Єдиний соціальний внесок (ЄСВ) для підприємця на єдиному податку

Як відомо, з 2012 року змінилися «правила гри» для платників   єдиного податку Як відомо, з 2012 року змінилися «правила гри» для платників єдиного податку . У зв'язку з цим у багатьох підприємців-спрощенців виникає резонне питання: як в світлі змін, що відбулися платити єдиний соціальний внесок (ЄСВ) ?

Насправді, все просто: ЄСВ з 01.01.2012 сплачується так само, як і в 2011 році. Податковий кодекс, згідно з яким приватні підприємці (це стосується також і підприємств на спрощеній системі) тепер сплачують єдиний податок, не має ніякого відношення до ЄСВ! Адже єдиний соціальний внесок не є ні податком, ні збором. Це «парафія» Закону про ЄСВ (від 08.07.2010 р N 2464-VI). А в Законі про ЄСВ з 01.01.2012 нічого не змінюється.

Давайте згадаємо, як платять ЄСВ приватні підприємці на єдиному податку.

ЄСВ за себе

Фізособи-єдинники (за Кодексом: 1-3 групи платників податку ) Сплачують 34,7% від бази нарахування ЄСВ. Що цікаво, відповідно до Закону, підприємець визначає базу нарахування самостійно. Є тільки дві умови:

- база нарахування не повинна бути більше 17 прожиткових мінімумів для працездатної особи;

- сума ЄСВ не повинна бути меншою, ніж мінімальний страховий внесок, тобто, 34,7% від мінімальної зарплати .

У тому випадку, якщо підприємець побажає застрахуватися від тимчасової непрацездатності, ЄСВ складе 36,6% бази нарахування, від нещасного випадку - 36,21%. За принципом «all inclusive» (включені всі види соціального страхування) - 38,11%. Але це справа - виключно добровільна. Головне, платити не менше, ніж 34,7% від мінімальної зарплати.

Розмір мінімальної зарплати в 2012-му році встановлено Законом «Про державний бюджет України на 2012 рік» .

ЄСВ сплачується не пізніше 20 числа за попередній місяць.

Після внесення змін до Податковий кодекс єдина відмінність від банків, що діяли раніше правил полягає в тому, що єдиний податок тепер не буде зменшуватися на частину суми ЄСВ. Адже до 01.01.2012 р 57% від суми єдиного податку йшла до Пенсійного фонду. На неї-то підприємець і зменшував суму цього податку після сплати ЄСВ. Тобто, при ставці податку 200 грн., Фактично, в бюджет потрібно було перерахувати 86 грн. (200 - 114). Тепер такий «малини» вже не буде - Кодексом зменшення єдиного податку на частину суми ЄСВ не передбачено.

Про конкретні розміри ЄСВ за себе для підприємців, а також про нові терміни сплати внеску:

ЄСВ за себе: скільки платить приватний підприємець в 2012 році?

ЄСВ за найманих працівників

ЄСВ за найманих працівників платник єдиного податку сплачує в розмірі 36,76 - 49,7% від суми нарахованої заробітної плати в залежності від класу професійного ризику, наданого для даного виду діяльності.

Також необхідно утримати із зарплати працівників внесок в розмірі 3,6%, з виплат за цивільно-правовими договорами (маються на увазі виплати фізособам-непрацівникам, з якими укладені договори про виконання ними якихось робіт або про надання послуг) - 2,6 %, а із сум лікарняних - 2%.

ЄСВ потрібно перерахувати на рахунок Пенсійного фонду в момент отримання в банку грошей для виплати зарплати, але не пізніше 20 числа місяця, наступного за тим місяцем, за який нараховано зарплату.

Як бачимо, в порядку обкладення ЄСВ зарплати працівників також нічого не змінилося.

До речі, є хороша новина - єдинник за Кодексом не платить 50% від суми єдиного податку за кожного найманого працівника, як це було передбачено раніше Указом «Про спрощену систему».

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация