«Єдина Росія» перестрахувалась від провалу на виборах в Держдуму 2011 року

Посилання скопійована в буфер Посилання скопійована в буфер   З додаванням регіону ще сильніше зростають шанси федеральних фігур, інші - під питанням Фото: Анна Майорова © URA

З додаванням регіону ще сильніше зростають шанси федеральних фігур, інші - під питанням Фото: Анна Майорова © URA.Ru

«Єдина Росія» перестраховується від провалу на виборах в Держдуму 2011 і ганебних свердловських 32,7%. Обговорюється регіональний список з трьох областей: до вже очікуваному дуету свердловчан і курганців вирішено додати челябінців. Це шанс для «ЕР» вирівняти слабкий результат єдиноросів Середнього Уралу. Чому від цього виграють кандидати з федеральним статусом, а регіони «потрапляють на торг» - в матеріалі «URA.Ru».

У федеральному керівництві «Єдиної Росії» обговорюють об'єднання партійних списків трьох областей: Свердловській, Челябінській і Курганській. Джерело у виборчому штабі Середнього Уралу говорить про суміщення списків його регіону тільки з Зауральем - ця версія вважається робочої протягом останніх тижнів. Але аргументи федеральних єдиноросів на користь об'єднання трьох регіонів на виборах виглядають цілком переконливими.

«Є ризик, що свердловські куратори виборів не впораються із завданням і не витягнуть" Єдину Росію "на високий відсоток і повториться результат кампанії 2011 року. Тому приєднання областей, де партія показує стабільний успіх, дозволить скрасити результат », - міркує високопоставлений єдинорос.

Стаття по темі

Стаття по темі

За підсумками виборів в Держдуми 4 грудня 2011 за «Єдину Росію» в Челябінській області було віддано 50,3% голосів (з явкою 59,7%). 44,4% виборців (з явкою 56,5%) проголосували за партію влади в Курганської області. Середній Урал показав тільки 32,7% (з явкою в 51,2%). Єкатеринбург тоді дав «Єдиної Росії» найменше число голосів серед усіх російських міст-мільйонників: 25,89% проти 27,32% «Справедливої ​​Росії». Тоді сірий кардинал Володимир Тунгусо зміг вирішити свої завдання по дискредитації регіональної влади, а губернатор Олександр Мішарін наблизився до відставки.

Сьогодні ситуація в свердловської політиці інша. Володимир Тунгусо, перебуваючи на посаді голови адміністрації губернатора, відповідає за результат «Єдиної Росії», як і свердловський губернатор Євген Куйвашев. Проте, в федеральному керівництві партії обговорюють варіант підстраховки об'єднанням свердловських списків з челябінськими і Курганської.

Сьогодні в Свердловській області вважаються прохідними максимум три місця в списку, в Челябінській - два, в Курганській - одне. У разі об'єднання списків, впевнений столичний співрозмовник агентства, «Єдина Росія» отримає сім прохідних мандатів за списком.

Перші три дістануться лідерам нинішніх регіональних списків: депутату Держдуми Павлу Крашенинникову (Свердловська область) і головному редактору газети «Культура» Олені Ямпільської (Челябінська), які мають федеральну підтримку; третім стане глава Макушинського району Василь Шішкоедов, який показав один з кращих результатів на праймеріз і має підтримку Курганського губернатора Олексія Кокоріна. При цьому, повідомляє джерело «URA.Ru», при об'єднанні регіональних списків результати праймеріз можуть бути змінені: «Так говорить положення праймеріз». Тому місця з четвертого по сьоме стануть предметом переговорів.

«У першій трійці опиняться федеральні політики, і буде деякий дотримання квоти праймеріз - це необхідно з електоральної точки зору, - підтверджує політолог Дмитро Гусєв. - Але коли буде розподіл залишився, то тут дуже сміливо сподіватися на те, що Свердловська область отримає додатковий четвертий мандат, з урахуванням того, що їх всього сім ».

Стаття по темі

Окремі регіональні партійці сподіваються, що з об'єднанням трьох регіонів і, як наслідок, розподілом більшої кількості мандатів з'явиться шанс у тих, хто на це не розраховував. «Надія вмирає останньою, так що якщо буде додатковий мандат, то, звичайно, хотілося б, щоб він відійшов Курганської області, - міркує другий номер за результатами праймеріз в общеспісочной частини, депутат Курганської облдуми Ігор Меньшиков. - Насилу, правда, віриться, що об'єднають три регіони - такої практики не було раніше. Крім того, кількості голосів в Курганської області навряд чи вистачить на другий мандат ».

Челябінський «третій номер» праймеріз, депутат Держдуми Дмитро Вяткін, від прогнозів і вирази побажань відмовився, як і свердловський секретар «ЕР» Віктор Шептий. «Ми будемо виходити з тієї конфігурації, яку визначить вищий керівний орган партії - з'їзд», - наполягає Шептий. Партійці чекають з'їзду 26-27 червня, на якому будуть прийматися рішення про об'єднання списків.

«В частині страховки від провалу Свердловської області в 2011 році - рішення, ймовірно, зважене і розумне. В іншому треба дивитися математику, є деяке число змінних, від яких все і буде залежати. Це явка і відсоток партії при цій явку. А ще ж потім будуть здача і передача мандатів, конкуренція всередині груп, частки відсотків, прикордонні ситуації. Не думаю, що шанси четвертого мандата по Свердловському списку і третього - по Челябінському - сильно збільшуються, - каже політексперт Леонід Давидов. - Точно можна сказати лише одне: щодо перших трьох прізвищ стане ще більше впевненості. Відомих постатей не дуже багато, і для посилення списків це об'єднання, можливо, краще рішення ».

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация