Другий вихід метро Спортивна

Метро в Пітері будують мммммеееееедленно. Ну, все на світі, звичайно, відносно, порівняно з моїм рідним Єкатеринбургом і пітерські темпи блискавичні. Проте, в Москві метро будується швидше у багато разів.

Останні станції метро (Бухарестська і Міжнародна) в Пітері відкриті під Новий рік-2013, останній об'єкт пов'язаний з метро в принципі - відсутній вихід з пересадковою станції Спаська - в листопаді 2013. Нові станції, якщо не помиляюся, обіцяються аж в 2017. Потім того на Наразі першої за півтора року новиною в плані метробуду став відкритий другий вихід метро Спортивній. Сталося це радісна подія в День міста-2015, 27 травня 2015 року, стало бути.

Подивимося на шматок карти міста, виставлений у вестибюлі нового виходу:

Метро в Пітері будують мммммеееееедленно

В общем-то суть цілком зрозуміла з карти. Новий вихід знаходиться аж в 600 м від старого, більш того, на іншому острові дельти Неви. Старий був на Петроградському острові, новий - на Василівському. Таким манером Спортивна повинна тепер обслуговувати відразу два райони, обидва переважно дореволюційної забудови. Станція досі була досить помірно завантажена, так що навряд чи з'являться якісь натовпу.

Васильєвський острів (точніше, Василеостровский район - острови там строго кажучи два, розділених маленькою річкою Смоленки) - досить цікаве в транспортному плані місце. Фізично він знаходиться зовсім близько від центру міста, так в общем-то частина острова (Стрілка) самий що ні на є центр і є. Для житла це вельми приємне місце. Ну. Мені так здається. Я сам не пробував. У всякому разі ціни на житло там кінські.

Проте, так вийшло, що мостами і метро острів забезпечений значно гірше, ніж сусідня Петроградка. На острів веде чотири мости - з центру Палацовий і Благовіщенський, з Петроградкі Біржовий і Тучков. (Вночі в період навігації Васильєвський острів - єдина частина, що залишилася Пітера, з якої протягом кілька годин стає неможливо виїхати через розводки мостів.) І в цьому районі всього лише дві станції метро, ​​на одній, зеленої лінії - Василеострівна і Приморська.

Не можна насправді сказати, щоб на Василівському острові в транспортному плані було якось прямо вже кардинально гірше інших районів, але він знаходиться в якомусь крихкому стані нестійкої рівноваги. Як тільки десь щось перекривається через аварію або ремонтів або ще чого, острів просто тупо встає. Що ж стосується метро, ​​то на вході / виході Василеостровской і на прилеглих вулицях пекло і ізраїль твориться більшу частину доби. В принципі жити все одно можна, та ось тільки цю саму нещасну ВАСИЛЕОСТРОВСКИЙ збираються закривати на капітальний ремонт. Дуже, кажуть, треба, прямо вже давно ось пора-пора. Більш того, ремонтувати повинні почати і Тучков міст, що вже навіть якось і не смішно зовсім.

Ну ось, тому, до початку всіх цих заходів постаралися відкрити-таки новий вихід станції Спортивній фіолетовою лінії. Тепер станції метро на Васьки не дві, а дві з половиною. А в липні ВАСИЛЕОСТРОВСКИЙ таки закриють, і залишаться півтори.

Я, природно, не міг не з'їздити і не подивитися на «Спортивну-2» в перший же день після відкриття, благо я в невеликому відпустці.

1. Спортивна і до будівництва другого виходу була незвичайною станцією - з двома платформами (як на Парку Перемоги в Москві), один із шляхів кожної з яких залишено для пересадки на майбутню лінюю. Більш того, платформи розташовуються одна над іншою, двома ярусами. Ми знаходимося на нижньому ярусі (поїзда в бік центру), а ось та металева колона зліва йде вгору в великий отвір і стирчить з підлоги на другому ярусі (поїзди з центру).

Ми знаходимося на нижньому ярусі (поїзда в бік центру), а ось та металева колона зліва йде вгору в великий отвір і стирчить з підлоги на другому ярусі (поїзди з центру)

2. Станція побудована в 1997 році. Другі шляху на обох платформах пустують. Тут повинна бути пересадка на кільцеву лінію. У цьому місці потрібно засміятися, т. К. Будівництва кільцевої лінії на даний момент не значиться навіть у найвіддаленіших планах. Мабуть в лихі 90-е все оптимістичніше бачилося.

Мабуть в лихі 90-е все оптимістичніше бачилося

3. Ескалатори між ярусами станції. Ця далека від старого виходу половина нижнього ярусу раніше була досить пустельній, і ескалатори на неї ніколи не включали. Зараз сюди пробили новий вихід (старий вихід веде на верхній ярус), але ескалатори на день його відкриття ще не включили чомусь.

Зараз сюди пробили новий вихід (старий вихід веде на верхній ярус), але ескалатори на день його відкриття ще не включили чомусь

4. Ось і новий вихід. 300 метрів під Невою! Звучить як 20,000 льє під водою. Насправді строго кажучи під водою тут 200 м, решта під дамбою Тучкова моста.

Насправді строго кажучи під водою тут 200 м, решта під дамбою Тучкова моста

5. Ці самі 300 м долаються за допомогою траволаторов - горизонтальних ескалаторів у вигляді однієї суцільної плоскої стрічки. Це власне і є основна фішка нового виходу.

Це власне і є основна фішка нового виходу

6. Заходимо на траволатор. Траволаторів в тунелі три. Вони йдуть вгору під невеликим ухилом. Вдалині видно коротенький коридор, де ці траволатори закінчуються, і починаються такі - мабуть, занадто довгі їх робити не можна, і тому розбили навпіл.

Вдалині видно коротенький коридор, де ці траволатори закінчуються, і починаються такі - мабуть, занадто довгі їх робити не можна, і тому розбили навпіл

7. Повинен сказати, тунель з траволаторами вийшов шикарний. Дуже футуристично так і красиво в цілому. З іншого боку народ в інтернетах скаржиться на вузькість траволаторов (хз, людей нормально можна випереджати) і відсутність центрального проходу (навіщо ??).

)

8. Коридорчик, що з'єднує траволатори.

Коридорчик, що з'єднує траволатори

9. Ленінградське Пулково до будівництва нового терміналу було досить посереднім аеропортом, але там була дуже прикольна фіча - посадка на деякі рейси виконувалася з невеликого скляного павільйону посеред льотного поля, і потрапляти в цей павільйон потрібно було не автобусами, а довгим підземним траволатор. Там звичайно кондові такі траволатори були, по виду і обробці - як ескалатори на старих сталінських станціях метро, ​​і коли на ньому стояв, таке відчуття було що прямо під ногами ролики перекочуються. Старий термінал зараз реконструюють і начебто вже скоро повинні відкрити, але цього павільйону і траволаторів, наскільки я читав, вже не буде. Так що ось Спортивна тепер дозволяє трохи поностальгувати.

Так що ось Спортивна тепер дозволяє трохи поностальгувати

10. Все, траволатори закінчилися.

Все, траволатори закінчилися

11. Це звичайно ще не все - спочатку потрібно пройти цей коридор ...

Це звичайно ще не все - спочатку потрібно пройти цей коридор

12. ... а потім піднятися вже на звичайному ескалаторі. Принаймні ескалатор суб'єктивно здається нижче середнього по Пітерським мірками.

Принаймні ескалатор суб'єктивно здається нижче середнього по Пітерським мірками

13. Новий підземний вестибюль спланований і оброблений абсолютно так само, як і всі інші станції, побудовані за останні років вісім. Не те щоб погано, але якось вже одноманітно стає. Панно над ескалаторами, наприклад, обов'язковий тепер елемент - як видно, в даному випадку на ньому зобразили купу грецьких богів (і Геракла), які, судячи з облич, перетворилися в негрів і тепер неабияк цим спантеличені.

Панно над ескалаторами, наприклад, обов'язковий тепер елемент - як видно, в даному випадку на ньому зобразили купу грецьких богів (і Геракла), які, судячи з облич, перетворилися в негрів і тепер неабияк цим спантеличені

14. Великий касовий зал, теж все як на Міжнародній який-небудь.

Великий касовий зал, теж все як на Міжнародній який-небудь

15. Тільки зараз зрозумів, що це зображено п'єдестал з III-III місцями.

Тільки зараз зрозумів, що це зображено п'єдестал з III-III місцями

16. Новий вихід Спортивній виходить в новий великий підземний перехід на перехресті Тучкова моста / Кадетського і 1-й лінії В.О. (у нас тут прикольна топоніміка, а чому ви думаєте я в Пітер переїхав щось), і набережній Макарова. З переходу аж п'ять виходів.

З переходу аж п'ять виходів

17.

17

18. Цей підземний перехід теж виявився на подив глибоким, досить глибоким, що на двох основних виходах (на 1-ю лінюю і на кадетську лінію) він оснащений невеликими ескалаторами на підйом. Такого в Пітері теж досі ніде не було. Вважаю, це якось пов'язано з близькістю підвалин Тучкова моста.

Вважаю, це якось пов'язано з близькістю підвалин Тучкова моста

19. Вихід на кут 1-й лінії і наб. Макарова. Пахне свіжоукладеним асфальтом. Вихід тут відкусив великий шматок проїжджої частини. Я чесно кажучи очікував, що тут передбачать якусь кінцеву автобусів / маршруток - мені здається можна було впихнути як-небудь.

Я чесно кажучи очікував, що тут передбачать якусь кінцеву автобусів / маршруток - мені здається можна було впихнути як-небудь

20. Тучков міст. В такому ракурсі, звичайно, виглядає нецікаво і взагалі незрозуміло що це міст.

В такому ракурсі, звичайно, виглядає нецікаво і взагалі незрозуміло що це міст

21. Кадетська і 1-я лінії В. О. (половина вулиці на якій я стою - 1-я лінія, протилежна - Кадетська), одна з головних вулиць острова. Сюди з'їжджає Тучков міст, і далі звідси можна повернути на Великий або Середній проспекти, що йдуть уздовж всього острова, або на Університетську набережну, з тим щоб ще раз повернути ліворуч на Благовіщенський міст, проїхавши таким чином острів транзитом. Останній маршрут я і використовую, коли повертаюся з роботи на машині (благо, о дев'ятій годині вечора пробок немає). Вулицею також ходять всі види транспорту.

Місце таким чином досить жваве, але, по-перше, транзитне - конкретно в цій частині Кадетського і 1-й лінії і набережної Макарова особливих точок тяжіння - бізнес-центрів, університетів, підприємств, популярних пам'яток - немає, і в тому числі кафешок в радіусі 500 м особливо немає. Ймовірно до метро життя сама як-небудь підтягнеться з часом, як воно зазвичай і буває. Ну і з наземним транспортом насправді не блискуче тут - два автобуса, два трамваї, один тролейбус, і то половина з цього редкоходящіе. З маршрутками правда цілком норм. Ніколи не розумів, чому маршрутки так не люблять часто. Вважаю, транспорт, включаючи маршрутки, теж як-небудь переорієнтують на новий вихід, проте було б краще, якби таки передбачили якусь автобусне кільце хоча б.

22. Інший вихід дивимося - на кут Кадетському лінії і наб. Макарова. Тут теж ескалатори.

Тут теж ескалатори

23. Судячи з кулькам та клумби, Полтавченко приїжджав саме до цього виходу :))

Судячи з кулькам та клумби, Полтавченко приїжджав саме до цього виходу :))

24. Решта три виходи (два з яких поруч один з одним) виходять на кути набережній і Тучкова моста. Незвичайна щедрість. Ці виходи по суті потрібні не для виходу з метро, ​​а для пішоходів, які бажають потрапити з Василівського острова на Петроградку (або навпаки) пішки. Ну або роблять пробіжку по набережній наприклад. По-хорошому можна було просто наземні переходи на набережній намалювати, ніхто б не помер і людям б простіше було.

По-хорошому можна було просто наземні переходи на набережній намалювати, ніхто б не помер і людям б простіше було

25. Як видно, виходи до мосту - дуже вузькі, метра три завширшки, і без ескалаторів. І навіть подоби пандусів немає, запарити тут люди велосипед протягати наприклад.

І навіть подоби пандусів немає, запарити тут люди велосипед протягати наприклад

26. А з іншого боку моста і зовсім незрозуміла щедрість - тут таких вузьких виходів зроблено навіть два - другий трохи віддалік видно. Ну, багато мало не буває, вважаю.

Ну, багато мало не буває, вважаю

27. Перехрестя на з'їзді з моста майже весь заасфальтували. До сих пір тут природно були багаторічні розкопки, проїзд був, але по набережній зробили односторонній рух від центру, і асфальт за час будівництва подразбілся. Схема руху поки що ще не змінена на постійну, зокрема, набережна Макарова залишається односторонньої - видно блоки, що закривають зустрічний напрямок. Втім вважаю це швидко розрулиться, може на момент написання цього поста вже розрулити.

Що можна в цілому сказати. Побудували все круто, траволатори круті, тут причепитися особливо не до чого. Разом з тим ну в общем-то очевидно, що рішення з таким другим виходом - в принципі не від хорошого життя. Зрозуміло ж, що треба просто будувати нові станції на Василівському острові, та й все. Зокрема, помаранчева лінія після Театральній, яку у нас на схемах супер-оптимістично відзначили як будується, повинна піти саме сюди, і по дуже адекватному маршруту. Однак це все буде сильно не скоро, а з Кримнашем так і взагалі коли рак на горі свисне.

Щоб потрапити на станцію через новий вихід, треба хвилин вісім, думаю (НЕ засік на жаль). Це якось дофіга. Крім того, як я вже згадав, станція знаходиться трохи на відшибі острова на перехресті дуже жвавих доріг. З наземним транспортом тут неважливо. А коли з'явиться наземний транспорт, він явно серйозно ускладнить проїзд - маршрутки разом з під'їжджають / від'їжджаючими автобусами і тролейбусами зокрема 100% будуть на Кадетському / 1-й займати два ряди з трьох в кожну сторону, це і до ворожки не ходи. Ще станція знаходиться недостатньо далеко від Василеостровской, щоб якось чітко можна було розмежувати, звідси їду через ВАСИЛЕОСТРОВСКИЙ, а звідси - через Спортивну. Ну, звичайно, коли ВАСИЛЕОСТРОВСКИЙ закриють, це буде швидше плюс.

Але я звичайно не фахівець і поживемо побачимо як воно далі буде. Один серйозний плюс у нового виходу є - раніше на Васьки були тільки станції зеленої лінії, а зелена і фіолетова лінія - єдині, які не мають прямої пересадки між один з одним, а Спортивна якраз на фіолетовою. Тобто тим, кому треба було їхати на фіолетову, Спортивна автоматично стане відразу зручніше незважаючи на вищезгадані фактори.

Наступного метробуду будемо чекати доооолго. Зате Крим наш!

Навіщо ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация