Друк ТОВ в 2019 році: вимоги і зразок

  1. Чи потрібна печатка ТОВ
  2. Державний реєстр
  3. Якою має бути печатка

Закон № 82-ФЗ, виданий 06

Закон № 82-ФЗ, виданий 06.04.2015, скасував обов'язок компаній застосовувати друк ТОВ і перевів її в розряд добровільних атрибутів. Стаття 2 закону «Про ТОВ» тепер звучить так: «Суспільство має право мати печатку, штампи і бланки зі своїм найменуванням, власну емблему».

Чи потрібна печатка ТОВ

Насправді, відмовитися від цього атрибута юридичної особи стане можливим ще нескоро. Причини цього наступні:

  1. Стаття 2 закону «Про ТОВ» тепер містить таке застереження: «Федеральним законом може бути передбачено обов'язок суспільства використовувати друк». Це означає, що новоприйнятий законодавчий акт федерального рівня може ввести її обов'язкове застосування в будь-якої ситуації.
  2. Зміни про добровільне використанні штампів внесені до деяких нормативно-правові акти, але інші як і раніше зобов'язують їх використовувати. Так, відбиток все ще необхідний в бланках суворої звітності і в прибуткових касових ордерах . Треба дочекатися, коли згадка про обов'язковість друку буде видалено з інших актів, а поки в деяких ситуаціях без неї не можна обійтися. Звичайно, відомства зазначили факт скасування, тому дають власне тлумачення виникаючих спірних ситуацій. Так, Роструд дозволив підтверджувати записи в трудових книжках не цілу відбитками, а штампами кадрової служби.
  3. Якщо контрагент по угоді не відмовився від друку, то при укладенні договору він має право вимагати її використання і від вас. У такому випадку угода може не відбутися, адже сторони повинні дійти згоди щодо всіх договірних умов.

Відносно документів, які направляються в податкові органи (декларації, звіти, довідки), ФНС Росії повідомляє, що незалежно від внесення змін до наказів податкової служби, вони приймаються як зі штампом фірми, так і без нього (лист від 5 серпня 2015 р № БС-4-17 / 13706 @).

Крім того, тепер за замовчуванням визнається, що організація не використовує печатку. Якщо ж це не так, то в статуті має міститися інформація про її наявності (стаття 2 закону № 14-ФЗ). Знову ж таки, незрозуміло, в які терміни треба змінити статут, якщо такого формулювання там не було. Нічого не сказано і про відповідальність за порушення цієї норми і про те, чи є печатка організації легітимною, якщо в статуті про неї не йдеться. Виходить, що намір законодавців спростити документальний оборот тільки додало бізнесменам питань і турбот.

Державний реєстр

Особливий порядок реєстрації передбачений тільки при використанні гербових зображень, а офіційний облік печаток комерційних структур не ведеться. Проте, якийсь час такий реєстр існував, але тільки для Москви. У 1998 році було видано розпорядження московського мера Юрія Лужкова про створення при реєстраційної палаті м Москви міського реєстру.

Всіх московських бізнесменів зобов'язали зареєструвати друку в цьому реєстрі, за що стягувалася держмито. Це було свого роду самоуправство столичного градоначальника, тому що ні в якому іншому регіоні РФ такого порядку обліку не було. Федеральна податкова служба, в чиїй компетенції знаходяться питання реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності, зажадала скасувати ведення московського реєстру. Сталося це тільки через 7 років - в лютому 2005 року.

Добре це чи погано, але в 2019 році державного федерального реєстру такого важливого для юридичної особи атрибута не існує. Щоб замовити кліше, досить передати по інтернету або телефону назва фірми, коди ІПН і КПП, місце знаходження. Ніяких офіційних документів для замовлення не потрібно, хоча деякі виробники запитують копії свідоцтва про реєстрацію.

Звичайно, при нинішньому розвитку технологій можна замовити не тільки кліше за своїми реквізитами, а й будь-якої іншої організації за зразком. На жаль, відбиток на папері не завжди гарантує легітимність і приналежність певного юридичній особі.

У Кримінальному кодексі РФ встановлено відповідальність за статтею 327 за підробку документів і штампів, термін покарання - до двох років позбавлення волі. Якщо ви хочете гарантовано захистити ділові папери і міститься в них конфіденційну інформацію, то для цього варто використовувати електронний підпис .

Виробники штампів теж не стоять на місці, пропонуючи такі способи захисту від підробок:

  • лазерне гравіювання з напівтоновими малюнками і фотографіями;
  • спеціальний шрифт, розроблений за алгоритмом для конкретного замовника;
  • багатобарвна флеш-технологія;
  • гільошірние сітки з ліній товщиною менше 0,1 мм;
  • захисні елементи по ГОСТ Р 51511-2001, які використовують для гербових штампів;
  • контрольні мітки (мікроповорот, мікросмещеній, мікродеформацій окремих букв або їх елементів; імітація дефекту кліше, сліду від порошинки, запливу фарби, бризок, плям; включення окремих букв з іншим шрифтом);
  • УФ-мітки, видимі тільки в ультрафіолетовому світлі;
  • хімічні мітки;
  • рельєфне кліше з тисненням;
  • приховані зображення;
  • двовимірний штрих-код стандарту Data-Matrix.

Чим більше ступенів захисту, тим дорожче обійдеться виготовлення. Але поки що доводиться в діловому обороті використовувати цей символ юридичної особи, треба вжити всіх заходів для його збереження і неможливості підробити зображення.

Якою має бути печатка

Законодавство не встановлює обов'язкові вимоги до друку організації. У попередній редакції статті 2 закону про товариства з обмеженою відповідальністю говорилося тільки про наявність в реквізитах повного фірмового найменування російською мовою і місця знаходження (населений пункт) ТОВ. Зараз же формулювання скорочена до «... печатку, штампи і бланки зі своїм найменуванням». Так що, можна вважати, що ніяких офіційних вимог до форми та реквізитами штампів комерційних структур не існує.

Однак, якщо подивитися, як виглядають відбитки на документах різних фірм, можна побачити їх явну схожість між собою: за розміром і міститься інформації. Воно викликано тим, що професійні виробники частина кліше розробляють по ГОСТ Р 51511-2001, призначеного для гербових зображень. Відповідно, обладнання та стандарти роботи для них застосовувалися і для комерційних замовників.

Важливо: розміщувати герб РФ має право тільки певне коло осіб: федеральні органи влади; державні органи, організації, установи; органи ЗАГСУ.

Крім того, в розпорядженні московського мера № 843-РМ вказувалися вимоги до зовнішнього вигляду відбитка:

  • круглий - коло діаметром 38-42 мм;
  • трикутний - рівносторонній трикутник з довжиною сторони 38-42 мм;
  • прямокутний - прямокутник зі сторонами розміром від 35-50 мм до 70-100 мм.

Щодо інформації, обов'язкової для вказівки на кліше юридичних осіб, наводилися такі вимоги:

  • повне найменування російською мовою з зазначенням організаційно-правової форми;
  • місцезнаходження (населений пункт);
  • номер державної реєстрації.

Кутові штампи, крім того, повинні містити повний юридична адреса і номер телефону. В добровільному порядку вказувалося також найменування підприємства на мові народів Російської Федерації або іноземною мовою, а також зареєстрований товарний знак.

Зразок печатки ТОВ, звичайний для ділового обороту в Росії, виглядає так.

Зразок печатки ТОВ, звичайний для ділового обороту в Росії, виглядає так

Ідентифікаційний символ вашої компанії може бути яким завгодно, але зайвий креатив все-таки краще залишити для внутрішнього користування.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация