Другий тур для губернаторів та інші сюрпризи, які приніс Єдиний день голосування

ДЕ ПРОЙДЕ ДРУГИЙ ТУР

Головною сенсацією став, мабуть, той факт, що в 4 з 25 областей та республік, де проходили губернаторські вибори, буде другий тур . В останній раз такий політичний «суперфінал» ми бачили в 2015 році - в Іркутській області (тоді комуніст Левченко зумів обійти єдинороса Ерощенко в боротьбі за пост глави регіону ). А тепер конкуренти тіснять початкових фаворитів в Хакасії, Володимирській області, Приморському та Хабаровському краї.

Що відбувається? З цим питанням «КП» звернулася до директора Центру політичного аналізу Павлу Даніліну:

- Нічого страшного, - відповів він. - Це нормальна конкуренція. Єдиний регіон, яка мене засмутив, - це Володимирська область, де губернатор Орлова робила все, щоб витягнути ввірений їй суб'єкт з болота, але не змогла перемогти в першому турі. Там зіткнення між Орлової і місцевими олігархічними кланами, які дуже жорстко тримають регіон.

Губернатор Володимирській області Світлана Орлова під час зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним в Ново-Огарьово. ФОТО Михайло Климентьєв / прес-служба президента РФ / ТАСС

У Хакасії спочатку прогнозувався низький результат чинного глави регіону Зіміна, - продовжує Даніліна. - Республіка сильно постраждала від економічних санкцій, зокрема проти Саянського алюмінієвого заводу - регіонотворчих підприємства.

На результат в Хабаровському краї зіграла самозаспокоєність губернатора Шпорта, який вважав, що в своєму регіоні все знає і все його знають. Треба було більше розмовляти з людьми. Думаю, зараз, у другому турі, Шпорт активізується.

А в Примор'ї ключовим фактором став погодний, - констатує політолог. - Тайфун і повені в 15 районах краю упустили явку: в результаті лояльні до влади люди на дільниці не дійшли, а протестних голосів виявилося навіть більше. У мене немає сумнівів, що в.о. губернатора Тарасенко переможе в другому турі. Йому не вистачило всього 3% до перемоги в першому. Можемо вважати, це показником чесності кампанії. Ніхто не став натягувати йому перемогу.

Додамо, що глава ЦВК Елла Памфілова рекомендувала всім 4 регіонах не затягувати з проведенням 2-го туру виборів і влаштувати його вже 23 вересня.

ХТО ПЕРЕМІГ З ПЕРШОЇ СПРОБИ

У інших 17 регіонах фаворити виборчих перегонів очікувано отримали підтримку виборців. Більше 80% голосів набрали нові рульові Магаданської (Сергій Носов), Орловської (Андрій Кличков) і Омській (Олександр Бурков). 70% і більше - ще 5 глав регіонів, включаючи столичного мера Сергія Собяніна.

Можна сказати, що виборцям більше важили особисті якості кандидата, ніж його партійна приналежність. Той же глава Омської області - член «Справделівой Росії», а Орловської - комуніст. Але їх висунув на пост губернатора президент.

Поділитися відео </>

Вибори в Підмосков'ї. Іван МАКЄЄВ

У ЧОМУ СЕКРЕТ УСПІХУ КОМУНІСТІВ

Справжні ж сюрпризи трапилися на виборах до регіональних парламентів - в трьох з них (Іркутської, Ульяновської областях і в Хакасії) КПРФ змогла випередити «Єдину Росію», а ще в двох (Забайкальському краї і Володимирській області) три перші партії набрали майже однакову кількість голосів (з невеликою перевагою «ЕР»).

- Вибори до регіональних парламентів я б не назвав поганими для «Єдиної Росії», - вважає Павло Данилін. - Так, партія влади подекуди поступилася лідерством КПРФ, але давайте подивимося, де і чому це сталося. В Іркутській області, за моїми даними, губернатор-комуніст застосовував адміністративний ресурс. У Ульяновської області просто традиційно сильні позиції комуністів (і розрив з ЕР там мінімальний). А Хакасія фактично знаходиться під зовнішнім економічним управлінням.

ЩЕ конкурентних, ЩЕ прозорості

Дві головні тенденції минулих виборів - це підвищення конкуренції та підвищення прозорості, вважає політолог Олег Матвейчев.

- Підсумки голосування в регіонах повинні змусити замовкнути всіх, хто говорив, що результат виборів вирішений наперед, - говорить експерт. - З точки зору чистоти виборів претензій бути теж не може. Порушень стало ще менше, ніж в минулі роки. Відеокамери, спостерігачі, електронні «урни» для голосування - все це працювало на прозорість. На мою думку, в Росії зараз найчистіші вибори в світі.

БУЛИ І КУРЙОЗИ

До слова, деякі повідомлення від спостерігачів про «нечесну гру» насправді виявлялися курйозами. З'ясувалося, що відео порушень в Москві і Володимирській області були записані заздалегідь. А в Москві на одній з дільниць один і той же чоловік проголосував двічі. Але після розгляду з'ясувалося, що це були два брата-близнюка.

Проте ЦВК скасувала результати виборів на 6 ділянках через різних порушень. У Бурятії голові дільничного виборчкому загрожує кримінальна справа за спробу вкидання бюлетенів.

ТИМ ЧАСОМ

Москва вибрала мером міста Собяніна - 70,17% голосів

У Москві підбили попередні підсумки виборів мера. За першим обробленим протоколам було зрозуміло, що в лідерах Сергій Собянін. За нього було віддано понад 70% голосів. Саме тому ще вночі Сергій Собянін подякував усім, хто брав участь у виборах.

- Це - наша спільна перемога. Спасибі всім, хто проголосував за мене. Спасибі всім, хто прийшов на вибори, але віддав свій голос іншим кандидатам. Незалежно від різниці в поглядах, всі ми однаково любимо наше місто. Разом ми зробимо Москву краще, - написав у своєму блозі Сергій Собянін.

На наступний день стало відомо, що явка виборців, склала 30,96%, що трохи менше, ніж в 2013 році - тоді на вибори прийшли 32,03% виборців. Скептики намагалися знайти цьому пояснення, але політологи кажуть, що не бачать великих відмінностей в цифрах. Приблизно на 10% явка могла бути вище, якби була вагома конкуренція, якби в списках кандидатів були якісь відомі особистості.

Москвичів заманювали на виборчі дільниці піснями і ярмарками, збільшивши час голосування до 22-00. фото: Михайло ФРОЛОВ

- Чому люди пішли голосувати? Погода була хороша. І зовні було дуже багато хорошого зроблено для москвичів - вони це помітили. Зокрема, в Новій Москві відкрили метро, ​​покращилася транспортна доступність. Москва стала чистішою. Ці всі фактори викликали симпатію до діючого мера. Є, звичайно, зайва активність з облагороджування зелених зон - консервативно налаштовані люди, звичайно, не погоджуються з рішеннями. Хоча проблеми реновації вже пішли - у москвичів залишилося тільки бажання переїхати з п'ятиповерхівок в нові будинки, не вплинув на московську середу і негатив від пенсійної реформи, - вважає політолог Борис Межуєв.

В цілому, як зазначили в Мосміськвиборчкомом, вибори пройшли спокійно і без серйозних порушень. Вперше час для голосування було продовжено до 22.00. Голосувати можна було навіть на дачі - було створено 209 «дачних» ділянок при великих садових товариствах Московської, Калузької, Тульської і Володимирської областей. Явка за межами Москви перевалила за 70%.

ГОЛОСИ

(обробка 100% протоколів)

- 70,17% - Сергій Собянін, самовисуванець;

- 11,38% - кандидат від партії КПРФ Вадим Кумин;

- 7,01% - Ілля Свиридов від "Справедливої ​​Росії" (7,06%);

- 6,72% - Михайло Дегтярьов (ЛДПР);

- 1,87% - Михайло Балакін від "Союзу городян".

Поділитися відео </>

Собянін проголосував на виборах мера Москви.

ПРО ПЛАНИ

Сергій Собянін уже озвучив плани на найближчі 5 років:

- кардинально поліпшити громадський транспорт;

- ще швидше і зручніше надавати державні послуги;

- розкрутити програму реновації;

- підвищити якість освіти;

- підняти на новий рівень охорону здоров'я, привести в порядок всі міські поліклініки, домогтися серйозних успіхів в боротьбі з онкологією, інсультами та інфарктами.

- Нова програма "Мій район" буде реалізована одночасно у всіх районах Москви. Будемо займатися благоустроєм місцевих вулиць і парків, відремонтуємо бібліотеки та Будинку культури, створимо більше можливостей для занять спортом, вирішимо інші питання, про які просять москвичі, - повідомив в своєму блозі Сергій Собянін.

ТИМ ЧАСОМ

Остаточні підсумки по виборах в Підмосков'ї озвучать 11 вересня, хоча вже оброблено 100% протоколів. Явка в Підмосков'ї на виборах губернатора склала 38,59%. У Мособлізбіркоме повідомили, що переміг чинний губернатор Московської області Андрій Воробйов з результатом в 62,52% (проголосували 1 млн 338 029 осіб).

За попередніми даними, в списки депутатів міської думи підмосковного Красногорська потрапляє американський боєць змішаного стилю (MMA) Джефф Монсон.

- Ми поки не можемо говорити остаточно, коли будуть озвучені офіційні дані Мособлізбіркома, тоді зможемо сказати, що Джефф Монсон - депутат від партії «Єдина Росія», - сказали «Комсомольской правде» в прес-службі партії «Єдина Росія».

- Ми поки не можемо говорити остаточно, коли будуть озвучені офіційні дані Мособлізбіркома, тоді зможемо сказати, що Джефф Монсон - депутат від партії «Єдина Росія», - сказали «Комсомольской правде» в прес-службі партії «Єдина Росія»

Відмінне ранок! Мої перші вибори в Росії! Всім гарного дня! - #JeffMonson # ДжеффМонсон # Москва # Росія #Russia #Moscow # Красногорськ # красногорскійрайон

Нагадаємо, що 47-річний спортсмен Джефф Монсон зовсім недавно отримав громадянство Росії, відкрив спортивну школу в Красногорську, а тепер виявив бажання допомагати людям з пошуком роботи, отриманням громадянства.

Повний список регіонів і міст, де проходили вибори 9 вересня 2018 року

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Єдиний день голосування: Другого туру губернаторських виборів в декількох регіонах не уникнути

Незважаючи на гучні обіцянки опозиції перемогу за підсумками виборів знову святкує «Єдина Росія». Хоча картинка і трохи змінилася (Подробиці)

9 вересня в Росії пройшов Єдиний день голосування

У 26 суб'єктах країни цієї неділі визначають, хто очолить області-краю-республіки. В 4 вирішують - який мер їм потрібен. У 7 регіонах пройшли додаткові вибори депутатів Держдуми. У 17 областях і краях громадяни проголосували за тих, хто увійде до місцевих думи-парламенти. А в 12 містах визначаються зі складами своїх міськрад. ( подробиці )

Що відбувається?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация