Друга світова. Нормандія

Говорячи про військово-історичної стратегії, складно втриматися від запливу по хвилях, так би мовити, пам'яті нашої - тому ми вирішили себе не стримувати. Чи не захлиньтеся, читач, зараз ви знову почуєте, що «Друга світова» стала, мабуть, найвідомішою російською стратегією, створеної за мотивами однойменного конфлікту. Та й не дивно: протягом досить значного терміну розробки видавець віщав про реалізм від знаменитого «Іл-2», але в грі про танки. Однак ж до моменту випуску «ВМ» була більше схожа на звичайну RTS, ніж на достовірний симулятор наземних боїв, - а це, м'яко кажучи, не відповідало очікуванням донезмоги довірливих користувачів. Дружно поплювавши, шанувальники варгеймов і warcraft'ов розповзлися в різні боки з твердим наміром ніколи не зустрічатися знову.

На наше з вами щастя грою зацікавилася компанія Battlefront.com і навіть виявила бажання стати її закордонним видавцем. Розглянувши «ВМ» ближче, буржуї (на рахунку яких, на хвилиночку, розробка серії Combat Mission) запропонували «одінесовцам» провести ряд удосконалень в механіці і, таким чином, переорієнтувати проект на добре освоєний ними ринок варгеймов. Пораскінув мізками, російські погодилися з неросійськими, і робота закипіла. Перевірялися ТТХ кожної шестерінки, наводилися до спільного знаменника ігрові дані, комп'ютерні солдати зубрили армійські статути різних країн і переоблачаются в історично достовірні підштаники, а системи виявлення ворога і розрахунку ушкоджень ускладнювалися ... В результаті спільних зусиль «1С» і Battlefront.com через 16 місяців після першого (російського) релізу, нарешті, вийшла саме та гра, в компанії з якою не соромно провести кілька вечорів або навіть місяців - «Друга світова. Нормандія ».

Нормандія »

У французькому містечку заворушення. Куди, питається, дивляться жандарми?

Картина при цьому в будь-який з вечорів вимальовується зазвичай наступна: укомплектовуємо свою роту бійцями і бронетехнікою і висуваємося до розташування противника. Дивуючись тотальному відсутності будь-яких «лайфбаров», читаємо в інтерфейсі: «рядовий Солонтай Єремєєв, здоровий, бойовий настрій бадьорий, озброєння - гвинтівка Мосіна та 3 РПГ-40». Солонтай між тим, запримітивши серед дерев ворога, підкидає до плеча гвинтівку і б'є без промаху, тому що у нього є медаль «За Відвагу», а навик «влучність» розвинений до 90.

Виявивши основні сили ворога, висуваємо вперед танки - ці тиснуть всіх попало і бруду не бояться. Але ворог, негідник, все псує: починає проріджувати нашу братію мінометним вогнем - небезпечної капостю, що подарували йому добряги-Геймдизайнер. Без підтримки піхоти танки стають легкими жертвами зачаїлися в кущах гранатометників. Отримавши гранатою в черево, одна з машин загоряється, ще пара «тридцатьчетверок» відбувається збитими гусеницями і легким переляком. Казна-звідки взялися аси Люфтваффе (канальи!) Довершують загальний бардак.

) Довершують загальний бардак

Стрілка, пофарбована в різні кольори, наочно демонструє всі перешкоди на лінії вогню.

Але на щастя, війна - це не покер, все може змінитися в будь-який момент. Ми викликаємо на підмогу ланка винищувачів і усуваємо крестокрилих літунів. Побіжний огляд особового складу, вцілілого після мінометного поливу, показує, що Іванов легко поранений, у Петрова паніка і розлад розуму, а Сидоров розстріляв всі патрони і просить ще, щоб заспокоїти розперезалися Фаустпатронники. Підоспілому підкріплення допомагає нам знищити артпозіціі ворога, захопити вцілілі знаряддя і зайняти оборону. Однак це ще не все: через пару хвилин Німчур спробує відбити втрачені території. Чи вдасться? Обов'язково перевіримо. А потім ще раз, і ще - мистецтво війни можна відточувати до нескінченності.

Тут варто якраз згадати товариша Сталіна, який любив військові гри не менше, ніж ви. «Час покаже» - казав Йосип Віссаріонович, пихая трубкою. Найчастіше час показувало, чиї сьогодні тапки і якого кольору прапор буде полоскати над Рейхстагом. У нашому ж випадку час показало, що при належному підході і старанні з неоднозначною RTS можна зробити Тру-варгейм, який буде видано за кордоном, де до крайності розпещена аудиторія і багато диких мавп.

У нашому ж випадку час показало, що при належному підході і старанні з неоднозначною RTS можна зробити Тру-варгейм, який буде видано за кордоном, де до крайності розпещена аудиторія і багато диких мавп

Skirmish з висоти пташиного польоту. Війна - немов пісня: «Армії бувають різні: зелені, жовті, червоні ...»

Поки програмісти успішно боролися (і в підсумку доборолися) з падучої хворобою мережевого коду, войнотворци-дизайнери заготовили для гравців нові випробування на міцність нервів, мізків і зубів.

Дві нові кампанії, що увійшли в реліз, розраховані на ветеранів «Другої світової» і спритно рознесені в просторі-часі. Перша з них, «Битва за Москву», протягом десяти бойових епізодів оповідає про героїчну оборону радянської столиці в 1941 році. Як ви, можливо, пам'ятаєте зі слів шкільної «істерички» Мариванна, тоді німецькі інтервенти досить бадьоро проривалися до Москви, але міцно постраждали від страшних морозів, тотального бездоріжжя і звірячої червоноармійській кмітливості. Власне, «Битва за Москву» - про це: що ні битва, то апофеоз військових хитрощів. Перша ж місія, «Подвиг панфіловців», пропонує гравцям відбити натиск декількох танкових колон силами сотні бійців і двох арторудій. При цьому, щоб ви розуміли, горезвісний подвиг перемістився в гру аж ніяк не з газетних агіток про «20 героїв здолали танкову колону», а відтворювався на основі архівних документів. Досить вміння обдурити генералів вермахту - можете вважати себе щонайменше міні-Жуковим. Або навіть квазі-Сталіним.

Друга кампанія - та сама «Нормандія», що догодила в підзаголовок продукту. Тут вже ми воюємо на боці німців і командуємо елітними танковими військами, оснащеними за останнім словом тодішньої техніки. Особливості кампанії відповідні: кругом ветерани, що б'ють білку в око з двох кілометрів, та «залізо» зразка 1944 року - для любителів танкових побоїщ натурально благодать. Ворог, втім, теж не дрімає: відсутність тлумачних бронемашин союзники хвацько компенсують за допомогою авіації, яка - вже повірте - викачає з PanzerLehr-івських жив не одну цистерну тевтонської кровиночки.

«Тигру» отстрелили обидві гусениці, але він люто огризався до закінчення битви.

У нових кампаній є ще одна спільна риса - timeline. Після випуску «Другої світової», нагадаємо, багато користувачів дивувалися, чому інтервали між битвами трапляються до півроку. Мовляв, як же так, і на будь-таких санаторних курортах відпочивали весь цей час наші браві бійці? Пораскінув мізками, розробники вирішили виправити ситуацію. У підсумку в обох нових кампаніях події відбуваються протягом одного місяця - ближче до правди і нарікань викликає значно менше.

Наостанок окремими словами хочеться розписати нову одиночну місію «За лінією фронту», немов втекла з знаменитого ігробоевіка про радянських коммандос. Суть її в тому, що гравець, командуючи десятком досвідчених диверсантів, повинен просочитися в тил ворога, нашкодив там по повній програмі і тихенько відчалити в невідомому напрямку, залишивши нічого не розуміє противника в вкрай похмурому настрої. Розвага розраховане на особливо обдарованих цінителів укритті операцій - якщо вам не проходило мерзнути в окопах під Селігером або горіти в танку біля Прохорівки, то краще не будувати з себе «Рембо» і набратися бойового досвіду. Благо є де.

Тим же, хто ніяк не може вгамуватися і як і раніше твердить «мало, мало», жадібно Шкряба кігтями по клавіатурі, ми щиро рекомендуємо звернути увагу на мультиплеер, skirmish, призначені для користувача модифікації або ж генератор місій. C допомогою останнього всього за шість клацань мишею можна створити будь-яку, нехай навіть саму навіжену бойову ситуацію - наприклад, влаштувати побиття немовлят в дусі «пара ІС-2 проти стада« кубельвагенов ». Більш того, генератор допоможе вирішити одвічні суперечки щодо сили російського проти прусського і іншої зброї, оскільки тепер організація серії бойових випробувань - це питання п'яти хвилин.

Генератор місій в дії. Червоноармійці занадто буквально сприйняли прислів'я «готуй сани влітку».

Не можна сказати, що «Друга світова» в своїй третій ітерації зовсім вже бездоганна. Цілеспрямований злостивці обов'язково відзначить надмірний вплив генератора випадкових чисел на результат боїв, нарікати на недостатню очевидність відбуваються в грі подій і обов'язково візьметься нарікати на досить жадібні вимоги до системи при досить скромних образотворчих можливостях. Паралельно хор войовничих старперов не забуде повідомити вам, що, мовляв, в Close Combat і Combat Mission все було інакше і тому розробники «ВМ» просто зобов'язані горіти в пеклі. Все це, з оглядкою на виконану роботу, сущі дрібниці.

Що ж в результаті? «Іл-2» без крил, зате на гусеницях? Так. Через п'ятирічку напруженої праці і рік обробки різнокаліберними напилками ми, нарешті, отримали варгейм-моноліт, який - як не крути - на даний момент є самим що ні на є альфа-самцем в зграї варгеймов про Другу світову. Існує, зрозуміло, певна ймовірність, що левову частку позитивних змін у цих заходах на полі брані неподобство зможуть помітити лише досвідчені знавці військової справи, але цей малозначний факт анітрохи не применшує ні достоїнств гри, ні заслуг розробників.

Рейтинг «Ігроманіі.ру»: 4/5

Куди, питається, дивляться жандарми?
Чи вдасться?
Мовляв, як же так, і на будь-таких санаторних курортах відпочивали весь цей час наші браві бійці?
Що ж в результаті?
«Іл-2» без крил, зате на гусеницях?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация