Двадцять проти одного -

Двадцять проти одного

Автор: Костянтин Михайлов ,

На офіційному сайті Мосгорнаследія недавно опублікований протокол засідання Комісії при Уряді Москви з містобудування в зонах охорони об'єктів культурної спадщини 26 грудня 2012 року - того самого, на якому було прийнято настільки гучне в останні тижні рішення про знесення корпусів Ново-Катерининської лікарні.
Але мова сьогодні не про це. За лікарні одні заяви зроблені, інші вивчаються прокуратурою, треті ще чекають - тут все своєю чергою. Тим більше що суперечки про новорічному екскаваторному подарунок москвичам на Страсному бульварі явно заважають шановній публіці зосередитися на іншому рішенні вельмишановної Комісії.
А це несправедливо, тому що "нова містобудівна політика" наступає по всьому фронту.
протокол
Отже, в протоколі засідання Комісії від 26 грудня значиться такий пункт (та проститься нам довга цитата):
3.3. Про затвердження меж об'єднаної охоронної зони № 190
(А.А.Емельянов, А.В.Кібовскій)
1. Взяти до відома:
1.1. Інформацію Департаменту культурної спадщини міста Москви (А.А.Емельянов):
- про те, що Робочою групою Комісії 19 грудня 2012 р рекомендовано схвалити пропонований проект кордонів об'єднаної охоронної зони № 190 ... - розглянутий проект режимів і регламентів розроблений на замовлення Федерального державної бюджетної установи "Державний науковий центр дерматовенерології і косметології" Міністерства охорони здоров'я і соціального розвитку Російської Федерації в зв'язку з необхідністю розвитку медичного центру.
1.2. Інформацію члена Комісії А.Л.Баталова про необхідність додаткового обговорення проекту нового будівництва на ділянці за адресою: вул. Короленка, вл. 3 і виявленні можливості його середовищної адаптації.
1.3. "Особлива думка" члена Комісії К.П.Міхайлова про незгоду з представленим проектом кордонів об'єднаної охоронної зони № 190 і обстройки храму 8-поверховими скляними корпусами.
2. Прийнято рішення:
2.1. Схвалити представлений проект кордонів об'єднаної охоронної зони №190.
2.2. Департаменту культурної спадщини міста Москви підготувати і внести на затвердження в Уряд Москви в установленому порядку проект розпорядчого документа про затвердження меж зон охорони об'єктів культурної спадщини.
2.3. Результати голосування членів Комісії:
Схвалити представлений проект кордонів об'єднаної охоронної зони №190 - 20 голосів;
Проти представленого проекту кордонів об'єднаної охоронної зони № 190 - 1 голос.
без протоколу
Все зрозуміло? Нічого не зрозуміло? У перекладі на мову, зрозумілу простим смертним, вирішено було ось що.
У Сокільниках, на вулиці Короленка, 3 розташоване колишнє Коронаційне притулок - ансамбль вельми стильних будівель епохи московського модерну. Комплекс благодійних установ для незаможних, названий на честь коронації Миколи II, збудований на рубежі XIX-XX ст. за проектом відомих архітекторів А.Л. Обера і А.Ф. Мейснера.
Поруч зодчим І.С. Кузнєцовим в ті ж роки збудовано Будинок піклування імені Баєва. Корпуси виходять на червону лінію вулиці, а в глибині ділянки варто чудова церква Смоленської ікони Божої Матері, спроектована Мейснером. На жаль, в радянські роки вона позбавлена ​​завершень. Все це-виявлені об'єкти культурної спадщини. І навколо них - як годиться, об'єднана охоронна зона.
Комплекс старовинних будівель на вулиці Короленка займає медичний заклад зі складною назвою, наведеними в протоколі. Без всякого сумніву, установа важливе і потрібне людям, що потребує розвитку. І, звичайно, зрозуміло, що сучасним медичним комплексу всеросійського значення, куди приїжджають лікуватися з усієї країни, тісні стіни богаделен столітньої давності. І треба розширюватися і будуватися, якщо держава виділяє на це гроші. І прекрасно.
Ось тільки питання - де.
З усього різноманіття варіантів, що надаються чималому територією сучасної Москви і величезною територією т.зв. Нової Москви - медичні і цивільні влади вибирають для нових корпусів місце в близькому сусідстві зі старими, на тому ж земельній ділянці. Зрозуміло, що так зручніше. Але зручний варіант далеко не завжди найвірніший.
Місце для об'ємних новобудов виявляється на території об'єднаної охоронної зони, №190, яка встановлена ​​Урядом Москви в 1998 році. Встановлено, саме для того, щоб ніякі нові корпуси в близькому сусідстві з об'єктами культурної спадщини з'явитися не могли, і історичний вигляд ансамблю не міг бути спотворений.
І що ж робити, якщо будівництво порушить режим охоронної зони? Та дуже просто - охоронну зону треба взяти і скоротити, щоб не заважала будівництву. І все буде по закону. І церква заодно відновимо в колишньому прекрасному вигляді.
Тому комісія з містобудування та розглядала 26 грудня 2012 року питання про межі об'єднаної охоронної зони №190, як ніби вони вже не були намічені кваліфікованими фахівцями і затверджені столичним урядом в 1998 році.
З охоронної зони тепер будуть вирізані два значних ділянки, і на них виростуть два значних Конов корпусу. І це рішення приймається Комісією двадцятьма голосами проти одного.
І цей один, звичайно, розуміє, що крокує не в ногу. Але нічого з собою вдіяти не може. Тому що перед очима - ось ця, пред'явлена ​​на засіданні Комісії 26 грудня, картинка: схематичне зображення світлого майбутнього Коронаційне притулку.
На офіційному сайті Мосгорнаследія недавно опублікований протокол засідання Комісії при Уряді Москви з містобудування в зонах охорони об'єктів культурної спадщини 26 грудня 2012 року - того самого, на якому було прийнято настільки гучне в останні тижні рішення про знесення корпусів Ново-Катерининської лікарні
Перехід на особистості
Шановний Сергію Семеновичу!
Давайте не будемо гаяти слів. Якщо "нова містобудівна політика" буде втілюватися в таких хвилюючих образах, ніякі слова вже не допоможуть.
Тому у мене просте рацпропозиція: поки не випущена постанова Уряду Москви про коригування кордонів об'єднаної охоронної зони №190, повернутися до питання про майбутнє будівництво на вулиці Короленка.
Адже нам практично щотижня розповідають, що нова міська влада скасовують мільйони квадратних метрів колишніх інвестконтрактів.
І якщо новий прекрасний і світлий медичний комплекс вдасться побудувати за межами охоронних зон на місці якогось скасованого торгового або офісного центру, то це буде вже справжня - не тільки містобудівна, а й соціальна - політика.
А картинку відправимо в архів містобудівної спадщини похмурих часів.
PS Один із старовинних корпусів Коронаційне притулку в грудні постав перед автором цих рядків в незвичному вигляді: без покрівлі, перекриттів, з порожніми очницями вікон і дверей. З листування з Мосгорнаследія з'ясувалося: це, виявляється, реставрація. Правда, без дозволу. Тому роботи були Мосгорнаследія зупинені.

Рубрика: Культура

Нічого не зрозуміло?
І що ж робити, якщо будівництво порушить режим охоронної зони?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация