Древнє хмара газу збереглося з часів Великого вибуху, з'ясували астрономи

19 грудня 2018 4:08:28

Древнє хмара газу збереглося з часів Великого вибуху, з'ясували астрономи

Древнє газова хмара, яке, ймовірно, майже не змінилося з часів Великого вибуху, було відкрито в далекій частині Всесвіту за допомогою найпотужнішого в світі оптичного телескопа, обсерваторії ім. Кека, розташованої на вершині Мауна-Кеа, Гаваї.
Відкриття цього неймовірно рідкісного астрономічного об'єкта, зроблене групою астрономів на чолі з докторантом Фредом Робертом (Fred Robert) і професором Майклом Мерфі (Michael Murphy) з Технологічного університету Суинберна, Австралія, дає нові, цінні відомості про процеси формування перших галактик Всесвіту.
«Скрізь, куди б ми не подивилися, газ у Всесвіті« забруднений »важкими елементами, що утворюються при вибухах масивних зірок, - сказав Роберт. - Однак це конкретне хмара виглядає абсолютно «незайманим», навіть через 1,5 мільярди років після Великого вибуху ».
«Якщо воно і містить важкі елементи, то їх концентрація повинна бути менше, ніж 1/10000 від концентрації їх в речовині Сонця. Це неймовірно низький вміст; одне з найбільш переконливих доказів того, що ця хмара збереглося з часів Великого вибуху ».
Роберт і його команда використовували два інструменти обсерваторії ім. Кека - Echellette Spectrograph and Imager (ESI) і High-Resolution Echelle Spectrometer (HIRES) - для спостережень спектру квазара, розташованого на задньому плані по відношенню до досліджуваного газової хмари. Раніше ці ж дослідники спостерігали схожим способом два аналогічних газових хмари, проте тоді спостереження були зроблені випадково. У цьому новому дослідженні вперше вдалося методом систематичного пошуку виявити газова хмара з неймовірно низьким вмістом металів, відзначають автори роботи.
Дослідження опубліковане в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society; препринт доступний на arxiv.org.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация