Джон Рокфеллер. Як завзятий баптист, став найбагатшою людиною в світі

  1. 1. Залишатися самим собою
  2. 2. Віра в Бога
  3. 3. Несамовито жертвувати
  4. 4. Уміння конкурувати
  5. 5. Вчасно перебудуватися

Сьогодні ім'я Рокфеллер є синонімом таких слів, як успіх, слава і гроші. А як же по-іншому? Адже в кінці 19-го століття Джон Рокфеллер сколотив собі стан, яке сьогодні так само 253 мільярдам американських доларів! У години пік він контролював 90 відсотків всієї американської нафти, що, за даними журналу Fortune, робить його найбагатшою людиною в історії Америки (і всього світу відповідно).

Але мало хто знає, що Джон Рокфеллер був старанним баптистом, пожертвував свою першу десятину в 16 років і ніколи в своєму житті не пробував алкоголь і сигарети. Але давайте про все по порядку.

Джон Рокфеллер народився в дуже бідній сім'ї. Його батько покинув їх, коли Джон був ще маленьким, тому він змушений був іти на роботу в підлітковому віці. Перша робота клерком приносила йому гроші, але за рекомендацією матері, отримавши першу зарплату, він пожертвував від неї десять відсотків в помісну церкву.

Якісно виконуючи свою роботу, молодий Джон зажадав у роботодавця підвищення зарплати. Коли роботодавець відмовився, двадцятирічний Джон, разом зі своїм братом, вирішив заснувати свою компанію.

Почавши свій бізнес з гасу і вчасно вирулювавши на бензин, Рокфеллер зміг заробити капітал, що дорівнює 1,5% економіки всієї країни. Працюючи не покладаючи рук, він став найзнаменитішим капіталістом в історії Америки.

Працюючи не покладаючи рук, він став найзнаменитішим капіталістом в історії Америки

Джон Д. Рокфеллер з сином Джоном Д. Рокфеллером-молодшим

Кажуть, що в підлітковому віці у Джона Рокфеллера було дві мрії. Перша - це, щоб прожити 100 років, і друга - це, щоб заробити 100 тисяч доларів. До першої він трохи не дотягнув, так як він помер у віці 98 років, ну а з другої у нього вийшло мабуть не погано.

Я думаю, що у такої людини є чому повчитися, тому представляю вашій увазі 5 правил нафтового магната.

1. Залишатися самим собою

Незважаючи на своє казкове багатство, загрози, і постійні прохання про милостині, Рокфеллер кожен день їздив на роботу на громадському транспорті. Кажуть, що в його будинку була посередня меблі, і він купував собі костюм один раз на рік. Іншими словами, багатство його не зіпсувало.

2. Віра в Бога

Джон народився в християнській сім'ї і належав до Північно-Баптистської церкви, яка виступала за скасування рабства. Переїхавши в Нью-Йорк, Джон відразу ж почав служити в Eire Street Baptist Mission Church. Там він викладав у недільній школі, проповідував і навіть час від часу підмітав підлогу. Для нього релігія була рушійною силою, і він вважав, що віра є джерелом його доходу. "Я вірю, що сила робити гроші - це Божий дар. Це мій обов'язок, як християнина, по-перше, робити гроші, а по-друге, робити якомога більше грошей для того, щоб якомога більше роздавати їх нужденним", - говорив він.

3. Несамовито жертвувати

Почавши з десятини, Джон збільшував свої пожертви, поки не став самим великим філантропом всіх часів. Рокфеллер постійно жертвував фінанси в церкви, місії, на медицину і освіту. На пожертвувані їм гроші були побудовані знаменитий University of Chicago, Rockefeller University (24 випускника цього університету отримали Нобелівську Премію, про яку я писав тут ) І знаменита штаб квартира ООН в Нью-Йорку. В кінці свого життя Джон віддав більшу частину всього свого стану.

У п'ятдесятилітньому віці він відійшов від бізнесу, щоб повністю присвятити себе добродійності. Для цього він навіть найняв баптистського служителя Frederick Gates, щоб той допоміг йому роздавати його багатства. Фредерік говорив: "Містер Рокфеллер, твоя фортуна котиться на тебе, як лавина. Ти повинен віддавати її швидше, ніж отримуєш. В іншому випадку вона розчавить тебе, твоїх дітей і навіть онуків!"

4. Уміння конкурувати

Існує думка, що Джон прибирав конкурентів за всяку ціну, але це не так. Коли він починав виробництво бензину, головним завданням були низькі ціни і якісне обслуговування. У той час автомобілебудування тільки зароджувалося, тому пальне продавалося тільки в певних місцях. Заснована ним компанія Standard Oil пропонувала людям безкоштовно привозити товар додому. Дотримуючись якість і пропонуючи доступні ціни, Рокфеллер справді витісняв своїх конкурентів. Зазвичай, якщо в місто приходив Standard Oil, то всі конкуренти змотували вудки.

Джон Д. Рокфеллер в 1872 році, після заснування Standard Oil

5. Вчасно перебудуватися

У 1867 Джон почав робити гроші на гасі, який в той час був дуже затребуваний, так як його використовували у вигляді пального для гасових ламп.

Але коли в 1879 році Томас Едісон надав світу електричну лампу, над бізнесом Джона нависла загроза. Гас, який використовувався в гасових лампах, повільно витіснялася з ринку новим винаходом.

Розуміючи, що часи змінюються, Джон вирішив переключитися з гасу на бензин. Найнявши на роботу кілька хіміків, Рокфеллер побудував нафтопереробний завод і заснував нову компанію під назвою Standart Oil. З ростом числа машин і виросла потреби в пальному, буквально за пару років компанія в Сполучених Штатах стала монополією, на яку працювало 100 тисяч осіб.

У сьогоднішньому світі зміни стількох застають зненацька. Хто з вас пам'ятає мобільні телефони Ericsson, Siemens, Blackberry або Motorola? Чому їх немає сьогодні на ринку? А може хтось з вас пам'ятає аудіо касети Maxwell, Fuji, TDK, JVC? Час стрімко змінюється, і компанії, які це вчасно не зрозуміли, йдуть з бізнесу.

Незважаючи на те, що в 1911 році за особистою ініціативою президента Рузвельта компанія Standard Oil була розділена антимонопольним комітетом на 32 компанії, сім'я Рокфеллерів змогла прийти в себе і далі продовжувати бізнес. Сьогодні, такі гіганти, як Chevron, ExxonMobil, Esso є прямими нащадками колись знаменитої компанії Standard Oil.

Кілька років тому, гуляючи по Манхеттену на 5 авеню, я натрапив на цілий комплекс з 19 хмарочосів, відомий як Rockefeller Center . Дивлячись на ці величезні будови, я подумав: "Ось, що може зробити мрія і віра простої людини".

Думаю, вам буде цікаво прочитати мою колонку Чи можна християнам святкувати День святого Валентина? Шокуюча правда і Вона не була красивою. Чоловік її недолюблював. Вона творила історію ...

А як же по-іншому?
Хто з вас пам'ятає мобільні телефони Ericsson, Siemens, Blackberry або Motorola?
Чому їх немає сьогодні на ринку?
А може хтось з вас пам'ятає аудіо касети Maxwell, Fuji, TDK, JVC?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация