Друзі Путіна: стало відомо, в чиїх інтересах діє «Газпром»

Двоє аналітиків російського «Сбербанку» - Алекс Фак і Анна Котельникова, оприлюднили гучний звіт про діяльність російського газового гіганта під назвою «Газпром діє, як задумано». Згідно зі звітом, саме дії керівництва «Газпрому» в інтересах «друзів» Путіна і його самого скоротили капіталізацію компанії в три рази. Найімовірніше, більша частина грошей осіла на приватних рахунках за кордоном, десь у європейських країнах. ЕtcСtera вчитався в звіт, який коштував його авторам роботи і репутації.

ПОГАНІ КЕРІВНИЦТВО ПОГАНІ КЕРІВНИЦТВО? На думку аналітиків, багато міноритарні акціонери помиляються, коли стверджують, що російська газова монополія страждає від поганого управління і вказують на величезні капітальні витрати і слабке зростання надходжень.

Насправді, переконані аналітики, ця компанія діє в інтересах іншої групи осіб, а саме - підрядників «Газпрому».

Майкл Карпентер, директор американського Центру Байдена:

«Газпромом» керують в інтересах компаній, пов'язаних з Путіним, а не в інтересах акціонерів.

Безглуздий і нещадний. Підрядників і компанії, що належать «Газпрому», об'єднує бажання проводити безглузді операції, щонайменше, в межах Росії - тобто там, де їх діяльність буде менше перевірятися. Більш того, підрядники мають тісні зв'язки з російською владою.

Більш того, підрядники мають тісні зв'язки з російською владою

У звіті наголошується, що проект «Сила Сибіру» вартістю 55 млрд доларів, що передбачає будівництво трубопроводів в Китай, проект «Турецький потік» на 20 млрд доларів і «Північний потік-2», який вимагає мінімум 17 млрд доларів капітальних інвестицій «Газпрому», -вигодни тільки з точки зору підрядників.

Нерентабельним. В аналітичному відділі «Ощадбанку», крім усього іншого, підрахували також, що в китайському проекті «Сила Сибіру» набагато менше економічного сенсу, ніж в альтернатівномпроекте «Алтай», від якого в «Газпромі» відмовилися.

Разом з тим інші проекти трубопроводів створюють надлишкові потужності там, де можна використовувати український трубопровід. Наприклад, «Північний потік-2» вийде на прибутковість в кращому випадку тільки через 20 років, а «Турецький потік» - через 50 років.

ПИТАННЯ ГЕОПОЛІТИКИ? Можна було б припустити, що причини проектів - геополітичні. Але це не зовсім так, адже половина «Турецького потоку» буде побудована на російській території, і будівництво буде вести один з найбільших підрядників компанії. Так само йдуть справи і з «Північним потоком-2» - розширення системи на російській території буде проводити компанія «Стройтранснефтегаз», яка отримала цей контракт без тендеру.

Добра компанія. Така щаслива компанія «Стройтранснефтегаз» знаходиться в частковій власності Геннадія Тимченко - мільярдера і одного президента Путіна. Йому ж належить і інший підрядник «Газпрому» - «Стройтрансгаз», який будує основну частину «Сили Сибіру». Йому допомагає «Стройгазмонтаж» - компанія, заснована наближеним до Путіна олігархом Аркадієм Ротенбергом.

Не менш витратним для Росії буде і будівництво Балтійського ГПЗ, який потягне мінімум на 20 млрд доларів, а окупиться (в кращому випадку) за 35 років. Хто будує БГПЗ? «Русгаздобича», главою ради директорів якої є Артем Оболенський, партнер «Союзмультфільму» і глава ради директорів СМП-банку, що належить тим же Ротенберг.

А ЯКБИ. Якби «Газпром» не робив із завидною завзятістю свідомо збиткових проектів, то його капіталізація, згідно з висновками аналітиків, сьогодні становила б 185 млрд доларів, тобто 8,35 долара за акцію. За фактом вона - 52 мільярди, тобто - в три рази нижче.

До речі, самому аналітику Алексу Факу не пощастило: його негайно звільнили з роботи, а звіт про «Газпромі» оголосили непрофесійним.

Читайте також: НОВА ЗАГРОЗА ГАЗПРОМУ

Висловити своє враження

ПОГАНІ КЕРІВНИЦТВО?
ПИТАННЯ ГЕОПОЛІТИКИ?
Хто будує БГПЗ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация