Єдиний інформаційний простір культури, робота з АІС, ЕІПСК

  1. Єдиний інформаційний простір в сфері культури
  2. Яндекс-афіша
  3. ВКонтакте
  4. Про можливості розміщення інформації в ЕІПСК
  5. Алгоритм роботи з АІС Єдиний інформаційний простір в сфері культури
  6. етап
  7. Про можливості автоматизованої системи ЕІПСК
  8. Про перспективи розвитку системи Єдиного інформаційного простору
  9. Відгуки установ-практиків про застосування Єдиного інформаційного простору

Основним призначенням проекту «Єдиний інформаційний простір в сфері культури» є збір та поширення інформації про діяльність організації культури в інтернеті з метою підвищення рівня інформування користувачів про проведення заходів і різних подіях

Єдиний інформаційний простір в сфері культури

Не секрет, що сучасний інформаційний простір досягло такого рівня розвитку, ігнорувати який просто неможливо Не секрет, що сучасний інформаційний простір досягло такого рівня розвитку, ігнорувати який просто неможливо. Сьогодні інтернет є одним з новітніх засобів комунікації з користувачами, що допомагає установам культури привернути увагу до своєї діяльності.

Щодня в установах культури країни проходить величезна кількість різних заходів. Тому для залучення цільової аудиторії недостатньо розміщувати інформацію тільки на офіційному сайті або за допомогою афіші.

Адже в цьому випадку її може побачити тільки обмежене коло споживачів. А кожній установі хочеться, щоб про його діяльності дізналася вся країна.

Як же зробити так, щоб дана інформація змогла потрапити на сотні сайтів, поширитися в багатьох соціальних мережах або відобразитися в мобільних додатках?

Оптимальним варіантом є розміщення інформації в Єдиній системі інформаційного простору , Що має розгалужену структуру взаємодії між установами культури різних рівнів і органами виконавчої влади в даній сфері.

За допомогою даної системи перед організаціями культури відкриваються великі можливості, наприклад:

  • отримують доступ до інформаційного простору соцмереж, а також до новинних і розважальних ресурсів Російської Федерації;
  • можуть займатися поштовими розсилками і так далі.

Отримання таких можливостей значно підвищує рівень вибудовування комунікації з цільовою аудиторією на будь-якому з рівнів.

Але все ж головним завданням цієї системи є поширення інформації. Єдиний інформаційний простір дає можливість доступу до інформаційним партнерам найвищого рівня, що дозволяє надати їм інформацію про розвиток культури в регіоні на поточний момент.

Так, наприклад, на сьогоднішній день на офіційному сайті Міністерства культури РФ в розділі «Культурне життя регіонів» вже можна отримати інформацію про ті заходи, які відбуваються в установах культури, що перебувають у будь-який з точок Росії. Такі ж відомості можна отримати і з розділу «Афіша» на порталі «Культура РФ».

Однак варто зауважити, що поширенням даної інформації в інтернеті займається не тільки Мінкультури Російської Федерації, а й багато вітчизняних інтернет-компанії. Багато провідних інформаційних сервісів розповідають про події, що відбуваються в сфері культури РФ.

Яндекс-афіша

Наприклад, Яндекс займається поширенням на «Афіші» інформації по більш, ніж тридцяти містах нашої країни:

  • Пензі;
  • Волгограді;
  • Красноярську;
  • Іжевську;
  • Омську;
  • Саратові та багатьох інших.

ВКонтакте

Велике сприяння ЕІПСК надає російська соціальна мережа «Вконтакте», завдяки чому, організації культури, які пройшли реєстрацію, отримують привілеї розміщення в розділі «Культура і мистецтво» та оперативного проходження верифікації своїх сторінок.

За час існування цього розділу «ВКонтакте» спільноти установ культури сумарно виросли більш ніж на пів мільйона передплатників. Ті події, які успішно пройшли модерацію, автоматично розміщуються в додатку «Культурна афіша», яке створено з ініціативи Міністерства культури РФ в таких соціальних мережах, як «Однокласники» і «ВК».

Важливим моментом є й те, що Єдиний інформаційний простір в сфері культури надає можливості навчання працівників організацій культури інноваційним методам поширення інформації . Також даний проект створює умови для обміну досвідом та найкращими практиками в процесі роботи з даною інформаційною системою.

Про можливості розміщення інформації в ЕІПСК

На сьогоднішній день в ЕІПСК зареєстровано більше одинадцяти тисяч закладів культури, які надали інформацію мільйонам користувачів про більш, ніж 20 тисячах різних подій На сьогоднішній день в ЕІПСК зареєстровано більше одинадцяти тисяч закладів культури, які надали інформацію мільйонам користувачів про більш, ніж 20 тисячах різних подій. За цей час було створено більше трьох тисяч груп в різних соцмережах. Адже технічно в Єдиному інформаційному просторі можуть працювати установи культури будь-якого регіону країни, включаючи комерційні організації.

Важливу роль створення даної системи є також для органів виконавчої влади, які до поточного моменту займалися збором інформації і звітності про проведення заходів в паперовому вигляді:

  • щомісячних графіків запланованих заходів;
  • підсумкових звітів проведених заходів та інших, не менш важливих документів.

Дана інформація надається в різних форматах, тому необхідно докладати чимало зусиль, щоб її форматувати і об'єднати. Використання Єдиного інформаційного простору значно спрощує цей процес, знижуючи навантаження не тільки на заклад культури, а й на органи виконавчої влади.

Після внесення інформації в ЕІПСК, система автоматично форматує її. Крім цього, органи виконавчої влади можуть скористатися безкоштовним механізмом, за допомогою якого можна автоматизувати збір інформації про діяльність всіх організацій культури , Розташованих в будь-якому з регіонів, незалежно від рівня їх підпорядкованості.

Користуючись відомостями з АІС Єдиний інформаційний простір в сфері культури, суб'єкти маю можливість здійснювати форматування таких розділів своїх офіційних сайтів, як карта культурних подій в одному з регіонів і афіша. Прикладом є подібні карти на сайтах Мінкультури Нижегородської області та інших.

Крім усього іншого, на основі відомостей з АІС можуть бути побудовані регіональні портали, що розповідають про діяльність установ культури міста або все області. ЕІПСК є досить зручний спосіб побудови більш ефективних комунікацій між Міністерством культури, органами влади та організаціями культури всього регіону.

Для використання єдиного інформаційного простору в сфері культури не потрібно встановлювати спеціалізоване програмне забезпечення, оскільки всі функції виконуються в звичайних інтернет-браузерах.

В даному випадку необхідно мати тільки комп'ютер, підключений до мережі Інтернет. Реєстрація здійснюється дуже просто:

  • заповнюється реєстраційна карта на сайті all.culture.ru;
  • підтверджується заявка через електронну пошту.

Перевагою системи є безкоштовний доступ для все організацій культури, незалежно від їх відомчої належності та форми власності.

Алгоритм роботи з АІС Єдиний інформаційний простір в сфері культури

Для установ культури, які є новачками щодо користування АІС ЕІПСК, розроблений алгоритм, який допоможе їм стати впевненими користувачами даної системи. Робота в Єдиному інформаційному просторі здійснюється поетапно, а саме:

етап

процедура

Детальний опис проходження

Проходження реєстрації

Щоб почати працювати з даною системою в першу чергу потрібно зареєструвати співробітника установи культури.

Для цього, увійшовши на сторінку all.culture.ru , Необхідно натиснути вікно «Зареєструватися». Після завершення реєстрації система автоматично переходить на сторінку для здійснення вибору організації.

створення установи

Якщо установа вже є в системі, то зареєстрованому співробітнику варто залишити заявку для приєднання до установи.

При цьому вибирається:

  • область;
  • район або місто;
  • установа, яке потрібно вибрати зі списку.

Запит буде розглянуто модератором або представниками організації. Варто зауважити, що вибирати можна тільки ті установи, які включені в систему.

У разі, якщо установи немає в списку, його потрібно створити, для чого натискається вікно «Створити установа» і заповнюється певна форма.

Додавання місця

На третьому етапі, після того як організація буде додана в систему, здійснюється додавання місця його розташування. При відкритті вкладки «Місця» з'являється вікно «Додати місце», яке необхідно натиснути. Після цього варто заповнити всі поля, дотримуючись деяких вимог, наприклад:

  • при вказівці назви не обов'язково писати його офіційне найменування, краще писати все в спрощеному вигляді;
  • якщо це не абревіатура, то не потрібно писати все слово великими літерами;
  • використовувати тільки кутові лапки і так далі.

Кожне із заповнюваних полів має своє призначення. Так, наприклад, «Установа» є інструментом, який використовується для управління власною інформацією та створення віджетів. Також з його допомогою відбувається відстеження статистики.

В поле «Місце» описується конкретний заклад культури.

  • Теги являє собою інструмент, за допомогою якого позначаються цільові і тематичні особливості представленого події.
  • У цьому полі можуть бути розміщені фотографії акторів, інтер'єрів приміщень установи культури, експонатів і так далі. При цьому фото має бути найвищої якості.
  • Також на даному етапі заповнюється поле «Посилання на відеохостінги», в яке можна розмістити посилання з Vimeo і YouТube.

створення подій

Створення подій, які являють собою особливу категорію, здійснюється на наступному етапі. Сюди необхідно додати анонси всіх тих заходів, які проводяться тими або іншими установами. У цьому випадку також заповнюється кілька полів.

створення статей

В Єдиному інформаційному просторі є спеціальна функція «Статті» для створення великих масивів текстів, які супроводжуються картинками. Як даного функціоналу виступає конструктор фото- і текстових блоків. При чергуванні цих блоків можна зібрати якісно оформлений матеріал, який пізніше можна відправити в зовнішні джерела.

Формат статті найбільше підходить для таких категорій інформації:

  • фотозвітів;
  • тематичних статей, що представляють собою текст, присвячений одній з цікавих тем, що стосуються сфери культури;
  • пост-релізів - розповідей про ті події, які відбулися раніше;
  • оглядів - текстів, в яких описується кілька заходів, що плануються для проведення в наступному році;
  • інтерв'ю та інше.

Щоб почати роботу над створенням статті, потрібно увійти в ЄІП під зареєстрованим логіном, вказавши при цьому пароль, а потім вибравши установа. Після цього вибирається вкладка «Статті», в якій надано доступ до всіх статей, доданим іншими установами культури.

Створити власну статтю можна, натиснувши для цього вікно «Додати статтю» і заповнивши поля форми редагування статті.

створення розсилок

Після створення статті слід здійснити наступний крок, спрямований на створення розсилок - інструментарію, необхідного для ефективної взаємодії між користувачами і установою культури. Дія даного інструменту направлено:

  • на зберігання і обробку контактних даних як реальних, так і потенційних користувачів;
  • на сортування відвідувачів установи за різними категоріями;
  • на повідомлення аудиторії про заплановані заходи і надає установа послуги;
  • на автоматизацію розсилки прес-релізів для інформаційних партнерів, включаючи засоби масової інформації, міські портали та інші.

З метою управління процесами взаємодії з користувачами, потрібно здійснити такі дії:

  • зайти в розділ «Аудиторія»;
  • ознайомитися з вкладками розділу - «Загальна інформація», «Контакти», «Заявки» та «Розсилання».

У першій з вкладок є загальна інформація про даний розділ, а також наведені статистичні дані, що стосуються кількості створених і відправлених розсилок.

Вкладка «Контакти» включає в себе базу контактів і інструменти для поповнення даної бази.

У «розсилка» відображений функціонал розсилок, а також інформація про раннє здійснених розсилках. І в останній вкладці розміщена інформація про заявки, які надійшли з віджетів.

створення віджетів

Одним з досить важливих етапів є створення віджетів, які представляють собою незалежні інформаційні блоки невеликих розмірів, що включають певний текст, картинки або форму зворотного зв'язку.

Дані блоки можуть виконувати такі функції:

  • визначати кількість відвідувань на даному сайті;
  • створювати форми заявки та чи інша подія;
  • здійснювати анонс заходів.

В Єдиному інформаційному просторі сфери культури можна створювати віджети різних форматів і типів, кожен з яких виконує не одну функцію і може призначатися для анонсування подій. Ефективність формату, як правило, залежить від конкретної мети.

Готовий код віджету установа може вбудувати в структуру сайту двома способами - самостійно або за допомогою розробників. Однак перед тим як почати працювати над створенням віджетів, варто в усіх подробицях ознайомитися з деякими їх складовими - форматом і формою зворотного зв'язку.

Наприклад, до форматів віджетів відносяться:

  • спливаюче діалогове вікно;
  • смуга зверху і знизу сторінки;
  • анонс з формою зворотного зв'язку і формою «Стежити за подією»;
  • блок внизу сторінки;
  • карта подій.

Робота з соціальними мережами На передостанньому етапі проводиться робота соціальними мережами. У цьому розділі здійснюється трансляція контенту організації культури в різні соціальні мережі за допомогою настройки автоматичної публікації в ту чи іншу групу. Перед початком роботи в обов'язковому порядку визначають джерело публікації і її адресата. створення повідомлення

І на завершення до всього необхідно створити повідомлення. Даний функціонал дає можливість виконати комунікацію всередині АІС культури «Єдиний інформаційний простір». Також з його допомогою забезпечується різне взаємодія установ культури. Така функція дозволяє складати повідомлення, встановлювати завдання та розсилати повідомлення іншим організаціям.

наприклад:

Варто зауважити, що відправлення повідомлень можливо тільки від імені самої організації. Це означає, що користувач, який тільки пройшов реєстрацію і не є членом установи всередині ЕІПСК, не має можливості користуватися цим функціоналом.

Всередині системи може встановлюватися комунікація двох видів - горизонтальна і вертикальна. Горизонтальної є та комунікація, яка виникає між організаціями культури одного регіону, міста, області і так далі. Вертикальна в свою чергу встановлюється між установами, які виступають в якості модераторів та підпорядкованих структур.

Про можливості автоматизованої системи ЕІПСК

Єдина інформаційна система відкриває великі можливості як для установ культури різних рівнів, так і для органів влади даної сфери суб'єктів РФ. Наприклад, організації отримують можливість залучення цільової аудиторії на безкоштовній основі. За рахунок автоматизації значно спрощується робота співробітників установи, які можуть пройти і навчання.

Дуже зручно і те, що інформацію необхідно вносити лише один раз, але при цьому поширюється вона неодноразово, що збільшує можливості її поширення в кілька разів. Також установи можуть легко обмінюватися досвідом і організовувати спільні проекти.

Що стосується органів влади суб'єктів РФ в області культури, то перш за все Єдиний інформаційний простір допомагає їм в збиранні необхідної інформації про проведені установами заходів і наданих ними послуг. Також, завдяки АІС, вони можуть в будь-який час відстежити активність культурному житті підвідомчих їм установ культури.

В результаті використання Єдиного інформаційного простору можна буде отримати інформацію про будь-якому з установ, що працюють в сфері культури, яку можна не тільки створювати і змінювати, але і поширювати з одного особистого кабінету.

Також в цьому випадку з'являється можливість планування публікацій в таких спільнотах, як «Однокласники», Facebook, «ВКонтакте», Twitter, і розміщення її в соцмережах один раз відповідно до розкладу. Завдяки АІС культури, заклади культури зможуть створювати інтерактивні віджети, збирати контакти цільової аудиторії і отримувати зворотний зв'язок.

Крім усього іншого, впровадження АІС ЕІПСК дозволяє виконувати наступні дії, наприклад:

  • займатіся Формування бази контактів, ВРАХОВУЮЧИ при цьом Захоплення спожівачів;
  • отрімуваті легкий доступ до будь-якої аудіторії;
  • Забезпечувати анонси НЕ только на афішах, а й наймасштабнішіх міськіх громадах;
  • оперативно надаваті Відомості засоби масової информации;
  • вівчаті Нові Способи Поширення відомостей про установу культури в мережі Інтернет;
  • удосконалити навички ведення соціальних мереж;
  • налагоджувати контакт з авторами проекту;
  • легко і швидко отримувати відповіді на питання, що цікавлять і багато іншого.

Про перспективи розвитку системи Єдиного інформаційного простору

Незважаючи на досить «молодий» вік АІС, її впровадження вже принесло чималі результати Незважаючи на досить «молодий» вік АІС, її впровадження вже принесло чималі результати. Яскравим прикладом може послужити організація збору та поширення відомостей про проведення заходів, які проходили в рамках акцій федерального рівня «Ніч музеїв» і «Ніч мистецтв».

В результаті була охоплена аудиторія понад 20 мільйонів споживачів. Заклади культури отримали величезну підтримку від великих новинних агентств, соціальних мереж і багатьох інтернет-сервісів. Надалі планується впровадження Єдиного інформаційного простору в сфері культури по всій території Російської Федерації.

Розробники даної автоматизованої системи розраховують на те, що незабаром ЕІПСК зможе залучити безліч нових інформаційних партнерів і значно розширити канали поширення інформації. Також реалізація проекту передбачає надання відомостей про організації культури РФ і проведених ними заходах в форматі відкритих даних.

Дана інформація зможе бути доступною для кожного з інтернет-сервісів, яких вона буде цікавити, що зможе привести до просування і популяризації діяльності організацій культури.

Відгуки установ-практиків про застосування Єдиного інформаційного простору

Одним із закладів культури, яке мало можливість на практиці випробувати всі переваги Єдиного інформаційного простору в сфері культури, є музей-заповідник «Куликове поле». Дане установа почала свою роботу з ЕІПСК більш рік тому. Протягом цього періоду ефективність діяльності музею збільшилася в кілька разів, і все, завдяки автоматизованій інформаційній системі.

На думку співробітників музею ЕІПСК має необмежені можливості. Наприклад, з її впровадженням була значно спрощено ведення представництв музеїв в соцмережах, з'явилася можливість анонсування на інформаційних сайтах - партнерах проекту. Також було відзначено і зручність системи здійснення розсилок в інтернеті.

Крім усього іншого, музеєм було відзначено ще цілий ряд різних переваг, наприклад:

  • простота і доступність інтерфейсу даного сайту;
  • щохвилинна готовність служби підтримки надати консультацію користувачам з будь-якого питання, що стосується використання Єдиного інформаційного простору в сфері культури;
  • можливість навчання, яке проводиться у формі виїзних семінарів або вебінарів самими розробниками на старті впровадження АІС;
  • готовність проектної команди до співпраці і багато іншого.

Також після проходження реєстрації на сайті all.culture.ru співробітнику організації культури надсилається корисна інтернет-розсилка, що стосується використання системи та основ роботи в соціальних мережах. Завдяки даним факторам, установа не має жодних проблем, які стосувалися б розуміння механізму роботи в даній автоматизованій системі.

Звичайно ж, як і у будь-якого новачка, у музею «Куликове поле» на початку роботи з системою виникало чимало клопоту, так як АІС не могла враховувати дуже багатьох моментів. Однак, завдяки діалогу користувачів з групою підтримки, налаштування сайту було змінено, що допомогло оперативно вирішити всі негаразди.

Найактивніші користувачі, для яких робота над удосконаленням системи є дуже важливою, були запрошені розробниками проекту до співпраці. З цією метою в Facebook була створена закрита спеціальна група.

Сьогодні музей-заповідник працює з Єдиним інформаційним простором практично щодня Сьогодні музей-заповідник працює з Єдиним інформаційним простором практично щодня. ЕІПСК об'єднана з сайтом Мінкультури Російської Федерації і багатьма іншими Інтернет-ресурсами, куди автоматично направляється інформація, додана установою культури і що отримала підтвердження модераторів.

Це є відмінним стимулом для додавання на сайт відомостей про ті події, які проходять в музеї-заповіднику і інших установах культури. До того як матеріали будуть завантажені на інформаційні портали, вони повинні бути перевірені і підтверджені підтримкою. У деяких випадках вони можуть бути відхилені, що відбувається вкрай рідко, так як особливі вимоги до них мінімальні і логічні. Як правило, підтвердження здійснюється протягом однієї доби.

В Єдиному інформаційному просторі в сфері культури дуже легко і зручно працювати в соціальних мережах, наприклад, займатися розміщенням постів одночасно в декількох мережах - «ВКонтакте», «Однокласниках», Facebook або плануванням постів в Twitter. Всі ці дії виконуються на безкоштовній основі, на відміну від інших подібних систем.

Варто зауважити, що інформація, призначена для кожної окремої соціальної мережі є оригінальною і по максимуму пристосованої для неї. Установи-практики, в тому числі і музей-заповідник «Куликове поле», відзначають ще одна з переваг АІС Єдиний інформаційний простір в сфері культури - інтернет-розсилки.

Дана автоматизована система являє декілька шаблонів, призначених для відправки електронних листів, що відрізняються зручністю і високими естетичними якостями. Для того щоб можна було використовувати дані шаблони на практиці, необхідно всього лише внести свої контактні дані в ЕІПСК.

Кожен із закладів культури, яке на практиці переконалося в перевагах проекту «Єдиний інформаційний простір в сфері культури» бажає АІС подальшого розвитку. На сьогоднішній день виникає необхідність надання можливості використання порталу з метою розсилки прес-релізів масштабних заходів не тільки із засобів масової інформації якоїсь певної області, а й по багатьом регіонам Російської Федерації.

Як же зробити так, щоб дана інформація змогла потрапити на сотні сайтів, поширитися в багатьох соціальних мережах або відобразитися в мобільних додатках?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация