Джет Лі: в колі перший

Ця людина не знає, що таке слабкий характер або тендітна віра. Його відрізняють незвичайна швидкість і максимальна зосередженість. У цього бійця є чому повчитися, навіть якщо ти не займаєшся кунг-фу.

Чоловік середніх років нахилився до хлопчика, потиснув йому руку, поплескав за волосся: «Молода людина, твій виступ вражає. Хочеш стати одним з наших охоронців, коли підростеш? »Якби хлопчик просто посміхнувся і промовчав, було б краще: переданий через перекладача відповідь звучала, м'яко кажучи, непривітно. «Ні, я не хочу захищати окремо взятої людини. Коли я виросту, буду захищати мільярд моїх співвітчизників з Китаю », - впевнено сказав молодий чоловік. А тепер уяви. За вікном 1974 рік, ми в США, на галявині перед Білим домом. Хлопчик - 11-річний Лі Лянцзе, обдарований учень кунг-фу, який в майбутньому стане Джетом Лі. Чоловік навпаки - президент США Річард Ніксон.

Звістка про зухвале хлопчику тут же розлетілася по світу. Американські ЗМІ криво посміхалися: чому дивуватися, комуністи промили пацану мізки. Китайці захоплювалися істинним патріотом. А він просто серйозно відповів на прямо поставлене запитання. Через 37 років після тієї зустрічі можна стверджувати, що така відповідь цілком у дусі Джета Лі. До життя, свою кар'єру і іншим людям він відноситься надзвичайно серйозно. Він точно не повторить шлях Джекі Чана, який розчинився в комедійному жанрі. Що б не говорили про якість фільмів Лі, власним принципам він не змінює. Часто граючи героїв китайських сказань, він намагався висловлювати з екрану буддійські тези, а не просто трощити все направо і наліво. Досить згадати його дитинство - і багато в його поведінці стане зрозуміло.

Джет Лі народився в 1963 році в бідній родині в Пекіні. Він був п'ятим, наймолодшою ​​дитиною в сім'ї. Коли Лі виповнилося два роки, помер батько. Мати була кондуктором в автобусі. На скільки-небудь сите життя грошей родині не вистачало катастрофічно. У вісім років Джет разом з усім класом потрапив на заняття спортивним ушу - китайський варіант шкільної фізкультури. Враження від знайомства зі спортом було настільки сильним, що через півроку хлопчик залишив школу і поступив в Пекінську академію ушу.

Важко навіть описати, якими саме були умови тренувань: не те занадто жорсткими, не те відверто садистськими. Підйом о шостій ранку, потім восьмигодинні заняття на вулиці в будь-яку погоду: будь то річна духотіща або сувора пекінська зима. І, звичайно, ніяких поблажок. На одному із занять малолітній Джет Лі пошкодив щиколотку, але ні слова не сказав про це своєму наставнику Ву Біну. Чи не з самовідданості - просто тоді тренер призначив би йому новий, ще більш жорсткий комплекс тренувань. Лише через два дні травму зауважив тренер із сусідньої школи. Рентген показав, що Лі два дні ходив зі зламаною ногою.

Що ж, в результаті цих знущань у нього склалися особливі відносини з болем, якими може похвалитися далеко не кожен спортсмен-олімпієць. Наприклад, в 12 років на змаганнях національного рівня Джет Лі ненавмисно розсік собі голову мечем дао, але не здався і продовжив виступ. А три дні потому став чемпіоном, перемігши чоловіка вдвічі старшого за себе.

По-справжньому талант чи розкривається в період з 1974 по 1979 рік: він виграє 15 медалей на загальнонаціональних змаганнях з ушу (по суті, неофіційних чемпіонатах світу), закріплюючи за собою репутацію майстра в цьому виді спорту. Тоді-то він і отримав прізвисько Джет (англ. «Реактивний»). Чи ніколи не міг похвалитися значними габаритами: зріст 1 м 54 см, вага не більше 65 кг. Його головними козирями завжди були швидкість і реакція, завдяки яким він міг покласти на лопатки противника набагато могутніше себе.

У техніці Лі кожен знаходив щось своє. Майстри бойових мистецтв віддавали належне вмінню Лі спочатку зобразити слабкість, а потім, коли суперник вже впевнений у перемозі, покласти його одним ударом. Глядачам найбільше подобалися блискавичні удари і практично тварини стрибки, гідні включення в ротацію Animal Planet. Завдяки комп'ютерним технологіям битися або стрибати, як Лі, тепер може кожен актор - для цього зовсім не обов'язково тренуватися по вісім годин на день. Єдина людина, кому спецефекти швидше шкодять, ніж допомагають, це сам Джет. Використання комп'ютерної графіки у фільмі «Ромео повинен померти» викликало неоднозначну реакцію шанувальників, та й самому Джету Лі новий досвід, мабуть, не сподобався: після тієї картини він пообіцяв повернутися до витоків.

Не можна сказати, що Лі досяг успіху малою кров'ю. Невдачі на ранніх етапах його кар'єри вже стали легендою. Наприклад, на зйомках перших шести фільмів він двічі ламав ногу, кілька разів - кісточку, зап'ястя і ніс. Контракт з кінокомпанією Golden Harvest був, м'яко кажучи, кабальним: Джету Чи не пропонували істотного збільшення заробітку, незважаючи на зростаючу популярність. У 1992 році в Гонконгу був застрелений Джим Чой, менеджер Лі, - імовірно через відмову Джета зніматися у фільмі, який спонсорувала місцева тріада (китайська різновид мафії).

У 2006 році актор з властивою йому прямотою оголосив, що фільм «Безстрашний» буде для нього останньою стрічкою, цілком знятої в жанрі бойових мистецтв. Він пояснив, що після 40 самостійно утримати трюками дві години екранного часу важко, а значить, справжнього Джета Лі глядачі вже не побачать. Тепер його амплуа - драматичний актор з кулаками (таким ти бачив Джета в «Нестримних»). Що ж, за свою тридцятирічну кар'єру в кіно він і так зробив для бойових мистецтв стільки, скільки не снилося іншим акторам подібного амплуа.

Уроки Джета Лі

Урок № 1
Смирення - твоя головна захист
«Ворогів навколо тебе плодить твоє прагнення випнути власне его. Я не особливий, я просто купу часу витратив на бойові мистецтва. Тепер я показую, що вмію. У світі є багато людей, які можуть зробити те ж саме ».

Урок № 2
Гармонія важливіше сили
«Мені сумно, коли я думаю, що показав тільки, як бойові мистецтва завдають людям біль. Мені не випало шансу довести, що найголовніше - це не бій. Це пізнання гармонії інь і ян, балансу між чорним і білим. Тільки пізнавши гармонію, ти станеш великим ».

Урок № 3
Щастя завжди з тобою
«За щастям не треба їхати кудись далеко, воно тут - в тихій самотній кімнаті. Всі твої проблеми зосереджені в твоєму ж серце, тому тобі просто треба вивчати себе. Потрібно зрозуміти, хто ти є насправді. Якщо ти пізнаєш свій власний світ, тобі більше не потрібно буде боятися ».

Урок № 4
Чужу думку про тебе лише фонова музика
«Стався до оцінок оточуючих як до якоїсь пісні з приймача. "Ти класний!" - трам-пам-пам. "Ти придурок!" - трам-пам-пам. Якщо оцінки оточуючих хвилюють тебе більше, ніж власна думка про себе, у тебе проблеми ».

Урок № 5
Смерть дарує тобі життя
«Я готовий померти. Якщо людина розуміє, що він може померти хоч сьогодні, хоч завтра, то він починає цінувати кожну мить. І він піклується про кожну мить свого життя, так що, якщо помре завтра, йому не буде соромно за свої останні справи ».

І він піклується про кожну мить свого життя, так що, якщо помре завтра, йому не буде соромно за свої останні справи »

Мудрість Джета Лі
В арсеналі бойка кунг-фу безліч прийомів. Але головне його зброя - розум.

Прийом № 1
дій простіше
Багато хлопців дбають тільки про свій бойовий стилі. Чи сам потрапляв в цю пастку: «Довгий час я намагався створити свій власний стиль, а тепер намагаюся взагалі не думати про це. Якщо твої думки тільки про стиль, то тобі ще потрібно багато чому вчитися. Будь природним. Коли ти хочеш пити, ти ж не думаєш, як краще взяти склянку: ти просто береш і п'єш. Бій - це та ж життя ».

Прийом № 2
Підключай Animal Planet
«Вчися у тигра. Він прекрасно відчуває власну силу і, перед тим як кинутися на жертву, виглядає найбільш небезпечно. Спрацьовує елемент залякування: жертва відчуває силу і майже не чинить опір ». Візьми це на озброєння, і, відчувши твою внутрішню впевненість, суперники почнуть боятися.

Прийом № 3
перемикай передачі
У бою з переважаючим тебе за вагою і мощі противником твій головний козир - швидкість: «Важкого суперника просто так не взяти. Ти можеш перемогти тільки завдяки ефекту несподіванки: починай повільно, а потім - бах! - вибухай і клади його на лопатки. Щоб під час вибуху не врізали тобі, кожен день тренуй прискорення: слідкуй повільний біг з ураганним ».

Реактивна тренування Джета Лі
Секрети тренувань від людини, чиї сила і гнучкість дозволили йому три десятиліття бути одним з кращих спортсменів планети.

Секрет № 1
воланчик
Джет Лі тренує серце перевіреним способом: пробіжки або велосипедні прогулянки на свіжому повітрі. Але звідки ж тоді взялися його знамениті вибухова реакція і швидкість? «Бадмінтон», - посміхається Лі. Якщо стукати воланчиком по годині хоча б три рази в тиждень, то цього вистачить, щоб м'язи були готові до раптової роботі. Не любиш бадмінтон? Тоді грай в теніс або сквош: вони діють приблизно так само.

Секрет № 2
посмішка
Багато людей вважають, що тренування - це відмінний засіб від стресу. Чи впевнений, що заняття буде набагато корисніше, якщо кисла фізіономія зникне задовго до входу в зал. «До того ж думати під час тренування теж потрібно про щось хороше. Якщо тебе розпирає від гніву, то, можеш мені повірити, спорт тобі не допоможе, негативна енергія і після тренування буде турбувати тебе », - говорить Лі.

Секрет № 3
тільки мозок
Час в день Лі витрачає на медитацію: вона допомагає йому зміцнити не тільки свідомість, а й тіло. Після медитації йому потрібно всього 15 хвилин на розтяжку. «Все тому, що після медитації ти пластичний зсередини», - пояснює Лі. Для початку тобі вистачить п'яти хвилин медитації: просто очисти свідомість і сфокусуйся на диханні.

джерело

Хочеш стати одним з наших охоронців, коли підростеш?
Але звідки ж тоді взялися його знамениті вибухова реакція і швидкість?
Не любиш бадмінтон?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация