Друзям - все, ворогам - закон

Доповідь російського МЗС назвав неонацистами «європейських правих», які планують знову зібратися в Петербурзі

МЗС Росії попереджає
МЗС Росії попереджає

«Нова газета» не раз розповідала, хто в Європі виступає в якості «групи підтримки» Кремля «Нова газета» не раз розповідала, хто в Європі виступає в якості «групи підтримки» Кремля. Хто викриває «український фашизм», виступає проти «гегемонії США», захоплюється «рішучістю Москви», закликає скасувати санкції США і Євросоюзу, оголошує «референдум» в Криму і «вибори» в Донбасі зразком демократії та збирається в Петербурзі на «міжнародний консервативний форум »в якості представників« національно-орієнтованих сил ».

Переважна більшість цих персонажів - неонацисти, націоналісти і антисеміти. Те, що вони роблять, точно вписується в визначення екстремістської діяльності, дане російським законодавством. Але в Росії вони не тільки не заборонені - прокуратура навіть не бачить підстав ставити це питання в судовому порядку, оскільки «не має відомостей» про здійснення ними екстремістської діяльності.

На моє депутатське звернення до генерального прокурора в квітні 2015 року (з фактами про учасників минулорічного пітерського неонацистського збіговиська і представляються ними партіях) в червні того ж року прийшов саме таку відповідь. Раніше губернатор Георгій Полтавченко на звернення із закликом не допустити проведення «коричневої» сходки в місті, яке пережило фашистську блокаду, теж відповів відпискою.

Однак зараз з'ясувалося (спасибі за «наводку» депутату Закса Ірині Комолова), що неонацистами згаданих персонажів називають не тільки опозиціонери, від думки яких влада звично відмахується. Неонацистами їх називає російський МЗС.

У квітні 2015 року було випущено доповідь МЗС РФ «Неонацизм - небезпечний виклик правам людини, демократії та верховенства права». З абсолютно вірним висновком про те, що «вакцина від нацистського вірусу, вироблена в тому числі на Нюрнберзькому трибуналі, поступово починає слабшати» (правда, про те, що це відноситься в тому числі і до Росії, автори делікатно замовчують). І з докладним описом неонацистських тенденцій і організацій в трьох десятках країн світу.

Читайте також: Читайте також:

Про що говорили на Конгресі ультраправих сил в Петербурзі. Репортаж «Нової»

Зі зрозумілих мотивів найбільше місця приділено Україні, а й дуже багато учасників «групи підтримки Кремля» теж стали «фігурантами» доповіді.

Бельгійська партія «Фламандський інтерес» (її представник Франк Крейельман був серед «європейських спостерігачів», захоплювалися «референдумом» в Криму і «виборами» в Донбасі) названа в доповіді однієї з «маргінальних організацій неонацистського толку».

Британська національна партія (її представник Нік Гріффін, який назвав Черчілля і Гітлера «сіоністами», виступав на пітерському форумі) віднесена в доповіді до числа «екстремістських організацій і рухів, які дотримуються ідей неонацизму, расової та національної винятковості».

Угорська партія «Йоббік» (її представник Мартон Дьендеші входив в число «євроспостерігачів», а сама партія вважається одним з вірних союзників Кремля в Європі) названа в доповіді «расистською партією». І не дивно: саме Дьендеші закликав уряд Угорщини скласти «список євреїв у владі, які становлять загрозу національній безпеці країни».

Про Націонал-демократичної партії Німеччини (її представник Уго Фойгт виступав на пітерському форумі, захоплюючись Путіним і вимагаючи скасувати санкції проти Росії) в доповіді сказано, що експерти відносять її «до числа найбільш організованих ультраправих об'єднань», а «деякі аналітики вважають її спадкоємицею гітлерівської НСДАП ». Що «Федеральне відомство по захисту конституції Німеччини кваліфікує цю партію як правоекстремістську». І що, «роблячи акцент на« збереженні або відновленні національної ідентичності », НДПН підштовхує схильних до насильства правих екстремістів до активних дій.

Грецька партія «Золота Зоря» ( «Золотий Світанок»), чиї представники теж виступали на пітерському форумі, прямо віднесена в доповіді до «організаціям, які сповідують ідеї неонацизму, расової та національної винятковості». Сказано, що «Золотий Світанок» визначається як неонацистська партія комісаром Ради Європи з прав людини Н. Муйжніексом, який вважає, що Греція на підставі Конвенції про захист прав людини і основних свобод та інших міжнародно-правових документів зобов'язана заборонити «Золотий Світанок». Що нинішній прем'єр-міністр Греції А. Ціпрас і його попередник А. Самарас в публічних виступах також характеризували цю партію як неонацистську. Що партія «функціонувала по нацистському зразку, відрізнялася сліпим покорою лідеру, сувору ієрархію і мала в своєму складі штурмові загони».

«Партія датчан» (її представник Даніель Карлсен брав участь в пітерському форумі) віднесена в доповіді до неонацистських, «історично пов'язаним з діючими в 1930-1940-і роки націонал-соціалістичними об'єднаннями, створеними під впливом і за зразком партій нацистів Німеччини і фашистів в Італії », і названа« однією з ультраправих екстремістських організацій ».

Про представника італійської партії «Нова сила» Роберто Фіоре, який виступав на пітерському форумі, в доповіді прямо говориться як про неофашистів (втім, він і сам себе називає фашистом). Його партія в доповіді названа «головною силою, що перебуває в правовому полі Італії і розділяє ультраправі погляди італійських неофашистів». Відзначається, що сам Фіоре «раніше проходив одним з обвинувачених в організації терористичних актів на ж / д вокзалі в м Болоньї в 1980 р і був змушений протягом більш ніж 20 років перебувати в еміграції у Великобританії».

«Партія шведів» (її лідер Стефан Якобссон був серед учасників пітерського форуму) в доповіді визначена як «неонацистська», яка виступає за «етнічну чистоту шведського населення, проти« мультикультуралізму »і імміграції представників« ненімецьких національностей »...

Читайте також: Читайте також:

Хто організував Конгрес націоналістів в Петербурзі. Хто брав участь. І як відреагували на подію міської влади, партійних функціонерів і ветеранських рухів Петербурга

Резюмуємо: Генеральна прокуратура РФ не бачить підстав забороняти в судовому порядку ті партії, які МЗС РФ вважає неонацистськими.

Нестиковка у товаришів виходить: чи то ці партії - наші союзники в боротьбі проти Заходу, противники санкцій, спостерігачі на виборах в Криму і Донбасі і респектабельні «консерватори» на петербурзькому форумі, то це - неонацисти, расисти і ультраправі екстремісти, безумовно, підлягають забороні за російськими ж законам. Якось треба визначитися, щоб не потрапляти в смішне становище. А то раптом десь в Європі на представницькому зібранні зустрінуться доповідачі від Генпрокуратури і МЗС?

Втім, українські організації, теж віднесені в доповіді МЗС до неонацистських - УНА-УНСО, «Тризуб імені Степана Бандери» та «Правий сектор», - заборонені в Росії рішенням Верховного суду за поданням саме Генпрокуратури.

Це і називається: «Друзям - все, ворогам - закон».

PS Ірина Комолова направила в Генпрокуратуру звернення з вимогою визнати перерахованих «евронацістов» організаціями, «небажаними в РФ». Причому спирається Комолова на так званий «закон Діми Яковлєва», де, зокрема, сказано: «Діяльність іноземної або міжнародної неурядової організації, що представляє загрозу основам конституційного ладу РФ або безпеки держави, може бути визнана небажаною на території РФ».

«Подивимося, - каже Комолова, - як вже буде викручуватися, щоб не вкусити власний хвіст».

У свою чергу, ми з колегою по фракції «Яблуко» в пітерському Закса Олександром Кобринським направили нове звернення до Георгія Полтавченко - приклавши доповідь МЗС. І закликаючи губернатора вжити заходів для того, щоб планований цього року другий «консервативний форум» не ганьбив наше місто.

Зауважимо: з «технічних причин» цей форум терміново перенесений з квітня 2016 року у жовтень. По всій видимості, для того, щоб не було скандалу напередодні виборів Держдуми і Закса, які пройдуть у вересні.

А то раптом десь в Європі на представницькому зібранні зустрінуться доповідачі від Генпрокуратури і МЗС?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация