Джангіров: Мінські угоди - це зомбі

Прийнятий Верховною Радою   закон   «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях» не матиме ніякого впливу на процес виконання Мінських угод

Прийнятий Верховною Радою закон «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях» не матиме ніякого впливу на процес виконання Мінських угод. Про це в коментарі «2000» розповів політконсультант Дмитро Джангіров.

«У законі №7163 чітко написано, чим керуватиметься Україна при відновленні суверенітету над територіями Донецької і Луганської областей. Це Конституція і законодавство України, міжнародні договори, обов'язковість на виконання яких дала ВР і міжнародне право. Мінські угоди не підпадають ні під одну з цих категорій. Верховна Рада не ратифікувала Мінські угоди, хоча і повинна була б це зробити, виходячи з Конституції. Фактично, з прийняттям закону №7163, при відновленні суверенітету просто не можна користуватися Мінській угоді. Питання: «чи можна відновлювати суверенітет без цього закону?», Веде в площину чистої схоластики. В даному випадку і «буква», і «дух» закону №7163 суперечать Мінським угодами », - вважає експерт.

Однак, реалістично оцінюючи можливість імплементації Мінського протоколу і ефективність поточного переговорного процесу, новий закон за великим рахунком, ніяк не впливає на виконання Мінських домовленостей.

«Давайте будемо до кінця відвертими: Мінські угоди померли як документ в ніч з 31 грудня 2015 року на ранок 1 січня 2016 р адже там стояли дати на 2015 рік. Угоди домовилися продовжити, але не їх «букву», а тільки «дух». Щоб продовжити «букву», потрібна дорожня карта. Зараз, за ​​великим рахунком, Мінські угоди - це зомбі »- підкреслив Джангіров.

На думку Дмитра Георгійовича, закон може привнести більше невизначеності в питанні введення на Донбас миротворчого контингенту: «Тема введення миротворців знову актуалізувалася після зустрічі Волкера з Сурковим . Звичайно, є проблема в плані того, який статус буде у тій території, якщо туди введуть миротворців? З точки зору України, вона окупована. Так, офіційний Київ може дати дозвіл на введення миротворців, а хто буде давати такий дозвіл з іншого боку? Росіяни скажуть, що вони не вважають цю територію окупованою й добровільно визнавати себе окупантом теж не стануть. І знову почнеться схоластичну суперечку. Є тільки одна унікальна країна, яка визнає частину своєї території окупованої - це Ізраїль. Але вони, вибачте за неполіткоректність, можуть собі це дозволити ».

Однією з активних майданчиків врегулювання конфлікту на сході України є формат переговорів США і Росії по лінії спеціального представника Держдепартаменту США по Україні Курта Волкера і радника президента Росії Владислава Суркова. І такий формат цілком влаштовує російську сторону, каже політконсультант.

«Краще за всіх поточну ситуацію описав відомий« порохобот »Олександр Палій, який заявив, що останній візит Волкера в Київ показав Росії, хто в домі господар. Так, це правда, російські з 2014 року говорять: «Давайте будемо з американцями домовлятися, ми ж знаємо, хто в Україні господар». Потік брехливих слів «порохоботов», яким велено базікати за службовим обов'язком, як не дивно, іноді складається в правдиві пропозиції. Не дарма ж існує твердження з теорії ймовірностей, що якщо зграя мавп необмежений час буде стукати по клавішах друкарських машинок, то рано чи пізно вони надрукують будь-яку п'єсу Шекспіра », - іронізує експерт.

Питання: «чи можна відновлювати суверенітет без цього закону?
Звичайно, є проблема в плані того, який статус буде у тій території, якщо туди введуть миротворців?
Так, офіційний Київ може дати дозвіл на введення миротворців, а хто буде давати такий дозвіл з іншого боку?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация