Джекі Чан запропонував карати за посягання на «китайське гідність»

Джекі Чан. Фото з сайту Startfilm.ru

У Китаї політична консультативна група, в яку входять кілька десятків людей, запропонувала прийняти закон про захист «національної гідності». Про це повідомляє South China Morning Post . Одним з прихильників ініціативи є актор Джекі Чан.

З ініціативою виступила «Політична консультативна конференція китайського народу». Ця група виступає з рекомендаціями до Всекитайських конгресу народних представників, вищого законодавчого органу країни. Правда, як зазначалося , Далеко не всі з них виконуються.

У Китаї закон забороняє образу національних символів - прапора і гімну. автори ініціативи пропонують поширити заборону і на інші дії - образа «китайського гідності», історії і національних героїв. Вони також хочуть прирівняти до злочину «пропаганду японського мілітаризму, фашизму і духу бусідо (самурайського кодексу)».

«У нації є репутація, як і у людей, - заявив один з представників групи, професор Нанкинского університету Хе Юйнао. - Громадяни мають право на її захист, нації і держави теж »

Одним із приводів став недавній інцидент в Нанкіні, житель якого опублікував відео, що ображає жертв злочинів, скоєних японськими солдатами в 1937 році. Запис було зроблено в меморіальному комплексі, присвяченому жертвам трагедії. винний був затриманий , Його звинуватили в «порушенні громадського порядку».

Незадовго до цього були затримані ще двоє людей, які фотографувалися біля пам'ятника в Нанкіні в японській військовій формі, зі зброєю і японським прапором. їх також звинуватили в порушенні порядку. Поліція зазначила, що така поведінка -оскорбленіе національних почуттів. Міністр закордонних справ Китаю Ван І, коментуючи такі інциденти, назвав їх учасників «покидьками».

Джекі Чан, який підтримав ідею про прийняття закону, входить в консультативну раду з 2013 року. Раніше, коментуючи внутрішню політику Китаю, він заявляв, що населення країни «потребує контролю».

Масові вбивства в Нанкіні були здійснені в ході японсько-китайської війни 1937-1945 року. Після взяття міста японські солдати вбили, за різними даними, сотні тисяч цивільних осіб і обеззброєних військовослужбовців. Захоплення міста також супроводжувався масовим насильством і мародерством. Деякі з винних пізніше були засуджені міжнародним трибуналом.

Міжнародне інформаційне агентство «Фергана»

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация