Дворяни тоді і сьогодні: після Ходинки бал, під час трауру по Кемерово - коктейльна вечірка на Манхеттені: Аналітика Накануне.RU

Дворяни тоді і сьогодні: після Ходинки бал, під час трауру по Кемерово - коктейльна вечірка на Манхеттені

"Ще лежать непоховані трупи, а поруч танцює і веселиться вся ця аристократична дворянська публіка"

Дворянський бал в Нью-Йорку завжди передбачає коктейль-вечірка російських аристократів, в цьому році вона повинна була пройти в одному із залів Генерального консульства Російської Федерації в Нью-Йорку. Але генконсул РФ Серей Овсянников спробував наставити дворянство на шлях істинний і нагадав, що на їх історичній батьківщині сталася трагедія і 28 березня - день жалоби в Росії.

Російське дворянство доводами не проникла, організатори сповістили всіх запрошених про те, що прийом відбудеться, як і планувалося, 28 березня, просто через консула вони зберуться в одному з приватних манхеттенських клубів , Нехай навіть в Росії і сумують через національну трагедію, що забрала десятки життя дітей і дорослих.

Російське дворянство Америки, вершки суспільства, архівне фото 2015 року

Згадуючи, як рік тому нащадок першої хвилі еміграції - директор столипінського центру регіонального розвитку Микола Случевский назвав російське дворянство за кордоном єдиним носієм "істинної російськості", стає якось недобре. Адже від пиятик дворян не зупинив ні Великий піст, ні навіть траур по одному з них (ще 40 днів не минуло з дня смерті князя Володимира Голіцина) - невже це і є "істинна російськість"? Для дворянства - так, погоджується доктор історичних наук і публіцист Олександр Пижик в бесіді з Накануне.RU . Він розповідає, що російське дворянство Америки було таким ще і в Російській імперії, тут нема чому дивуватися.

Він розповідає, що російське дворянство Америки було таким ще і в Російській імперії, тут нема чому дивуватися

Питання: Російські дворяни Америки провели коктейльну вечірку в день трауру в Росії. Дивно, вони, з одного боку, "єдині носії російськості в світі"? Як це розуміти?

Олександр Пижик: Цих панів "зрозуміти можна" - не треба думати, що це якась новина, щось надзвичайне. таке ставлення Олександр Пижик: Цих панів зрозуміти можна - не треба думати, що це якась новина, щось надзвичайне всього цього так званого "російського дворянства" і так званої "російської аристократії" завжди таким і було. Давайте згадаємо 1896 рік у Москві, коли проходила коронація Миколи II і 2 тис. Чоловік було розчавлене на Ходинці. Тиснява сталася зовсім не через "жадібності" народу, як це намагалися представити потім, а тому що була дуже погана організація цього масового заходу, як би сьогодні сказали. Внаслідок того, що владі, за великим рахунком, було плювати на людей. І в підсумку це закінчилося такою трагедією.

Питання: І як відреагувало російське дворянство на трагедію?

Олександр Пижик: Весь "двір" так званий разом з коронованими особами буквально через день влаштовує бал на честь цієї коронації, ніхто цього балу не відмінив. Ще лежали поховані 2 тис. Трупів простих людей і серед них, звичайно, загиблі діти, яких брали з собою на святкування, йшли адже цілими сім'ями.

Лежать трупи, а поруч танцює і веселиться вся ця аристократична дворянська публіка, яка затишно біля трону розташувалася. Вони святкують своє свято - коронацію. Сьогодні - коктейльна вечірка в день трауру в Кемерово. Ось це просто наочний приклад. Тому що все це "російське дворянство" взагалі в гріш не ставив ніколи простої людини.

Питання: Тобто справа не в тому, що російське дворянство в Америці так зіпсувалося?

Олександр Пижик: Ні, є ще більш ранній приклад, але не менш потворний - це пов'язано з великим любителем ліберальної політики Олександром II. Йшла російсько-турецька війна 1877-1878 рр., І був день народження Олександра II - його не було на фронті. І ці всі генерали (вони ж так само аристократи) вирішили зробити подарунок до дня народження улюбленого імператора і попри всю військову обстановку, яка не мала до цього, всім іншим негативним обставинам, вирішили почати наступ, щоб взяти важливу висоту - і доповісти Олександру II про це радісну подію. І це був би "подарунок". А оскільки всі військові обставини були проти, щоб цю атаку проводити в цей час і з цієї лінії фронту - все це обіцяло плачевні перспективи. Так і вийшло. Нічого не взяли, угробили 10 тис. Чоловік, яких гнали в атаку.

І ось цих набраних 10 тис. Угробили, щоб порадувати звісткою про взяття цього важливого пункту Олександра II. Як до цього ставитися?

Я навів два приклади, як предки тих, хто там зараз "коктейлі" або що вони собі влаштовували, - вели себе по відношенню до простого народу, але так само поводяться вони і зараз.

З тих пір, як російські дворяни стали дворянами Америки, ситуація не змінилася. Ось, Велика Вітчизняна війна - як вони не намагаються прибирати факти - але за німецькими танками йшли вони. Аристократія ця хотіла на німецьких танках повернутися сюди знову. І ця царська сімейка з цим есесівцем Володимиром Кириловичем, вся ця рідня "великокнязівська", вся ця аристократична мразь - всі вони хотіли повернутися сюди, щоб панувати за допомогою німців.

А це, до речі, дуже логічно. Я вважаю, що всю цю "російської дворянської аристократичної" прошарку фашисти миліше, ніж наші люди. Вони їм ближче, це для них свої - ось вони з ними і хотіли сюди повернутися. Але не вийшло.

Питання: У вас прозвучала першої аналогія з Ходинці, і по ряду причин Кемерово називають новою Ходинці, так само трагедія сталася з вини погану організацію і так само загинули цілі сім'ї, ви приймаєте таку аналогію?

Олександр Пижик: Аналогія з Ходинці є, але я вважаю, що тут навіть ширше - це вирок так званого капіталізму , Який впроваджується у нас третій десяток років. Це людиноненависницької лад, який не просто нехтує людиною, а людина для нього - це сміття, матеріал для піднесення прошарку небагатьох. А той прошарок, яка виникла в 90-і роки і панує у нас (складно назвати її аристократичної, вона "напівкарні") - весь цей набрід, який прикрасив так звану російську еліту, як раз процвітає і панує на приниженні і вбивстві простих людей. Тому що це саме натуральне вбивство, і судити треба не просто якихось конкретних начальників центру - судити потрібно російський капіталізм в тому вигляді, в якому він у нас утвердився. Тому що капіталізм нічого іншого не несе, це лад, який обслуговує інтереси небагатьох і жертвує всіма іншими для того, щоб підняти, панувати і панувати.

Адже від пиятик дворян не зупинив ні Великий піст, ні навіть траур по одному з них (ще 40 днів не минуло з дня смерті князя Володимира Голіцина) - невже це і є "істинна російськість"?
Дивно, вони, з одного боку, "єдині носії російськості в світі"?
Як це розуміти?
Як до цього ставитися?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация