ДШВ замість ВДВ і колір крові. Чому десантники змінили берети

Президент України Петро Порошенко офіційно змінив колір українського десанту на темно-бордовий, а також ухвалив ввести нову назву - Десантно-штурмові війська Збройних Сил України Президент України Петро Порошенко офіційно змінив колір українського десанту на темно-бордовий, а також ухвалив ввести нову назву - Десантно-штурмові війська Збройних Сил України   Про це Порошенко заявив під час урочистостей з нагоди Дня десантника, який з 2017-го року також змінив дату - з 2-го серпня на 21-е листопада

Про це Порошенко заявив під час урочистостей з нагоди Дня десантника, який з 2017-го року також змінив дату - з 2-го серпня на 21-е листопада. В цей день, до того ж, святкують річницю Революції Переваги.

Загалом, про зміну кольорів і назви було відомо давно. Темно-бордовими беретами - колір пролитої крові - відтепер замінять блакитні. Хоча в армії остаточно ставити хрест на блакитних беретах не збираються. Як говорили ще в жовтні в прес-службі десантників, блакитний берет буде зберігатися в музеях військових частин як символ мужності і пам'яті про загиблих десантників. На сьогодні Україна втратила 469 десантників з початку війни на Донбасі.

Крім квітів змінилася і назва. Замість високомобільних десантних військ - ВДВ - тепер будуть Десантно-штурмові війська Збройних Сил України, тобто ДШВ. Між іншим, назва ВДВ наші десантники отримали лише в 2012-му році. Тоді під виглядом реформи вони були створені на базі повітряно-десантних і аеромобільних військ, хоча в побуті ВДВ використовується ще з часів СРСР.

Вогняний меч святого Архистратига Михаїла на тлі парашута і крил архангела тепер стане основною емблемою українських десантників. 21-го листопада якраз День цього святого.

Насправді, зміна блакитних беретів на колір maroon (темно-бордовий) пояснити можна дуже просто. Українська армія рухається до стандартів НАТО, відповідно до Стратегічним оборонним бюлетенем до 2020-го року вона повинна відповідати їм. Берети кольору maroon носять воїни-десантники в більшості країн світу, включно з членами НАТО. Загалом - це близько 59 країн. Серед членів НАТО - 19 країн, наприклад, Італія, Польща, США і Великобританія. Останні, між іншим, стоять біля витоків цих беретів. Командир 1-ї повітряно-десантної дивізії армії Великобританії, яка була сформована в 1941-му році за особистим розпорядженням Черчілля, генерал-майор Фредерік Браунінг ввів в ужиток цей елемент одягу. У 1943 році британські десантники надали право носити темно-бордовий бере американцям з 509-го парашутного батальйону армії США.

В Україні деякі проросійські ЗМІ ще на початку листопада почали розганяти зраду щодо нового кольору. В Зокрема, Страна.юа приводила слова Массі Найєма, брата політика Мустафи, а також колишнього десантника, який негативно висловлювався з приводу такої реформи. Мовляв, блакитні берети завжди були гордістю десантників, а бордові - це колір внутрішніх військ.

Так чи інакше, "декомунізірованние" блакитні берети залишаться символом для десантників, які відслужили. Це логічно, оскільки, історія тягнеться ще з далеких радянських часів. Втім, реформа з квітами maroon дасть плоди для наступних поколінь. Через кілька років нові хлопці-десантники, які будуть мати темно-бордові берети, навіть не будуть шукати відповіді на запитання, чому вони не блакитні.

З іншого боку, головне, щоб ця реформа не була показовою. Оскільки, один з головних справжніх символів десантників - це високий рівень підготовки. І саме в цьому напрямку варто працювати ретельно, щоб у нас не тільки кольору були такі, як у натовської десантури, але і якість підготовки.

Хоча, нашої десантури вже є чим пишатися. 80-а аеромобільна бригада тримала Луганський аеропорт з березня по серпень 2014 го. 95-я окрема аеромобільна бригада визволяла Слов'янськ і відбила у ворога гору "Карачун", під керівництвом командира Михайла Забродського провела на початку серпня 2014 го рейд в тил ворога, коли за два тижні пройшла від Слов'янська до Маріуполя уздовж російсько-українського кордону, прорвавши лінію оборони ворога. Десантники брали участь в боях за Дебальцеве, Саур Могилу, Донецький аеропорт ...

Більше новин про події в світі читайте на Depo.Весь світ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация