Друга гібридна. Навіщо Росія йде в Сирію

Ілюстрація: Петро Саруханов - «Нова»   Експедиційний корпус російської армії висадився в Сирії і бере участь у збройному конфлікті проти ІГІЛ (організації, забороненої на території Росії - Ред
Ілюстрація: Петро Саруханов - «Нова»

Експедиційний корпус російської армії висадився в Сирії і бере участь у збройному конфлікті проти ІГІЛ (організації, забороненої на території Росії - Ред.). Бойові дії в районі міста Латакія ведуться на стороні урядових сил Башара Асада. Цю інформацію поширюють відразу кілька джерел.

Ще 12 серпня повстанський сайт Syria.net стверджував, що російські військові радники командують обороною Латакії. 21 серпня в інтернеті були опубліковані фотографії великого десантного корабля «Микола Фільченков», що проходить на південь через Босфор з військовою технікою на палубі. 31 серпня ізраїльський сайт Ynet опублікував дані анонімних джерел в західних дипломатичних колах, згідно з якими Росія починає операцію по прямій військовій підтримці режиму Асада і перекинула в країну техніку, включаючи винищувачі і штурмові вертольоти.

Тоді ж офіційна сирійська газета «Аль-Ватан» повідомляла, що Росія планує побудувати військову базу в місті Джабль на південь від Латакії - на додаток до вже наявного в розпорядженні російських військових пункту військово-технічного забезпечення ВМФ в Тартусі. У соціальних мережах з'явилися фотографії, зроблені сирійськими повстанцями: на них зображені винищувачі на бойовому завданні, схожі на російські.

3 вересня The Times повідомила про те, що в репортажі про бої в районі Латакії, показаному по офіційному сирійському телеканалу, присутній новітній російський БТР-82А і чути команди російською мовою.

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заперечує участь російських ВПС у конфлікті в Сирії, а офіційні представники НАТО поки зберігають мовчання. Ситуація навколо російської військової присутності технічно нагадує початок гібридної війни на території України. До речі, паралельно з першими чутками про появу російського корпусу в Сирії спостерігачі зафіксували різку деескалацію конфлікту в Донбасі. Немов фахівці з ведення «гібридної війни» відволіклися на новий проект.

Читайте продовження: Читайте продовження:

«Наші військові - чому б їм там не бути?» Політол Георгій Мирський і сходознавець Олена Галкіна обговорили можливість і сенс присутності російських військ в Сирії

Навіщо ми йдемо до Сирії? Політичне значення сирійської кампанії Росії зовсім інше в порівнянні з українською кризою. Напередодні Генасамблеї ООН, в якій вперше за десять років візьме участь президент Путін, втручання у військовий конфлікт на Близькому сході означає, що Росія готова вийти до своїх «західним партнерам» з новою ініціативою. Москва, у якій, на відміну від Вашингтона, немає протидії з боку громадської думки і Конгресу, бере на себе знищення ІГІЛ.

Росія формує нову військову коаліцію проти ісламістів, забезпечуючи її засобами розвідки, авіацією і забезпечуючи стратегічне командування. В якості ударної сили для наземних операцій можуть бути використані армійські підрозділи Ірану. Натомість Росія вимагає поступок з українського питання, згортання режиму санкцій і повернення країни в клуб західних держав, які борються з глобальними загрозами, такими як тероризм. З таким пакетом пропозицій президент Росії може відправитися в Нью-Йорк 15 вересня.

Якщо план виявиться успішним хоча б частково, російська влада отримають всі, про що вони могли мріяти. Нормалізацію відносин із Заходом, перспективу переговорів про статус Криму. І одночасно демонстрацію сили Росії в світі: на відміну від нерішучих західних демократій ми здатні атакувати терористів навіть на Близькому Сході. Гордість за країну витягне рейтинг підтримки президента на нові висоти.

Правда, є дежавю: здається, ризики від такої гри ніхто до кінця не прорахував.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация