«Є інформація про 38 російських військових частинах»

Волонтери та інтернет-активісти намагаються розібратися: все-таки воювали чи ні російські військовослужбовці в Східній Україні?

засновник проекту   LostIvan   , Який публікує інформацію про воюючих в Україні російських військових і добровольців, розповів «Новій газеті» про те, як група волонтерів намагається розвінчувати міф, пов'язаний зі спецоперацією «Новоросія»: «Наших солдатів там немає», - про те, які російські військові частини борються в Україні, і про те, скільки солдатів Росія вже втратила засновник проекту LostIvan , Який публікує інформацію про воюючих в Україні російських військових і добровольців, розповів «Новій газеті» про те, як група волонтерів намагається розвінчувати міф, пов'язаний зі спецоперацією «Новоросія»: «Наших солдатів там немає», - про те, які російські військові частини борються в Україні, і про те, скільки солдатів Росія вже втратила. Володимир просить не називати його прізвища. Каже, що не може ризикувати: сімейні обставини.

- Проект я вирішив запустити 25-26 серпня. Саме в цей час знайомі, які перебували в зоні АТО, почали говорити, що туди зайшли регулярні війська РФ.

Коли стало відомо про взяття в полон російських військовослужбовців Руслана Ахметова і Арсенія Ільмітова під Іловайськ, нібито які заблукали на своєму БТРі, - я вирішив зробити маленький інтернет-ресурс. У перший же день число переглядів дійшло до 150 000, через тиждень вже було до 250 000.

Зараз над контентом працюють кілька журналістів. Це поліпшило контент і зменшило кількість фейків, які періодично підсовували, щоб зіпсувати репутацію сайту.

- Як ви починали збирати інформацію? З ким встановлювали контакти?

- Був контакт з кількома друзями, які проходили службу в армії і перебували в районі Іловайська, де з'явилися перші на той час ознаки появи регулярних військ РФ. Рядові солдати відразу ж давали інформацію, і досить докладну. Вища ж керівництво - навпаки: ігнорувало.

- Чи бувають випадки, коли про загибель солдатів і добровольців повідомляють їхні родичі або друзі?

- Постійно, 2-3 листи в тиждень стабільно з'являються. Або друзі, або родичі пишуть з проханням допомогти знайти зниклих без вести солдатів, так як в Росії не можуть отримати ніякі відповіді. Якщо вони дають дозвіл, я публікую інформацію. Долю кількох людей допомогло дізнатися інтернет-спільнота.

- Яке ставлення у родичів і друзів російських солдатів і добровольців до цієї війни - ви ж перебуваєте з ними в листуванні?

- Нас чорної ненавистю ненавидять друзі і родичі тих, хто туди поїхав за своїм бажанням або за гроші, так як вони потрапили під статтю «Наемничество». Зовсім інше ставлення у родичів військовослужбовців, особливо загиблих або зниклих: вони максимально намагаються допомогти інформацією.

- Чи бували випадки, коли російські військовослужбовці самі розповідали про те, що їх відправили воювати в Україну?

- Було тільки два таких випадки: один раз писав військовий, і один раз - хлопець-наймит, який побачив реальний розклад на місці і жертви серед мирного населення від нерозбірливих артобстрілів ДНР з району Новоазовська. Останньою краплею для цього найманця була побачена «ВКонтакте» новина про те, до чого привів їх обстріл: він думав, що обстрілює позиції Нацгвардії, а насправді - вони вбили чотирьох і поранили більше 20 мирних жителів. Після цього він написав мені.

- А ви не боїтеся за свою безпеку?

- Загрози приходять постійно, з перших же днів роботи проекту. Майже кожні 1-2 години на сайт починається DDоS-атака за участю кількох десятків тисяч комп'ютерів, і тільки завдяки моєму знайомому - адміністратору від Бога - ресурс працює безперебійно. Створено кілька лжеаналогов проекту: наприклад, gruz200.net, які тупо беруть всю інформацію з нашого сайту та додають туди ще і фейки, на підставі яких потім роблять репортажі федеральні російські ЗМІ.

- Які російські військові частини, згідно вашої інформації, задіяні в боях на сході України?

- У нас є інформація про солдатів і офіцерів більш ніж 30 військових частин і підрозділів Збройних сил РФ. Наприклад, в / ч 54096, розквартирована в селищі Муліно Нижегородської області: «вантажем 200» додому відправився молодий хлопець Сергій Русаков, 1993 року народження. Убитий при прориві танкової колони на територію України.

В / ч 08275, селище Печенга Мурманської області: загиблий - Євген Трундаев, 28 років. Командир протитанкового взводу 1-го мотострілецького батальйону. Убитий 15 жовтня, в самий розпал «перемир'я» і «відводу військ від кордону».

Артем Яковлєв, 22 роки. 106-я тульська дивізія ВДВ. Коли загинув - точно невідомо. Похований 4 вересня.

Олексій Юрін, 1994 року народження, службовець 45-го гвардійського полку спецназу ВДВ. Убитий під час боїв за аеропорт Донецька.

Взятий в полон сержант Євген Тур, в / ч 30616-6. Він розповів, що у відрядження на війну з Україною поїхав за наказом вищого командування і що у них є поняття «загубилися»: відмовляються брати участь в бойових діях пропадають без вести.

- Чи відомо вам, хто вербує добровольців?

- Ми ведемо облік цих людей і поки нічого про них не публікуємо. Можу сказати, що діляться вони на два типи: одні шукають в Мережі добровольців, інші - сидять у військкоматах і організовують відправку колишніх військових і тих, хто ще служить: там працює держава, так як і вербувальникам, і завербованих платять задоволеного багато або обіцяють списати існуючі кредити. Це - сильна виверт.

- Скільки, за вашими даними, російських кадрових військовослужбовців було задіяно в боях на сході України на початку цієї війни, як змінювалося їх кількість з часом і скільки їх там зараз?

- На момент введення військових частин в День незалежності України можна було говорити про 7-10 тисяч. Кількість бійців постійно змінювалося. У боях за аеропорт втратили дуже багато людей: близько 30 російських спецназівців вбиті під час штурму старого терміналу. Після того як там полягло дуже багато військових, російський генерал з групи, яка сиділа в Дебальцевому, попросив дати йому можливість забрати трупи з території аеропорту.

За нашими даними, на території України убито 129 російських військовослужбовців і 146 добровольців, взято в полон 22 військовослужбовців і 14 добровольців. І потрібно враховувати, що ці дані - лише по засвітився в Мережі людям або за тими, про кого повідомили родичі.

PS «Нова газета» направила офіційний запит в Міноборони в грудні минулого року з тим, щоб підтвердити або спростувати відомості, наведені громадськими активістами. Поки відповіді не послідувало.

Список військових частин, службовці яких, за даними команди LostIvan, беруть участь і брали участь в боях на сході України:

  • В / ч 32515, Псковська область, п. Черех
  • 31-я окрема гвардійська ордена Кутузова II ступеня десантно-штурмова бригада, г. Ульяновск
  • 34-й загін спеціального призначення (в / ч 6775), м Грозний
  • 4-а гвардійська танкова дивізія, в / ч 19612, Московська область, м Наро-Фомінськ
  • 45-й гвардійський полк спецназу ВДВ, Московська область, п. Кубинка
  • 6-я окрема танкова Ченстоховська Червонопрапорна бригада, в / ч 54096, Нижегородська область, п. Муліно
  • 76-а гвардійська десантно-штурмова Чернігівська Червонопрапорна дивізія, Псковська область
  • В / ч 90600, п. Рощинский, Самарська область, Росія
  • В / ч 08275, Мурманська область, п. Печенга
  • В / ч 27777, Чеченська Республіка, п. Калиновська
  • 523-й гвардійський навчальний механізований полк, в / ч 30616-6, Володимирська область, п. Пакіно
  • В / ч 3655, Ростовська область, п. Козачі Лагері
  • В / ч 61423, г. Екатеринбург
  • 106-а гвардійська дивізія ВДВ, в / ч 41450, Рязань
  • В / ч 16544, Чеченська Республіка, с. хорта
  • 9-я окрема мотострілецька бригада, в / ч 54046, Нижній Новгород
  • В / ч 08342 (РВСП), м Мирний, Архангельська область
  • 106-я повітряно-десантна дивізія, в / ч 33842, м Тула
  • В / ч 63354, м Буйнакск, Дагестан
  • В / ч 54607, Тамбов
  • 17-я окрема мотострілецька бригада Південного військового округу РФ, Чеченська Республіка, с. шалі
  • 18-я окрема гвардійська мотострілецька Євпаторійська Червонопрапорна бригада, Чеченська Республіка, п. Ханкала
  • В / ч 06017, Калінінградська область, м Балтійськ
  • 247-ї десантно-штурмової полк, в / ч 54801, м Ставрополь
  • 24-я бригада спеціального призначення ГРУ, Новосибірська область, м Бердськ
  • В / ч 30616-8, м Володимир
  • В / ч 64044, м Псков
  • 5-а окрема гвардійська мотострілецька бригада, Московська область, м Калінінец
  • 61-я окрема бригада морської піхоти Північного флоту, в / ч 38643, Мурманська область, п. Супутник
  • В / ч 65349, Самарська область, п. Кряж
  • 98-а гвардійська повітряно-десантна дивізія, в / ч 71211, м Кострома
  • В / ч 74268, м Псков
  • Батальйон охорони і забезпечення штабу СКВО, в / ч 54374
  • В / ч 02511, Ленінградська область, п. Кам'янка
  • В / ч 09332, Абхазія, м Гудаута
  • В / ч 29760, Псковська область, д. Володимирський Табір
  • В / ч 61756, Краснодарський край, Новоросійськ
  • В / ч 85084, Московська область, п. Калінінец

Волонтери та інтернет-активісти намагаються розібратися: все-таки воювали чи ні російські військовослужбовці в Східній Україні?
Як ви починали збирати інформацію?
З ким встановлювали контакти?
Чи бувають випадки, коли про загибель солдатів і добровольців повідомляють їхні родичі або друзі?
Яке ставлення у родичів і друзів російських солдатів і добровольців до цієї війни - ви ж перебуваєте з ними в листуванні?
Чи бували випадки, коли російські військовослужбовці самі розповідали про те, що їх відправили воювати в Україну?
А ви не боїтеся за свою безпеку?
Які російські військові частини, згідно вашої інформації, задіяні в боях на сході України?
Чи відомо вам, хто вербує добровольців?
Скільки, за вашими даними, російських кадрових військовослужбовців було задіяно в боях на сході України на початку цієї війни, як змінювалося їх кількість з часом і скільки їх там зараз?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация