⭐Дворец Олексія Михайловича в Коломенському: історія і фото.

  1. У комплекс Государева двору увійшли дерев'яні хороми з домовою Казанської церквою, Ситний, Кормовий,...
  2. Палац Олексія Михайловича в Коломенському і його інтер'єри на фотографіях різних років:

У комплекс Государева двору увійшли дерев'яні хороми з домовою Казанської церквою, Ситний, Кормовий, Хлібний двори (або палаци), Приказні і полковницькими палати, вартових. Московські будинку: від дерева до каменя

Государя двір оточувала огорожа з трьома воротами: Передніми, Задніми і Садовими. Навколо нього розбили сади. Цю пишну і вигадливо прикрашену систему будівель звели не для зручності царської сім'ї, а щоб справити враження на іноземних гостей. Це вдалося: Симеон Полоцький навіть назвав Коломенський палац восьмим чудом світу.

Після смерті Олексія Михайловича і перенесення столиці в Санкт-Петербург Коломенське занепало. При Катерині II постарілий палац розібрали. Вона хотіла його відреставрувати, але необхідні для цього 56 934 золотих рубля виявилися занадто великою сумою. Тоді будівлю ретельно обміряли і описали. Це допомогло у відтворенні палацу.

Місце, де стояв палац Олексія Михайловича, 300 років стояло недоторканим. Там нічого не будували. А в 2010 відкрили відтворений на іншому місці палац Олексія Михайловича. Ще одним відступом від оригіналу стало використання залізобетонного каркаса, щоб уберегти будинок від пожежі.

Ще одним відступом від оригіналу стало використання залізобетонного каркаса, щоб уберегти будинок від пожежі

Зараз в палаці Олексія Михайловича в Коломенському музей. Експозиція розділена на дві половини: чоловічу і жіночу. Можна побачити відтворені інтер'єри і предмети побуту царської сім'ї.

Путівник по архітектурним стилям

Художня обробка приміщень насичена: різьблені наличники і карнизи вікон і дверей, палаюча емаль ценінних печей, мерехтіння слюдяних і скляних віконниць, багатобарвний розпис стін і стель, візерункові тканини на стінах і меблів, килими. Світильники також відтворили по російським і західноєвропейськими зразками XVII - XVIII століть.

В їдальні палаті оригінально розписана стеля: чотири частини світу і знаки зодіаку. Її виконали по західноєвропейським аналогам кінця XVI - першої половини XVII століть. А розпису царських покоїв зображують біблійних царів Давида і Соломона. Не випадково Симеон Полоцький порівнював палац Олексія Михайловича з «Соломоновой прекрасної палатою». А хороми Государині цариці прикрашають розписи на тему пір року і «Притчі з Книги Есфірі».

Кажуть, що ... ... в XVII столітті в Коломенському розігралася справжня драма. Одним з наближених Олексія Михайловича був князь Львів. Але у нього з'явився суперник - боярин Стрешнев. Одного разу управитель Коломенського Іван Алексєєв повідомив Львову, що місцевий селянин Симеон Данилов займається чаклунством, і до них звертається боярин Стрешнев. Львів доніс царю, що до послуг чаклуна за посередництва Стрешнева зверталася і царська сестра Ірина Михайлівна. Почалося слідство.
Ірина Михайлівна визнала, що хотіла приворожити польського королевича. А боярин Стрешнев сказав, що звертався до чаклуна за лікуванням, і у нього в маєтку люди хворіли і помирали рідше, ніж у інших. Це зацікавило царя, і він вирішив перевірити здібності Данилова.
Переляканий Львів допитав малолітніх дітей Данилова, які повідомили, що їх батько по навчанню боярина Стрешнева хотів отруїти царя. Однак Олексій Михайлович змилостивився над Стрешнєва і просто заслав його до Вологди, а Данилова і його дружину спалили. Під час страти чаклун прокляв весь рід Романових, Львова і донощика Алексєєва. Незабаром Львова зловили на казнокрадство і посадили до в'язниці, управитель Коломенського Алексєєв загинув під час пожежі у власному будинку. Важко сказати, чи збулося пророцтво Данилова, але там були слова: «коли син батькові голову проломить» (схоже на смерть імператора Павла) і «на чаклуна все закінчиться» - може бути натяком на Григорія Распутіна.

Палац Олексія Михайловича в Коломенському і його інтер'єри на фотографіях різних років:

А вам є що додати в розповідь про палац Олексія Михайловича?

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация