Джон Маккейн

  1. біографія Американський політик, член Республіканської партії Джон Маккейн (також відомий як сенатор...
  2. політика
  3. Особисте життя
  4. смерть

біографія

Американський політик, член Республіканської партії Джон Маккейн (також відомий як сенатор Маккейн) був помітною фігурою на світовій арені. Ця людина славився жорсткою позицією по відношенню до Росії, а також непримиренним ставленням до абортів і тортурам у в'язницях Америки.

Дитинство і юність

Біографія Джона Маккейна - це історія про випробування, війні і неймовірній силі духу. Джон Сідней Маккейн (таке повне ім'я політика) народився 29 серпня 1936 го. Батько і дід Маккейна були військовими, обидва удостоїлися звання адмірала Військово-морських сил США. Дід Маккейна брав участь в бойових діях на Тихому океані, батько ж служив офіцером-підводником.

Не дивно, що доля хлопчика була вирішена: Джон вступає до академії ВМФ США, що в Аннаполісі. Навчався Маккейн без інтересу. Майбутнього політика займали предмети, присвячені літературі, історії та державного управління. В іншому ж успіхи Джона були посередніми. Крім того, молодий курсант нерідко йшов всупереч волі начальства і не особливо поважав внутрішній статут академії, за що неодноразово отримував догани.

Джон Маккейн в дитинстві

У 1958-му Маккейн закінчує навчальний заклад, показавши чи не найгірший результат серед свого випуску. Майбутній сенатор продовжує навчання в літній школі. Через два роки Джон стає пілотом штурмовика і залишається служити в морській авіації. За ним міцно закріпилася слава лихача - Маккейн все так же нехтував правилами, керуючи літаком. Можливо, це стало однією з причин випробувань, з якими Джону довелося зіткнутися пізніше.

Джон Маккейн з батьками та молодшим братом

Навесні 1967 го Маккейна відправляють служити до В'єтнаму. На його рахунку більше 20 бойових операцій. 26 жовтня того ж року удача відвернулася від молодого пілота: його літак збили в'єтнамські військові, і Маккейн потрапив в полон. Пораненого Маккейна катують, домагаючись визнання провини, він піддається побиттю. Численні допити і тортури сильно підірвали здоров'я Маккейна: через отримані переломів він до сих пір не до кінця володіє руками.

Джон Маккейн у В'єтнамі

Треба віддати належне витримці і силі духу молодого військового: коли на черговому допиті Джона під тортурами змушували назвати імена своїх товаришів по службі, він в насмішку над в'єтнамськими властями перерахував прізвища гравців американської футбольної команди «Грін Бей Пейкерз».

У 1968-му в'єтнамським владі стало відомо, що у них в руках опинився син високопоставленого військового. Джона запропонували звільнити, однак майбутній сенатор заявив, що піде на це лише в тому випадку, якщо звільнення буде даровано і іншим солдатам, які опинилися в полоні раніше нього. П'ять з половиною років тривала життя в полоні. Маккейна звільнили в 1973-м.

політика

Повернувшись на батьківщину і відновившись після перенесених випробувань, Джон починає цікавитися політикою. У 1982 році Маккейн представляє Аризону від імені партії республіканців. Двома роками пізніше Джона переобирають в Конгрес. Як і раніше, Маккейн вірний собі і не боїться йти проти встановлених правил: політик жорстко критикує партійну лінію і часто виявляється прав.

Як і раніше, Маккейн вірний собі і не боїться йти проти встановлених правил: політик жорстко критикує партійну лінію і часто виявляється прав

Джон Маккейн в молодості

У 1986-му Джон Маккейн стає сенатором, набравши 60% голосів виборців з Арізони. Аж до 2004-го кожні 6 років його переобирають на цю посаду. У 2008-му Республіканська партія висуває Маккейна в якості кандидата на президентство. Однак Маккейн програє вибори, і главою Сполучених Штатів стає Барак Обама .

Сенатор Джон Маккейн

З цієї передвиборчою кампанією пов'язаний скандал: в пресі з'явилася інформація про те, що штаб Джона Маккейна звернувся до представників РФ при ООН з проханням надати матеріальну підтримку виборчої кампанії Маккейна. Російська сторона відповіла на це наступним прес-релізом:

«Ми отримали лист від сенатора Джона Маккейна з проханням про внесення фінансового внеску в його президентську кампанію. У зв'язку з цим ми хотіли б повторити, що ні російські офіційні особи, ні Постійне представництво Російської Федерації при ООН, ні російський уряд не фінансують політичну діяльність в іноземних державах ».

З'ясувалося, що сталася помилка в автоматичній програмі, яка відповідає за розсилку, і лист було надіслане не за тією адресою, - так пояснили інцидент представники Маккейна.

Маккейн був відомий як жорсткий критик керівництва РФ, автор безлічі уїдливих коментарів про Росію, ярий прихильник євроінтеграції Грузії, України та інших колишніх республік СРСР. Крім того, політик не соромився критикувати дії Барака Обами та інших чиновників США.

Крім того, політик не соромився критикувати дії Барака Обами та інших чиновників США

Джон Маккейн в 2017 році

Маккейн з'явився на екрані у фільмі про Путіна ( «Інтерв'ю з Путіним») разом з Дональдом Трампом , Ангелою Меркель , Володимиром Жириновським і іншими великими політичними фігурами.

Джон Маккейн і Ангела Меркель

Особисте життя

Особисте життя Маккейна склалася цілком щасливо. Видатний красень-військовий зростом 170 см ніколи не залишався без уваги протилежної статі. Першою обраницею політика стала Керол Шепп, модель. Пара одружилася в 1965 році, в цьому шлюбі у Джона народилася дочка Сідні, а також Маккейн усиновив двох дітей Керол від першого шлюбу.

Пара одружилася в 1965 році, в цьому шлюбі у Джона народилася дочка Сідні, а також Маккейн усиновив двох дітей Керол від першого шлюбу

Джон Маккейн і Керол Шепп

Сімейна життя складалося безхмарно, однак, повернувшись з В'єтнаму, Джон подав на розлучення. Важкі випробування змінили характер Маккейна, і Керол стало складно з ним уживатися. Проте всю відповідальність за розірвання відносин Джон взяв на себе, залишивши колишній дружині і дітям все майно. Більш того, він оплачував лікування і реабілітацію Керол, яка кілька років до того потрапила в серйозну аварію.

Джон Маккейн і його дружина Сінді

Другий шлюб Маккейна з Сінді Лу Хенслі, яка працювала викладачем, зареєстрований в 1980-му. Цей шлюб подарував сенатору двох синів, Джона і Джеймса, а також дочка Меган Маккейн. Діти Маккейна пішли по стопах батька і вибрали військову кар'єру. Також в 1991 році подружжя взяло на виховання маленьку сироту з Бангладешу.

Джон Маккейн з сім'єю

Дівчинка потребувала лікуванні, і подружжя Маккейн зробила все можливе, щоб поправити її здоров'я. Двома роками пізніше Джон і Сінді удочерили дівчинку, давши їй ім'я Бріджит. Сім'я Джона Маккейна стає дедалі більше: у сенатора Маккейна вже 4 онука. Фото щасливого дідуся часто з'являлися в пресі.

смерть

У липні 2017 світ облетіла новина про хворобу Джона Маккейна . У 80-річного політика виявили рак мозку. Джон Маккейн, за повідомленням своїх представників, не збирався здаватися і готувався витримати це випробування. "Твіттер" рідних і друзів Маккейна вибухнули побажаннями здоров'я і витримки, а Барак Обама в своєму повідомленні навіть назвав Маккейна «героєм Америки».

В останні тижні життя сенатор прийняв вольове рішення відмовитися від лікування, щоб провести залишок життя з рідними і близькими. 26 серпня 2018 року Джон Маккейн помер , Останні години він провів в оточенні родини. Американська преса назвала Маккейна «останнім левом Сенату», чия смерть буде «глибоко відчутна», адже він «вірно служив США 60 років».

Досягнення і нагороди

  • «Легіон честі»
  • бронзова зірка
  • Медаль «Пурпурне серце»
  • Хрест «За видатні заслуги»
  • медаль військовополоненого
  • Медаль Національної оборони
  • Медаль за службу у В'єтнамі
  • Медаль в'єтнамської кампанії
  • Орден Перемоги імені Святого Георгія (Грузія, 2006 рік)
  • Орден Національного героя (Грузія, 11 січня 2010 року)
  • Великий офіцер ордена Трьох зірок (Латвія, 12 жовтня 2005 року)
  • Орден Святого князя Володимира I ступеня (Українська православна церква Київського патріархату, 3 лютого 2015 року)
  • Орден Свободи (Україна, 22 серпня 2016 року) - за вагомий особистий внесок у зміцнення міжнародного авторитету Української держави, популяризацію її історичної спадщини і сучасних досягнень та з нагоди 25-ї річниці незалежності України.
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация