який починається на 6 тижні його життя і триває до 10 тижнів.

Щоб виростити впевнену в собі і розумну собаку, необхідно надати цуценяті свободу дій, - тобто ставити перед ним завдання, яку він повинен виконати без сторонньої допомоги.

Цей період є для нього критичним - щеня напрацьовує навички поведінки в суспільстві людей і родичів.

До 5 місяців щеня німецької вівчарки

вимагає максимум уваги, так як йому за такий короткий час належить пізнати навколишній світ, тому обмежувати його сприйняття стінами квартири не можна.

Це може згодом позначитися на психологічному стані вашого вихованця: собака може стати боягузливою, замкнутої, озлобленої, агресивної або недовірливою.

Як виховати Хердер ->

Основні періоди розвитку цуценя

період фіксації період фіксації

Починається з 4 тижні і триває до 7. У цей час карапуз починає усвідомлювати, що він - собака, і вчиться нею бути.

У виводку встановлюється ієрархія, взаємини з побратимами дещо змінюються, в виводку з'являється лідер.

В даний період починають формуватися рефлекси і посилюється чутливість. Органи почуттів відкривають йому навколишній світ і допомагають спілкуватися зі своїми родичами.

Виробленої рефлекс в період взаємин матері і цуценя згодом переноситься на людину.

Так як адаптаційний процес відбувається через всі органи чуття, важливо, щоб в цей момент щеня пізнавав і встановлював контакт з людиною, щоб згодом той став побратимом для нього.

Контактувати з маленьким німцем необхідно якомога довше, спілкування не повинно обмежуватися тільки вами і вашою родиною: собака буде перебувати в соціумі постійно, вона повинна навчитися не бояться людей.

Якщо в цей період обмежити контакти, згодом собака просто почне лякатися і ховатися від незнайомців. У цей момент цуценя починають привчають до клички.

Клички для німецьких вівчарок ->

Наступний період - соціалізація Наступний період - соціалізація

На 8 тижні цуценя зазвичай забирають від матері, так як в цей момент непосида стає найбільш активним, доброзичливим і допитливим.

Тому знайомство з господарем буде протікати досить легко.

Цей невичерпний клубок енергії візьметься досліджувати з великим інтересом територію будинку і навколишнє його місцевість.

Ступінь навченості його висока: маленький німець вже запам'ятав свою кличку, тепер можна приступати до дресирування.

Перші команди, які щеня повинен освоїти - «До мене», «Місце», «Гуляй». Не завжди навчання буде проходити гладко, необхідно запастися терпінням: сьогодні не вийшло, але завтра обов'язково вийде.

Не можна до закінчення 11 тижнів навчати іншим командам - ​​це може привести до психологічного навантаження, а в цей період цуценята німецької вівчарки найбільш вразливі і вимагають до себе більше ласки і уваги.

Виховання полягає не тільки в ласці, але і в покаранні. Щеня повинен прийняти ваше верховенство і підкоритися вам.

При неправильному поводженні його слід карати. Ось кілька прийомів:

  • Цуценя беруть за загривок і міцно притискають до підлоги, але так, щоб не нашкодити, при цьому вимовляючи команду «Фу».
  • Цуценя однією рукою беруть за шию, другий охоплюють верхню частину морди і не сильно стискають, також вимовляючи команду «Фу».

Таке покарання ефективніше, ніж насильство, яке породжує у собаки тільки боягузтво і агресію.

Ієрархія - новий виток у розвитку вашого цуценя Ієрархія - новий виток у розвитку вашого цуценя

З 13 тижні маленький німець починає промацувати грунт стосовно того, хто ж в родині головний.

Маленький підліток почне гарчати, огризатися, навмисно кусати або дряпати вас під час ігор.

Цей період найбільш важливий для вашого вихованця, так як підсвідомість формує вівчарку як сімейну собаку: він повинен зрозуміти, що ви є «альфа» для нього за своєю природою і всі члени вашої родини знаходяться вище нього за рангом, а він в такому випадку стає "омегою".

У 5-місячному віці підліток повинен засвоїти команди остаточно - «Сидіти», «Лежати», «До мене» і «Стояти». У цей період вівчарка усвідомила, що ви маєте верховенство, тільки тепер вона починає дивитися вам віддано в очі.

За природою німецькі вівчарки досить розумні, тому молодий німець може спробувати здобути рівність у відносинах або домогтися лідерства.

Господарю слід проявити строгість, не дозволяти собаці робити те, що вона вирішить на прогулянці.

Строго карати за непослух, забирати іграшки, кісточки або їжу, якщо він сам не захоче віддавати її вам, і змушувати його це зробити самостійно, не скалячись на вас і не гарчав.

Це необхідно для того, щоб в майбутньому не виникло проблем, коли з цуценя німець перетвориться в досить велику собаку.

Перехідний вік Перехідний вік

Зазвичай кінологи приступають до дресирування німецької вівчарки з 6 місяців.

Це перехідний період статевого дозрівання, в дресируванню вважається найбільш сприятливим - у вихованця закріплюється сформувався характер.

Якщо погрехі в поведінці є, їх ще не пізно усунути.

До 8 місяців собака чітко повинна виконувати команди «До мене», «Поруч», «Сидіти», «Лежати», «Фу», «Місце», «Апорт», «Голос», «Мовчати».

Остаточне формування характеру у собаки відбувається в період від року до 2 років, в залежності від психологічного стану.

Будуємо будку для німецької вівчарки ->

Основні команди

Команда «Сидіти» Команда «Сидіти»

  • Собаці на шиї закріплюють поводок. Вимовляється команда «Поруч», вихованець виконує команду, підходячи до господаря. Повідець натягують так, щоб при посадці голова собаки не опускалася разом з тулубом.
  • Господар вимовляє команду «Сидіти», в цей момент однією рукою він утримує поводок, а другою рукою тисне на круп (частина хребта біля задніх лап) до того моменту, поки собака не сяде, повторюючи команду «Сидіти». Після успішно виконаного завдання вихованця нагороджують ласощами.

Хто така «БШО» ->

Команда «Голос»

  • Як тільки ви почуєте, що ваш вихованець став активно гавкати, підійдіть до нього, погладьте по голові і скажіть «Голос», «Молодець». Якщо під рукою є його улюблені ласощі, почастуєте.
  • Повторюйте ті ж дії при кожному зручному випадку, поки собака не почне гавкати при заданій команді.

Відмінності німецької вівчарки від східно-європейської ->

Команда «Мовчати»

  • Коли вихованець гавкне, візьміть його за морду і затисніть рукою, вимовляючи команду «Мовчати».
  • Виконувати ці дії до тих пір, поки собака не вивчить команду.

Команда «Гуляти»

  • Найлегша команда з усіх. Як тільки ви опинитеся на прогулянці, візьмете цуценя за поводок, промовте «Гуляти» і відчепите поводок від нашийника. Собака прекрасно зрозуміє вас.
  • Слід врахувати, що команду потрібно вимовляти до відчеплення, щоб вихованку реагував на команду, а не відчеплення повідця.

Дресура будь-якого собаки - трудомісткий процес, але з німецькою вівчаркою вам пощастило більше, ніж з тими ж маленькими собаками . Та й, як би там не було, поклопотатися в дитинстві, щоб виростити психічно здорову, розумну і правильну собаку - безперечно варто. Хоча б з міркувань безпеки.

Відео

Хочете такий рівень підготовки для вашої німецької вівчарки?

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация