Джон Роберт Фаулз біографія

Джон Роберт Фаулз - біографія

відомий: письменник , есеїст

Країна: Англія

Категорія: письменники

Знак зодіаку: Овен

Дата народження: 31 березня 1926р.

Дата Смерть: 5 листопада 2005р. (79 років)

Біографія додана: 1 Квітня 2014.

Фаулз Джон Роберт - (Fowles, John Robert) (1926-2005) - англійський письменник, чия популярність і канонічне місце в англійській літературі не беруться під сумнів ось уже кілька десятиліть.

Людина широкого дарування, Фаулз опублікував шість романів, збірка повістей і оповідань Вежа з чорного дерева (The Eboni Tower, 1974, пер. На російську мову: К.Чугунов, 1993); філософську книгу (The Aristos, перероблене вид. 1969 пер. на російську мову Б.Кузьмінскій, 1993); збірник Вірші (Poems, 1973), ряд перекладів з французької мови, кіносценарії, літературознавчі статті, есе, автобіографічні нотатки, спогади і роздуми, найбільш повно представлені в збірнику Кротячі нори (Wormholes, 1997, пер. на російську мову: І.Бессмертная, І.Тогоев, 2002).

Беручи себе такими, якими ми є, ми позбавляємося надії стати тими, якими повинні бути.
(Цитата з роману «Волхв»)

Фаулз Джон Роберт

Фаулз народився 31 березня 1926 року у Лі-Он-Сі (графство Ессекс). Навчався в елітарної школі в Бедфорді, потім служив в Королівському флоті в морській піхоті.

Після війни продовжив освіту в Оксфордському університеті, де в 1950 отримав ступінь бакалавра гуманітарних наук за спеціальністю «французька література». У наступні 10 років викладав англійську мову і літературу у Франції, Греції та в навчальних закладах Лондона і його околиць.

Перший опублікований роман Фаулза Колекціонер (The Collector, 1963, пер. На російську мову: І.Бессмертная, 1993) приніс автору успіх і зробив його знаменитим, дозволивши йому залишити викладання і зосередитися на власній творчості. Роман переведений на багато іноземних мов, а його популярності чимало сприяв фільм, добре знайомий і російському глядачеві: Колекціонер, Англія, 1965, реж. Вільям Уайлер, в гл. ролях - Теренс Стамп, Саманта Еггар.

Душа людини має більше прав називатися всесвіту, ніж власне світобудову.
(Цитата з роману «Волхв»)

Фаулз Джон Роберт

До кінця 1960-х вийшли у світ ще два романи письменника - Волхв (Thе Magus, 1965, перероблений варіант 1977, пер. На російську мову: Б.Кузьмінского, який недарма вибрав для назви не міжнародне значення слова «маг», а слов'янське « волхв », тим самим максимально наблизивши його до російського контексту) і роман Жінка французького лейтенанта (The French Lieutenant" s Woman, 1969, пер. на російську мову: М.Беккер, І.Комарова, 1990).

Роман Жінка французького лейтенанта, удостоєний престижної французької премії, на думку багатьох критиків, - кращий твір письменника. Занурюючи читачів у епоху вікторіанської Англії 60-х 19 в., Автору вдається поглянути на відтворюваний їм світ очима нашого сучасника, вільного від забобонів тієї епохи.

При цьому Фаулз досягає ефекту максимальної присутності, пропонуючи в кінці роману читачеві зробити вибір разом з його героєм - уподібнитися обережного обивателю або ризикнути знайти своє «я» в одвічному конфлікті обов'язку і почуття. Фільм, знятий за романом, також чимало сприяв його успіху у публіки і теж знаком російському глядачеві: Жінка французького лейтенанта, США, реж. Карел Рейг, в ​​гл. ролях: Меріл Стріп, Джеремі Айронс.

Кожен з нас - острів. Інакше ми давно б свихнулись. Між островами ходять судна, літають літаки, протягнуті дроти телефонів, ми перемовляємось по радіо - все що хочете. Але залишаємося островами. Які можуть затонути або розсипатися в прах.
(Цитата з роману «Волхв»)

Фаулз Джон Роберт

У Волхве, Колекціонер, і АРИСТОС (1964, підзаголовок Автопортрет в ідеях) в центрі уваги автора проблеми людської любові, свободи і почуття відповідальності за свій вибір. Герої письменника при цьому завжди несуть в собі таємницю складної і до кінця нерозгаданою особистості.

Крім того, улюблений мотив автора - протистояння «Мало кого і Всіх» також по-різному заломлюється в цьому своєрідному триптиху. Що стосується Колекціонера, то тут поряд з мотивом полону і остаточного знищення Мало кого Всіма звучить і інша «невідступна ідея Фаулза - згубна збоченість колекціонера», що представляє собою архетип всіх колекціонерів живого.

Дія роману Волхв відбувається на безлюдному острові Греції, де загадковий маг ставить жорстокі експерименти, занурюючи людей в різні психологічні стани і виводячи за межі звичних, повсякденних уявлень про межі людської свободи, аж до вседозволеності.

Кількість щастя і горя закладається в нас при народженні. Грошові мінливості на нього мало впливають.
(Цитата з роману «Волхв»)

Фаулз Джон Роберт

У романі Черв'як (A Maggot, 1986, пер. На російську мову: В.Ланчіков, 1996) століття вісімнадцятий описаний настільки ж докладно, як вік 19 - в Жінці французького лейтенанта. У проміжку між цими творами з'явилися на світ ще два зразка оригінальної прози Фаулза - епопея Деніел Мартін (Daniel Martin, 1977, пер. На російську мову: І.Бессмертная, 2001) і несподівана своєю мініатюрністю повість Мантиса (Mantissa, 1982, пер. На російську мову: І.Бессмертная, 2000) - фантазія на тему протиборства між творцем і його музою.

Який побачив світ в 1997 збірник статей Фаулза під назвою Кротячі нори являє еволюцію поглядів письменника на літературну творчість, на те, як література співвідноситься з життям і моральністю.

Письменник розмірковує про проблему еволюції, про втрату людиною своїх споконвічних «коренів» (проблема Будинки), про стан втрати як загальне стані людства, про своє неприйняття постіндустріального суспільства вірутальних реальності та інформаційних технологій, про хаотичності і роль випадку в історії, нарешті, про свої політичних переконаннях і підтримки руху «зелених».

Війна - це психоз, породжений чиїмось невмінням прозрівати взаємини речей. Наші взаємини з ближніми своїми. З економікою, історією. Але перш за все - з ніщо. Зі смертю.
(Цитата з роману «Волхв»)

Фаулз Джон Роберт

Помер 5 листопада 2005 року в Дорсеті (Англія).

Джон Роберт Фаулз - фото

Рекомендований контент:

Джон Роберт Фаулз - цитати

Кількість переглядів: 4639

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация