Джонатан Берніс ~ `виконання пророцтва: ВОЗЗ'ЄДНАННЯ« загублених колін »ІЗРАІЛЯ`. Обговорення на LiveInternet

  1. євреї Ефіопії
  2. Бней-Менаше з Індії
  3. Лемба в Зімбабве
  4. Йібір в Сомаліленд
  5. Пуштуни в Афганістані
  6. Ігбо в Нігерії
  7. спочатку іудей
  8. Більше не втрачені

З тих часів, як ассирійці захопили землі ізраїльтян і повели їх в полон в 722 р до н

З тих часів, як ассирійці захопили землі ізраїльтян і повели їх в полон в 722 р до н.е., місцезнаходження та доля північних колін Ізраїлю залишається таємницею. На відміну від південних племен царства Юди, які повернулися в Єрусалим і відновили Храм після 70 років полону у Вавилоні (586-516 до н.е.), в Біблії немає ніяких згадок про повернення північних племен.

У більш широкому сенсі, «втрачені коліна Ізраїлю» включають в себе більше, ніж десять племен, які зникли зі сцени історії, перебуваючи в полоні ассирийцами. Ездра і Неємія повідомляють, що з вавилонського полону в Єрусалим повернувся лише залишок. Що ж трапилося з усіма іншими жителями південного царства, представниками племен Юди й Веніямина? І що сталося з євреями, що залишалися в Ізраїлі після зруйнування Єрусалима і Храму в 70 році, а також після останнього повстання євреїв проти Риму в 136 році н.е.? Вони були вигнані зі своєї землі, розсіяні серед націй і народів світу і стали відомі як діаспора або розсіювання.

Євреїв доводилося мігрувати з країни в країну по всій Європі в середні віки, оскільки їх постійно виганяли. У 855 році їх вигнали з Італії, в 1290 - з Англії. За часів іспанської інквізиції євреї були вигнані з Іспанії (1492), а потім з Португалії (1 497), і після вони мігрували в Оттоманську імперію, Північну Африку і Нідерланди, багато дісталися до Південної і Центральної Америки. Сьогодні вони відомі як Марран, конверсії або анусом (перекладається як «переучені» або «вимушені»).

Торгівля також відіграла велику роль в розселенні євреїв по всьому світу. Торговці Близького Сходу в пошуках скарбів проклали торгові шляхи в Азію та Африку. Один з найвідоміших торгових шляхів, «шовковий шлях» довжиною в 6500 км, з'єднав торговців шовком з Китаю з покупцями на Близькому Сході. Ця дорога привела торговців-євреїв з Персії та інших країн в Китай. З 1200 року в місті Кайфан процвітала єврейська громада, поки повінь Жовтої ріки в 1800 році не зруйнувало їх синагогу.

У мене була можливість відвідати Кайфан в 1995 році з програмою допомоги, організованої моїм другом, Сідом Ротом, метою якої був пошук залишків єврейської громади. І хоча нам вдалося тоді зустрітися лише з дуже невеликою кількістю китайських євреїв, сама поїздка стала початком подорожі, яке триває й донині: пошук розсіяних по всьому світу дітей Ізраїлю і надання допомоги в їх відновленні. Ця подорож часом сприймалося як пригода Індіани Джонса, тільки замість пошуку потерянногоковчега завіту, я шукав втрачений народ завіту. Цей пошук приводив мене в найвіддаленіші куточки світу.

Цей пошук приводив мене в найвіддаленіші куточки світу

Бог попереджав Ізраїль, що якщо вони не збережуть Йому вірність в дотриманні Його законів і заповідей, то Він вижене їх із землі, і вони будуть поневірятися серед народів:

«І розпорошить тебе Господь серед усіх народів від кінця землі до краю землі» (Втор.28: 64)

Так і сталося. Нащадки Якова були розсіяні серед практично всіх народів землі. Але у Своїй милості і вірності Бог також обіцяв, що прийде день, коли Він збере їх назад:

«Коли прийдуть на тебе всі ці слова - благословення і прокляття, що я тобі, і ти візьмеш [їх] до серця серед усіх цих народів, куди закинув тебе Господь Бог твій, і звернешся до Господа Бога твого і послухаєш Його, як я наказую тобі сьогодні, ти і сини твої, усім серцем своїм і всією душею своєю, - тоді Господь Бог твій поверне з неволі тебе, і змилосердиться над тобою, і знову збере тебе від усіх народів, куди розпорошив тебе Господь Бог твій »(Втор .30: 1-3)

І нехай племена Ізраїлю втрачені для світу, Бог знає хто вони, і де знаходиться кожен з них. Я вірю, що ми живемо в ті самі дні відновлення. І справді, багато єврейські громади стають відомі сьогодні і визнаються державою Ізраїлю.

євреї Ефіопії

«І буде в той день: Господь знову прострёт руку Свою, щоб набути останок народу Свого, що полишиться з Ашшуру, і в Єгипті, і в Патросу та з Етіопії, і з Еламу й з Шін'ару, і в Хаматі, і на островах моря »(Іс.11: 11)

Те, що в найдавнішої Біблії називалося землею Хуса (або Куша), швидше за все, є сучасною Ефіопією. Згідно з давньою традицією, корені євреїв Ефіопії йдуть далеко в історію, за часів Соломона і цариці Савської. В рукописи 14 століття, відомої як Кебра Нагаст ( «Слава царів»), записано, що у Соломона і цариці Савської був син на ім'я Менелік, який разом з сім'єю і Ковчегом Завіту свого часу пішов в Ефіопію.

Інші вважають, що ще за часів результату деякі євреї піднялися вгору по Нілу і в кінці кінців прийшли в Ефіопію. Однак, більшість істориків відносить початок присутності євреїв в Ефіопії до періоду після вавилонського вигнання, а сліди міграції євреїв з Ємену в Африку простежуються аж до часів Римської імперії. Яка б не була історія, у нас є описаний в Новому Завіті випадок зустрічі Філіпа з ефіопським євнухом (Діян. 8: 26-39), який прийняв віру в Христа, будучи іудеєм, а не язичником.

Ефіопські євреї, відомі під ім'ям «Бета Ісраель» (Будинок Ізраїлю), були офіційно визнані державою Ізраїль в 1973 році. Більш того, ізраїльський уряд провело дві ризиковані операції по поверненню їх в Ізраїль. Операція «Мойсей» тривала 7 тижнів в 1984-85, і за цей час 8 тисяч ефіопських євреїв повернулося до Ізраїлю. Операція «Соломон» була проведена в 1991 році, в результаті цієї повітряної операції 14,5 тисячі ефіопських євреїв були перевезені до Ізраїлю протягом 24 годин. На жаль, тисячам євреїв з «Бета Ісраель» не дозволили залишитися через те, що вони були визнані «фалашмура» (що прийняли християнство).

Інше плем'я ефіопських євреїв, «Бета Авраам», спочатку було частиною громади «Бета Ісраель». Але в 17 столітті серед них з'явився помилковий месія, який захопив їх за собою в православну церкву. Вони відкололися від громади і врешті-решт оселилися в Ефіопії в районі Кечене, недалеко від столиці Аддіс-Абеби. Організація «Голос євреїв» щороку привозить докторів і волонтерів для допомоги цій громаді і підтримує роботу повномасштабної клініки «Бете Хібрет».

Третя гілка ефіопських євреїв, гефат, живе на півдні Ефіопії в сільській місцевості Воліс і Хосані. Громада з 20-30 тисяч чоловік живе відокремлено, вже сотні років строго дотримуючись єврейський обряди, включаючи обрізання хлопчиків на восьмий день, помазання кров'ю ягняти одвірків в Песах, дотримання біблійних правил кашрута. Їх самоназва, гефат, означає «сурмачі» - згідно їх усній традиції, вони були обрані царями Ефіопії сотні років назад для того, щоб сурмити в шофар перед Ковчегом Завіту під час офіційних процесій. Я дізнався про цю громаді в 2010 році, коли старійшини звернулися до мене за допомогою під час однієї з наших програм з надання медичної допомоги в Аддіс-Абебі. На наступний рік ми провели першу медичну програму в Воліс. Тисячі людей приходили лікуватися, з тих пір ми привозимо туди лікарів регулярно. На даний момент «Голос євреїв» підтримує вісім громад месіанських євреїв в Ефіопії, які переживають період бурхливого зростання.

Бней-Менаше з Індії

У східного кордону Індії розташовані два штати: Маніпур і Мізорам. У цих штатах проживає давня громада, Бней-Менаше, і існує вірування, що вони є нащадками Манасії. Усна традиція говорить, що вони були захоплені ассирийцами разом з іншими північними племенами Ізраїлю і через якийсь час опинилися в Китаї. А в другому столітті вони мігрували в Індію, коли в Китаї почалися гоніння. Багато прийняли християнство в 19 столітті завдяки роботі місіонерів з пресвітеріанської церкви Уельсу.

У 2008 році нашестя щурів практично повністю знищило врожай рису в Мізорамі, погрожуючи голодом. Це лихо привернуло увагу преси до Бней-Менаше. Коли я почув про їх тяжке становище, я відчув, що Господь спонукає мене зробити щось. Після попередньої поїздки, щоб оцінити їх потреби, ми привезли сотні тонн рису і велику команду лікарів, щоб надати для цієї громади безкоштовні послуги лікарів-терапевтів, лікарів-стоматологів та окулістів. З тих пір ми повертаємося щороку. Більше 900 членів громади Бней-Менаше молилися з нашої молитовної групою, приймаючи Ісуса своїм Месією.

У 2011 році уряд Ізраїлю прийняло рішення дозволити 7300 членам Бней-Менаше переїхати до Ізраїлю. Ще кілька сотень недавно зробили Алію, але тисячі все ще залишаються в Індії і живуть за межею бідності.

Лемба в Зімбабве

Бог сповна виконав Свою обіцянку розсіяти дітей Ізраїлю по самим віддаленим куточкам світу. І, можливо, немає більш явного виконання цієї обіцянки, ніж в занедбаних лісах Зімбабве, де нам доводилося чекати, поки зебри підуть з галявини, яку ми використовували в якості злітної смуги для нашого шести-місцевого літака. Саме тут ми знайшли плем'я Лемба, що налічує понад 70 тисяч осіб, що населяє різні частини Зімбабве і Південної Африки.

У недавньому дослідженні ДНК представників племені Лемба виявилося 70% присутність гена коhанім (з давньої лінії священиків-євреїв) - це вище, ніж в зразках ДНК як сефардів, так і ашкеназі. Це відкриття викликало помітний інтерес серед євреїв і саме по собі підтримує їх 800-літній заяву про те, що вони є нащадками Аарона.

Після довгих перельотів і зустрічі зі старійшинами Лемба, ми організували першу програму медичної допомоги в цій громаді в 2012 році. У них немає ні електрики, ні готелів, ні ресторанів, нам потрібно було завозити все необхідне на вантажівках по розмитим грунтових дорогах, включаючи намети і генератори, необхідні для роботи нашого обладнання. А тепер, два роки по тому, в середовищі Лемба виникло 30 месіанських громад, кожного тижня зборів відвідують понад три тисячі осіб. На даний момент Лемба є найбільш швидкозростаючою єврейської месіанської громадою в світі.

Йібір в Сомаліленд

Через свого друга, Джеральда Гоцена, я дізнався про таємниче племені йібір в Сомаліленд. Плем'я йібір (дехто вважає, що ця назва походить від слова Hebrew) було змушене прийняти іслам багато років тому, хоча вони таємно зберегли свою єврейську самоідентифікацію. У 2012 році я відправив команду в Харгейсі, столицю Сомаліленд, для зустрічі зі старійшинами племені. Вони спокійно розповіли про своє єврейське коріння і про своє бажання і далі зміцнювати зв'язки зі своїм єврейським спадщиною і з державою Ізраїль. Ми продовжуємо підтримувати наші відносини і шукаємо шляхи допомогти їм у досягненні їх мети.

Пуштуни в Афганістані

На території Афганістану, практично повністю ісламської країни, живе етнічна група, яку називають пуштуни. Багато хто вважає їх нащадками одного з десяти втрачених племен Ізраїлю. Пуштуни є найбільшою етнічною групою в Афганістані. Аналіз ДНК не дав результатів, що дозволяють зробити однозначні висновки, і вчені вже кілька століть не можуть дійти згоди щодо їхнього справжнього походження. Проте, пуштуни дотримуються певні давньоєврейські звичаї і традиції. Багато стародавніх покажчики написані арамейською мовою (мова іудаїзму першого століття) замість традиційного для цих областей санскриту. Багато імен в сім'ях пуштунів єврейські, включаючи такі як Леваном (схоже на Леві), Дафтані (схоже на Нафталі) і Джадж (схоже на Гад). Деякі історики в 19-м столітті називали пуштунів «Юсуфзаі», що означає сини Йосипа.

Ігбо в Нігерії

У Нігерії живе плем'я ігбо, люди цього племені називають себе Бней Ісраель. Вони вірять, що є нащадками втрачених племен Гада, Завулона, племени, Дана, Ашер (Ашера) і Нафталі (Нафталі). Бней Ісраель налічує близько 30 тисяч чоловік, і вони дотримуються багато біблійні свята, обмеження в їжі і інші заповіді Тори.

Ми тільки що завершили дослідницьку поїздку в Нігерію для знайомства зі старійшинами і плануємо нашу першу програму допомоги в наступному році.

спочатку іудей

Багато абсолютно справедливо розцінюють відродження держави Ізраїль і відновлення Єрусалиму як важливі віхи у виконанні пророцтв про останні дні, але занадто мало християн звертають увагу на інші пророчі події, що розгортаються у нас перед очима. Серед цих подій: велика кількість євреїв, які приймають Ісуса своїм Месією, зростання єврейського месіанського руху в світі та повернення «втрачених племен» на свою землю. З моєї точки зору, це одні з найважливіших знаків швидкого повернення Месії.

У посланні до Римлян 1:16 сказано, що Євангеліє є «сила Божа на спасіння кожному, хто вірує, по-перше, іудеєві». Хоча дехто вважає, що це просто історичний факт і нічого більше, я вважаю, що це біблійний принцип, який як і раніше діє сьогодні. І, може бути, саме цього не дістає нашої місіонерської діяльності. Чи може бути так, що коли ми простягаємо руку євреям, ми тим самим відкриваємо двері до порятунку народів? Може бути, це та сама таємниця, про яку Павло говорив нам в посланні до Римлян 11:15:

«Коли ж відкинення їх - примирення світу, то що [буде] прийняття, як не життя з мертвих?»

Так як же ми застосовуємо цей місіонерський погляд в наших спробах знайти «втрачені племена» Ізраїлю, пам'ятаючи про кінець часів? З того моменту, як в 1999 році ми відкрили першу клініку в Гондар, Ефіопія, сотні цілеспрямованих волонтерів з церковних громад з усього світу працювали з «Jewish Voice» в більш, ніж 20 програмах медичної допомоги для бідних єврейських громад. Божою милістю, ми забезпечили безкоштовною медичною допомогою понад 211 тисяч пацієнтів. У наших клініках було роздано 37 тисяч пар окулярів, проведено близько 700 очних операцій, 13 тисяч пацієнтів отримали стоматологічну допомогу.

І хоча статистика ця прекрасна, набагато важливіше духовне послання і його результат. Все, що ми робимо фізично для допомоги цим людям, має кінцеву мету: заслужити право розділити з ними нашу віру і проявити нашу турботу і любов. Я часто повторюю нашим волонтерам, що «людям все одно, що ви знаєте, поки вони не дізнаються, що вам не все одно».

У кожній нашій виїзний програмі допомоги є окремий намет для молитов, де пацієнти можуть молитися разом з членами нашої команди, де вони можуть почути про Бога, який любить їх і який послав Свого Сина на смерть заради них. Ми нікого не змушуємо заходити в цей намет - наша медична допомога безкоштовна в усіх сенсах - але дуже радіємо, коли вони приходять. І практична допомога приносить свої результати. Кількість людей, разом з якими наші команди молилися заради прийняття ними Ієшуа як свого Месію і Спасителя, досягло 38644 чоловік. Євреї, мусульмани, індуси, люди самих різних вірувань відгукувалися на ці молитви. Ми також були свідками тисяч надприродних зцілень, здійснених і наповнених Святим Духом. Ми бачили пацієнтів, які заповзали в молитовну намет на колінах, але виходили на ногах. Ми бачили як глухі чули, сліпі бачили, як кульгавих вносили, але виходили вони самі!

Більше не втрачені

Збереження і возз'єднання Богом розсіяних племен Ізраїлю є свідченням Його вірності. Єремія говорив:

«Так говорить Господь, що сонце дає освітлення вдень, і порядок місяцеві й зіркам для освітлення вночі, що порушує море, так що хвилі його ревуть; Господь Саваот - ім'я Йому. Як відійдуть устави перед обличчя Мого, говорить Господь, то й насіння Ізраїлеве перестане народом бути перед обличчям Моїм по всі дні »(Іер.31: 35,36)

Він зберіг своїх людей через голод, розсіювання, гоніння і спроби геноциду. І нехай вони «втрачені» для світу, Бог знає, де вони ... І Він активно збирає їх знову прямо на наших очах. Він не тільки повертає їх фізично на їх землю, він відновлює їх духовно через Свого Сина.

* Джонатан Берніс є президентом міжнародного служіння «Jewish Voice», автор книги «Погляд рабина на Ісуса з Назарета». www.losttribesofisrael.org

джерело - charismamag.com
Переклад - ieshua.org

Що ж трапилося з усіма іншими жителями південного царства, представниками племен Юди й Веніямина?
Чи може бути так, що коли ми простягаємо руку євреям, ми тим самим відкриваємо двері до порятунку народів?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация