Джек Лондон коротка біографія

Сторінки життя Джека Лондона
Сторінки життя Джека Лондона.
Джек Лондон - видатний американський письменник, громадський діяч, народився 12 січня 1876 року. Його мати - Флора Веллман, жінка непрактична і непристосована до життя. Батько - Генрі Уїльям Чейні, зник ще до його народження. Флора вийшла заміж за Джона Лондона, фермера. Він мав двох дочок від першого шлюбу і став справжнім батьком хлопчика. Важливе місце в житті дитини займали: сестра Еліза і няня Дженні Прентісс. Мати назвала його Джоном, але йому більше по серцю довелося домашнє ім'я Джек.
Сім'я Лондон жила в Сан-Франциско серед простих людей, бідність і нужда їй супроводжували все життя. Найгострішим спогадом з дитинства Лондон називав голод. Невдала спроба зайнятися розведенням худоби, не принесла доходів. У 10 років хлопчику довелося самому заробляти на прожиток. Навчаючись в молодших класах, між заняттями він займався продажем газет, підробляв у кегельбані, прибирав у міському парку павільйони, в яких продавали пиво.
У США в той час почалася економічна криза, роботи не було. До того ж Джон старший став інвалідом, потрапивши під поїзд. Джек, щоб прогодувати сім'ю в 14 років пішов працювати. Виснажлива рабська праця в пральні та на консервній фабриці, претил юнакові.
Намагаючись вибратися з бідності, через рік, він купив стареньку шхуну на гроші дані нянею. Він і його товариші займалися незаконною ловом устриць в акваторії Сан-Франциско. Ця робота приносила непоганий дохід, але незабаром влада посилила нагляд за піратськими вилазками. Бізнес довелося згорнути, але юному капітанові вже запали в душу морські простори. На пропозицію працювати в морському патрулі він відповів згодою, а в 1893 році йому пощастило відплисти в своє першу морську подорож. Близько восьми місяців він провів у морі, займаючись ловом морських котиків.
Схильність до пригод і нетерпимість до принизливого жебракові існування привели майбутнього письменника до лав таких же робітників, виснажених непосильною працею людей. Вони задумали дістатися до Вашингтона і зажадати від уряду справедливого вирішення їхніх проблем. В дорозі Джек відстав від заколотників, поневірявся по країні, голодував і потрапив до в'язниці за бродяжництво. Провівши там місяць, він був свідком жахливих речей, огидних умов, жорстокості і свавілля поліції та судів. Вже тоді в серце майбутнього соціаліста зародився протест проти існуючого ладу і політики уряду. Найнявши матросом на один з кораблів, Джек повернувся додому.
З дитячого віку і протягом всього свого життя письменник дуже багато вдумливо читав і шукав спілкування з освіченими людьми. За порадою знайомих прочитав комуністичний маніфест К. Маркса і Ф. Енгельса. Роботи Прудона, Сен-Симона та інших авторів соціалістичної спрямованості підштовхнули юнака до рішення стати соціалістом.
Мріючи здобути освіту, він знову йде в школу, заробляючи гроші на навчання миттям підлог і вікон. Тяга до письменництва і велика кількість накопичених вражень підштовхують його на створення статей і нарисів для шкільного журналу. Шкільна бібліотека дала можливість юнакові поповнити список прочитаних книг. Серед улюблених авторів Стівенсон, Кіплінг, пізніше в цей список увійде Максим Горький. Батьки однокласників почали висловлювати невдоволення перебуванням Джека в школі, мотивуючи тим, що він старше інших учнів, хоча справжньою причиною була його бідність.
Публікація конкурсної роботи «Тайфун біля берегів Японії» в місцевій газеті і отримання головної грошової премії, дозволяють юному автору розправити плечі і зайнятися підготовкою до навчання в Каліфорнійському університеті. В цей же час він вступив в Соціалістичну робітничу партію і одного разу був заарештований на мітингу. Про це писали газети, де Джека Лондона назвали юнаків соціалістом.
Поступово в 1896 році в університет, він провчився близько півроку, щоб продовжувати навчання не було грошей. Джек, вирішивши обрати кар'єру письменника, дуже багато пише. На жаль, його статті, нариси та оповідання так і не знаходять свого видавця. З надією розбагатіти, Джек наважився поїхати на Аляску. Золота лихоманка 1897 року охопила багатьох людей, і він став одним з них.
Пробувши близько року на Юконі, письменник привіз звідти найяскравіші образи і найвиразніші, повні драматизму історії. На багато років «північні люди» (мисливці, індіанці, золотошукачі) і їх життєві історії стали героями його творів.
Захворівши на цингу, в 1898 році Джек Лондон повернувся на батьківщину, не знайшовши золота. Будинки, дізнавшись про смерть вітчима, він розуміє, що треба шукати роботу, щоб прогодувати сім'ю. Незважаючи на мізерні заробітки, молода людина не кинув письменницької праці. І нарешті, доля винагородила його.
У 1900 р вийшов розповідь «Північна одіссея», а інше видавництво випустило збірник «Син вовка». Книга стала непересічною подією, на відміну від сентиментальних романів, розпещених персонажів і прикрашену дійсності в літературі тих років.
Критиків вразила особлива уважність до деталей, життєвість, незвичайну обдарування і оптимістичність Дж. Лондона. У 1901 році письменник почав роман «Дочка снігів». У нього з'явився стабільний дохід, це дозволило Джеку обзавестися сім'єю. Одружившись, він не зазнав щастя. На жаль, шлюб з Елізабет Маддерн тривав всього три роки і не дивлячись на народження дочок близнят, закінчився скандальним розлученням.
Другою дружиною Лондона стала Чармиан Киттредж. Ця подія співпала з виходом нових повістей «Морський вовк» і «Поклик предків». Друга повість принесла її творцю популярність і достаток. Її перший тираж розійшовся протягом дня. Професора англійської літератури університету Каліфорнії внесли книгу в програму навчання.
Під час Російсько-японської війни одне з видавництв послало Дж. Лондона на Далекий Схід, із завданням висвітлювати події, що відбуваються. З 1905 по 1907 роки письменник їздив по країні, проводячи лекції про переваги соціалізму.
Роман «Мартін Іден» засуджує капіталістичний лад, автор написав вчасно плавання на своїй яхті. Критики сприйняли роман вороже.
Незважаючи на негативні відгуки і важку хворобу, він продовжував писати. У 1915 році на Гаваях був створений роман «Джеррі островитянин», а ще через рік «Маленька господиня великого будинку».
Джек Лондон прожив коротке, але яскраве життя, оголюючи розрив між общебуржуазной етичними нормами і жорстокою реальністю. Свіжо і пронизливо він писав про долі простих людей і про їх нелегкій праці за шматок хліба.
У листопаді 1916 року Джек Лондон помер у віці 40 років.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация