Два роки влади: як змінилася риторика Януковича за останній рік

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

24 лютого 2012, 09:00, Переглядів: 24 лютого 2012, 09:00, Переглядів:   Янукович не зміг налагодити відносини з Росією і ЄС, фото gazetavv

Янукович не зміг налагодити відносини з Росією і ЄС, фото gazetavv.com.

Якщо говорити про зміни, які відбулися в риториці президента Віктора Януковича за останній рік, доводиться визнати як позитивні, так і негативні моменти. Зокрема, в заявах гаранта стало менше ляпів і неточностей. Додалося жорсткості, як в темі міжнародної політики, так і в темі внутрішніх питань країни. Ми спробували проаналізувати найважливіші зміни в діях і словах президента за минулий рік.

НАЙЧАСТІШІ рокіровка: ПРИЧИНА У ІМІТАЦІЇ РЕФОРМ І незабаром вибори. Дещо дивно виглядають часті кадрові перестановки - міністра охорони здоров'я змінили вже в третій раз, а толку поки мало - в Україні як не було сучасних держклініки і інституту сімейного лікаря, так і немає. Силові відомства також отримали нових керівників, змінився і віце-прем'єр. Ходять чутки про те, що Азарова замінять більш енергійним Хорошковським. Тут, на перший погляд, є два варіанти: президент все це робить для більш ефективного проведення реформ, або ж перед виборами збирає навколо себе "своїх" людей у ​​владі.

На думку політолога Ігоря Когута, у таких частих рокіровок у владі кілька причин. "Коли реформи імітуються, зростає соціальна напруга, потрібно щось робити. Проблем багато - і чорнобильці, і афганці, і студенти - Хоч куди глянь - всюди полукрізісная ситуація. Перша реакція - кадрова ротація. Це теж дію президента - реакція на нестабільно стан в країні ", - розповів він" Сегодня ". У той же час експерт зазначив, що перестановки пов'язані і з наближенням парламентських виборів - Януковичу потрібно показати ефективну команду. Крім того, за словами Когута, президент набирає в уряд людей, більш лояльних до проведення передвиборної кампанії, зокрема, розподілу державних ресурсів під час виборчої гонки. Ще однією причиною політолог називає те, що глава держави хоче мати важелі впливу на чиновників з надмірними амбіціями. "Завдання зараз - створити командну гру і прибрати видимість розколів у владі, які, звичайно, є", - підкреслює Когут.

СПІЛКУВАННЯ З ЖУРНАЛІСТАМИ НАМАГАЛИСЯ ПЕРЕТВОРИТИ В ШОУ. У навколополітичних колах говорять, що гарант став трохи більш відкритим для преси - хоча глобально підходу до журналістів він, думку експертів, не змінив. Але все ж президент дотримався своєї обіцянки і показав ЗМІ свій будинок в Межигір'ї. Відібравши, в основному, лояльних журналістів. Став він також більш впевнено давати брифінги і відповідати на питання ЗМІ. Говорити про якесь введення цензури за останній рік не варто, зазначає Ігор Когут. "Не можна говорити про якусь цензуру. Швидше є спроби впливу на контекст новин, на сам контент. Якщо порівнювати з керівниками в інших країнах, президент не є активним учасником спілкування з пресою. Журналісти дуже прискіпливо ставляться до його висловлювань, і це додає напруги в спілкування. але в принципі зараз немає коштів цензури, але є намір знизити рівень непідготовлених контактів ", - говорить політолог.

Коментуючи історію з Межигір'ям, Когут зазначив, що це була спроба президента і його оточення вчитися на досвіді російських колег, де спілкування з журналістами перетворюють на своєрідне шоу. В реальності ж при спілкуванні зі ЗМІ влада намагається максимально мати можливість вибору питань і варіантів відповідей. "Але в Україні повністю цього не добитися. Все одно будуть критичні питання від журналістів, їх не уникнути", - додав політолог.

ЕКСПЕРТ: ПЕРЕД ЯНУКОВИЧЕМ БУЛО БАГАТО ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ, АЛЕ ВСЕ ЗМІНИЛОСЬ. Якщо в перший рік правління Януковича здавалося, що обіцянка налагодити відносини і з Заходом, і зі Сходом, виконується цілком успішно, то 2011 приніс розчарування. Холодна війна з Росією за газ триває досі, Захід обурений ув'язненням екс-прем'єра Юлії Тимошенко і судом над екс-міністром внутрішніх справ Юрієм Луценком. Україну звинувачують у переслідуванні опозиції. Президент ставив Росії ультиматуми аж до загрози "втратити Україну", однак пом'якшав після різкої реакції Заходу на вирок Юлії Володимирівні. І тут спроби лавірувати між ЄС і РФ стали очевидними, але не був успішним. Росія , Яку не хвилює доля Тимошенко, але хвилює газ, не хоче поступатися Україні. Європа вимагає демократії, і не вірить президенту, погрожуючи йому міжнародною ізоляцією. При цьому позиція президента у справі Леді Ю виглядає не дуже переконливо. Янукович, хоча і обіцяв декриміналізацію статті, за якою засудили екс-прем'єра, розводить руками - Рада не її підтримала.

"Перед Януковичем було дуже багато відкритих дверей, набагато більше, ніж Ющенко, можливість налагодити контакти на рівні ЄС, Росії, Штатів. Але останнім часом відбулося помітне звуження спектра цих контактів", - відзначає Ігор Когут. На думку експерта, при цьому говорити про ізоляцію все ж рано. "Я не кажу про ізоляцію, але справа Тимошенко дуже вплинула на розвиток контактів як з ЄС, так і з Росією. Будь-які розмови про угоду з ЄС приведуть до діалогу про переслідування опозиції", - вважає він. "Це непростий контекст для президента. Наша влада і Європа потрапили в пастку справи Тимошенко, і намагаються тепер звідти знайти вихід. Тут важлива дискусія навколо парламентських виборів, які пройдуть восени. Чи будуть вони чесними, демократичними, вільними? Навіть якщо докласти максимум зусиль, є ризик, що вони не будуть визнаними ", - підкреслює політолог.

Як мене Висловлювання ПРЕЗИДЕНТА (ВІДНОСИНИ З РОСІЄЮ І ЄС)

ПЕРЕДВИБОРНА КАМПАНІЯ (2009-2010):

Про Росію

"Перше, що ми зробимо, прийшовши до влади - відродимо нормальні, добросусідські, рівноправні і взаємовигідні відносини з нашим стратегічним партнером Росією. Такі відносини, які відкриють перспективи для обох держав. Бажання українського народу відродити відносини з Росією, відродити економіку України буде в основі політики по відношенню до Росії. І цю політику я буду здійснювати, як тільки прийду до влади ".

2011 РІК, ХОЛОДНА ГАЗОВА ВІЙНА, ультиматум Росії І ДРУЖБА З ЄС

Про ЄС

1 квітня 2011 року: " Україна активно інтегрується в Європейський союз. І цей стратегічний напрям зафіксовано, у тому числі, й у моїх неодноразових заявах як президента України. Я хотів би, щоб про це усі пам'ятали. Чи існує право на дискусію з цього питання? Для мене як для президента - ні "

26 червня 2011 року: "Безумовно, для нас є найважливішим пріоритетом прискорення інтеграції України в Європейський Союз"

Про Росію

6 вересня 2011 року: "Позиція Росії для нас категорично неприйнятна, і, якщо вона не зміниться, ми підемо в Міжнародний арбітраж. Є система міжнародних судів - це і Стокгольмський суд, і Міжнародний арбітраж в Гаазі"

"Ми не бідні родичі. І не хочемо бути, і не будемо ними ніколи. Ми - незалежна держава. Ми платимо на 100% цю безмежну ціну. І зовсім не потрібно радіти тому, що вони в 2009 році знайшли спосіб змусити Тимошенко підписати цю угоду . Коли нам погано і наші друзі радіють - це нехороша ознака. і якщо розмовляти з нами з позиції сили і ультиматумів, це не принесе успіху ".

4 жовтня 2011 року: "В цій ситуації ми будемо розуміти, що не пов'язані дружніми відносинами з вашою країною. Під питання будуть поставлені знаходження Чорноморського флоту РФ в Севастополі, наше неучасть в програмі ПРО і ряді інших ініціатив і організацій, до яких Росія ставиться досить насторожено. Ви можете зберегти ціну на газ, але при цьому втратити Україну. Вибір за вами "

ПІСЛЯ ПРИГОВОРА ТИМОШЕНКО: ОХОЛОДЖЕННЯ ВІДНОСИН З ЄС, ВІЗИТ ДО РОСІЇ

Про Митний союз

жовтень 2011 року: "Що стосується Митного союзу - ми неодноразово з Дмитром Анатолійовичем обговорювали цю тему. Ми продовжуємо її обговорювати. Ми шукаємо форми співпраці з Митним союзом. Ми ставимося до цього питання дуже відповідально"

Про угоду з ЄС

"Я сказав, що якщо ви не готові підписувати цю угоду сьогодні, давайте почекаємо завтра, давайте післязавтра, давайте наберемося терпіння. Ви в чомусь невпевнені в Україні, давайте подивимося, як далі будуть йти в Україні реформи, як ми будемо рухати" .

ДАВОС, СІЧЕНЬ 2012: ЙДЕМО ДО ЄС І НАПОЛЯГАЄМО НА ЗНИЖКУ НА ГАЗ

Про газових переговорах з Росією

"Нам нікуди більше" навантажувати "ціною на газ населення і житлово-комунальне господарство. Ми два роки перебуваємо в переговорному процесі. Ми - і Росія, і Україна - розуміємо, що« приречені »прийняти це рішення, знайти компроміс. Процес триває, але поки що рішення немає "

"Ми прийняли рішення - дуже жорстке, з питань енергоефективності та енергозбереження ... Диверсифікація постачання енергоносіїв, заміна газу іншими енергоносіями - це дуже актуально. Відповідна програма затверджена, вона виконується".

Про ЄС

"Усі реформи, які ми проводимо, проходять під кутом євроінтеграції. Це гармонізація українського законодавства до європейського, всебічний комплексний підхід до глобальних реформ - велика робота, яка в Україні за 20 років незалежності не проводилася. Наші наміри рішучі, є політична воля, і ми впевнено йдемо цим шляхом ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Два роки влади: як змінилася риторика Януковича за останній рік". інші Архів дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександра Захарова

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Чи будуть вони чесними, демократичними, вільними?
Чи існує право на дискусію з цього питання?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация