«Єдинобожність у пануванні» (Таухид ар-Рубубія)

  1. Перший розділ єдинобожжя - «Єдинобожність у пануванні» (Таухид ар-Рубубія)

Опубліковано 26 Лис, 2013 о 20:43 | Переглядів 28 186 | 8 коментарів

8 коментарів

Перший розділ єдинобожжя - «Єдинобожність у пануванні» (Таухид ар-Рубубія)

Хвала Аллаху, до Нього ми звертаємося за допомогою, у Нього просимо вибачення і захисту від зла наших душ і скверни наших справ. Той, кого Аллах повів по вірному шляху, того ніхто не зможе збити, той же, кого Аллах зробив заблукали, того ніхто не наставить на прямий шлях. Свідчимо, що немає божества, гідного поклоніння, крім Аллаха, і свідчимо, що Мухаммад - Його раб і посланник.

Першою основою акиди є Віра в Аллаха. Ця віра має на увазі тверде переконання в тому, що Аллах - Господь і Владика всього сущого, єдиний Творець, Він керує всім світом загалом і в деталях, і тільки Він заслуговує поклоніння, у Нього немає співвласників і партнерів, немає нікого, хто ділив би з ним Його влада або Його піднесені якості. Вірити в Аллаха - значить заперечувати будь-яких богів, крім Нього, бути переконаним, що всі інші божества - це брехня, і поклоніння їм - це брехня. Аллах Всевишній сказав:

ذلك بأن الله هو الحق وأن ما يدعون من دونه هو الباطل وأن الله هو العلي الكبير

«Це - тому, що Аллах є Істина, а то, чого вони поклоняються крім Нього, є брехня, а також тому, що Аллах - Піднесений, Великий» (Коран, 22: 62).

Віра в Аллаха також включає в себе знання про те, що Всевишній володіє невід'ємними якостями величі і абсолютної досконалості, Він вільний від будь-якого вади і вади.

Таким чином, Віра в Аллаха - це Єдинобожність (Таухид), воно складається з трьох розділів. У кожному розділі розглядається єдиність Аллаха в певній темі:

1) Єдинобожність у пануванні (Таухид ар-Рубубійя).

2) Єдинобожність в поклонінні (Таухид аль-Улюхійя).

3) Єдинобожність в іменах і якостях (Таухид фі аль-Асма ва ас-сифат).

Перший розділ єдинобожжя (Таухид) -

«Єдинобожність у пануванні» (Таухид ар-Рубубійя).

Єдинобожжя у пануванні (Таухид ар-Рубубійя) - це переконання в тому, що тільки один Аллах є Творцем всесвіту, тільки Він керує всім сущим, оживляє і умертвляє, тільки Він дарує доля.

Насправді, таке переконання міцно вкорінене в серцях людей, воно має дуже міцний зв'язок з самим єством людської душі, тому цей розділ єдинобожжя майже ніхто не заперечує, як сказав Всевишній Аллах:

ولئن سألتهم من خلقهم ليقولن الله فأنى يؤفكون

«Якщо ти запитаєш у них многобожників), хто створив їх, вони неодмінно скажуть:« Аллах »(Коран, 43: 87).

ولئن سألتهم من خلق السماوات والأرض ليقولن خلقهن العزيز العليم

«Якщо ти запитаєш їх (многобожників):« Хто створив небеса і землю? »- вони неодмінно скажуть:« Їх створили Могутній, Знаючий »(Коран, 43: 9).

قل من رب السماوات السبع ورب العرش العظيم * سيقولون لله قل أفلا تتقون

«Запитай:« Хто Господь семи небес і Господь великого Трону? »Вони скажуть:« Аллах ». Скажи: «Невже ви не злякались?» (Коран, 23: 87).

У Корані багато таких аятів, де Аллах згадує слова многобожників, в яких вони самі визнають, що тільки одному Аллаху належить влада, тільки Він творить, наділяє долею і багатствами, оживляє і умертвляє.

Єдинобожжя в тому, що стосується панування, створення і управління справами цього світу, так само як і сам факт існування Найбільшого Господа і Творця заперечується ніким, крім окремих, особливо тих, що заблукали представників роду людського. Але навіть ці деякі все одно в глибині своєї душі переконані в пануванні Всевишнього, їх заперечення нещиро. Вони не вірять в Аллаха лише з зарозумілості. Прикладом такої зневіри був фараон, який сказав своїм прихильникам:

ما علمت لكم من إله غيري

«Я не знаю для вас іншого бога, крім мене» (Коран, 28: 38).

Муса (мир йому), спростовуючи його затвердження, сказав:

لقد علمت ما أنزل هؤلاء إلا رب السماوات والأرض بصآئر

«Ти вже знаєш, що не хто інший, а тільки Господь небес і землі послав їх в якості наочних знамень» (Коран, 17: 102).

Також Всевишній Аллах сказав про фараона і його прихильників:

وجحدوا بها واستيقنتها أنفسهم ظلما وعلوا

«Вони відкинули їх (знамення Аллаха) несправедливо і гордовито, хоча в душі вони були переконані в їх правдивості» (Коран, 27: 14).

Вони відкинули знамення Аллаха не тому, що у них був якийсь аргумент або аргумент, а просто через свою гордість, зверхності і впертості. Аллах сказав про них:

وقالوا ما هي إلا حياتنا الدنيا نموت ونحيا وما يهلكنا إلا الدهر وما لهم بذلك من علم إن هم إلا يظنون

«Вони сказали:« Є тільки наша мирське життя. Ми вмираємо і народжуємося, і нас не губить нічого, крім часу ». У них немає про це ніякого знання. Вони лише роблять припущення »(Коран, 45: 24).

Їх заперечення істини не грунтується ні на знаннях, ні на конкретних аргументах, ні на здоровий глузд, і навіть елементарне вроджене світовідчуття людини не на їхньому боці. Адже вся Всесвіт і все грандіозні події, які в ній відбуваються, вказують на єдність Аллаха і Його безмежну панування. У будь-якого творіння обов'язково є творець, і будь-яка подія має мати причину. Всевишній Аллах говорить:

أم خلقوا من غير شيء أم هم الخالقون * أم خلقوا السماوات والأرض بل لا يوقنون

«Невже вони були створені самі по собі? Або ж вони самі є творцями? Або ж це вони створили небеса і землю? Ні! Вони позбавлені переконаності »(Коран, 52: 35-36).

Один поет сказав:

و في كل شيء له آية * تدل على أنه واحد

«У всьому сущому у Нього є знамення,

Що свідчать про те, що Він - єдиний ».

Оскільки наявність в душі у кожної людини вродженої віри в Творця є очевидним фактом, і піти від відповіді неможливо, то ті люди, які заперечують існування Творця, були змушені хоч якось аргументувати свої тези, нехай і плутано.

Іноді вони говорять, що цей світ є результатом природи, яка виражена в рослинах, тварин і неживих предметах. Ці речі вони називають природою, і, на їхню думку, вони створилися самі по собі.

Іншим разом вони кажуть, що природа - це властивості речовин і їх можливості.

Властивості - це, наприклад, жар і холод, вологість і сухість, ніжність і грубість.

Можливості - це рух, нерухомість, зростання, взаємне тяжіння парних речовин, репродуктивна здатність і так далі. Ось ці властивості і можливості, за твердженням безбожників, і є та сама природа, яка створила все навколо нас.

Обидва ці твердження не мають ніякого відношення до реальності й істині. Якщо послухати перше твердження, то виходить, що природа є і творцем, і творінням: земля створила землю, небеса створили небеса і так далі, але це неможливо. Так що якщо перше твердження (про те, що природа може щось створити) не має сенсу, то друге твердження є ще більш неспроможним. Адже якщо сама річ не може створити себе, то його властивості та якості тим більше не можуть цього зробити, тому що існування властивостей і якостей може мати місце тільки при наявності об'єкта, носія даних властивостей. Як же властивості і можливості можуть створити якийсь об'єкт, якщо для того, щоб існувати, вони самі потребують існування даного об'єкта ?! Але якщо з'являється якийсь об'єкт, то разом з ним, але не раніше нього, неминуче з'являються властивості і можливості.

Також треба сказати, що природа не має ніяких почуттів, ніяких бажань, це лише знаряддя. Як же від неї можуть виходити настільки величні діяння, як вона може творити такі створіння, які вражають своєю бездоганністю, точністю і досконалістю, наповнені найбільшою мудрістю і абсолютною гармонією?

Деякі безбожники стверджують, що все творіння з'явилися шляхом чистої випадковості, нібито, випадкове зіткнення молекул і атомів призвело до появи життя, і ніякої творець не керував цим процесом, і в усьому цьому немає ніякої мудрості і ніякого сенсу.

Це твердження також не має сенсу. Ні розум, ні сам пристрій людської душі (фитра) не можуть погодитися з цим. Якщо ти просто подивишся, наскільки бездоганно організований цей світ: орбіти, по яких рухаються світила, творіння землі і небес, поведінку і шлях божих створінь у цьому житті, бездоганна точність і вражаюча системність всього, що нас оточує, ти усвідомлюєш, що все це не може з'явитися без Мудрого Творця.

Ібн аль-Кайім (та обдарує його Аллах своєю милістю) сказав: «Скажи цьому безбожники, який заперечує Аллаха:« Уяви собі, якщо ти побачиш зрошувальне колесо, що обертається на річці, всі деталі якого прекрасно підігнані і з'єднані між собою, всі дрібні частини мають ідеальну конструкцію і розмір. Якщо людина подивиться на це колесо, то не побачить ніяких недоліків ні в матеріалі, з якого вона зроблена, ні в самому зовнішньому вигляді. Це колесо забезпечує водою великий сад, в цьому саду велика різноманітність плодів і рослин. Також в саду є люди, які прибираються в ньому, невпинно піклуються і стежать за ним, щодня облагороджують його. Ніщо в саду не залишається без уваги. Вигода, отримана від цього саду, розподіляється серед робітників і направляється на необхідні потреби найкращим чином. Кожен отримує відповідно до своїх потреб і потреб, і кожному виділяється частка, яка відповідає його статусу. Все це відбувається регулярно. Як ти вважаєш, чи може бути так, що все це всього лише збіг, за яким немає ніякого керуючого, нікого, хто б думав, розраховував і приймав рішення ?! Скажи, що про це тобі каже твій розум, якщо він взагалі є ?! На які думки він тебе наведе це ?! До чого він тебе веде ?! »

Але Великий і Мудрий Аллах по своїй мудрості створив сліпі серця, позбавлені всякого розсудливості, вони дивляться на всі ці чудові знамення, але погляд їх подібний до скотскому погляду бездумних тварин »(кінець слів Ібн аль-Кайім).

Хвала аллаху богу світів. Мир і благословення Посланнику Аллаха, а також його сім'ї і всім його сподвижникам.

З книги «Aль-Иршад іля Сахіх аль-І'тікад»
Шейх Саліх ібн Фаузан ібн Абдулла Аль-Фаузан
Переклад: Абу Ясін Руслан Маліков
Коректор тексту: Тамкін Р.Г.
Канонічна редакція: Карімов М.
Для сайту - www.whyislam.to

Питання для перевірки і засвоєння прочитаного:

1) Назви першу основу акиди, іменовану також першим стовпом Віри (Іман).

відповідь »

Першою основою акиди є Віра в Аллаха.

2) Що має на увазі під собою Віра в Аллаха?

відповідь »

Віра в Аллаха має на увазі тверде переконання в тому, що Аллах - Господь і Владика всього сущого, єдиний Творець, Він керує всім світом загалом і в деталях, і тільки Він заслуговує поклоніння, у Нього немає співвласників і партнерів, немає нікого, хто ділив би з Ним Його влада або Його прекрасні імена і піднесені якості.

3) Все, чого люди поклоняються крім Аллаха - це неправда, поклоніння їм недійсне, і воно не приносить людям ніякої користі. Приведи аргумент з Корану, що обгрунтовує це твердження.

відповідь »

«Це - тому, що Аллах є Істина, а то, чого вони поклоняються крім Нього, є брехня» (Коран, 22: 62).

4) Згадай, скільки розділів має наука про єдинобожжя (Таухид), назви їх.

відповідь »

Єдинобожжя (Таухид) має три розділи:

  • 1) Єдинобожність у пануванні (Таухид ар-Рубубійя).

  • 2) Єдинобожність в поклонінні (Таухид аль-Улюхійя).

  • 3) Єдинобожність в іменах і якостях (Таухид фі аль-Асма ва ас-сифат).

5) Що таке Єдинобожність у пануванні (Таухид ар-Рубубійя)? Згадай визначення.

відповідь »

Єдинобожжя у пануванні (Таухид ар-Рубубійя) - це переконання в тому, що тільки один Аллах є Творцем всесвіту, тільки Він керує всім сущим, оживляє і умертвляє, тільки він дарує доля.

6) заперечували чи ідолопоклонники, які жили за часів Пророка Мухаммада (мир йому і благословення Аллаха), що Аллах є Творцем світу, Творцем їх самих і всього сущого? (Обоснуй свою відповідь доводом з Корану).

відповідь »

Ні, вони не заперечували цього, більш того, вони впевнено стверджували, що тільки Аллах є Творцем людей, Творцем семи небес і землі і володарем великого Трону. Аллах сказав: «Скажи:« Хто Господь семи небес і Господь великого Трону? »Вони скажуть:« Аллах »(Коран, 23: 87). І подібних аятів в священному Корані багато.

7) Ті деякі представники людства, які заперечували існування Аллаха, не вірили у панування Бога і не визнавали Таухид ар-Рубубійя. Чи можна сказати, що їх заперечення було щирим або ж в глибині душі вони усвідомлювали свою неправоту? Обоснуй свою відповідь доводом з Корану.

відповідь »

Їх заперечення Бога не було щирим. Навіть фараон, який претендував на божественність і говорив: «Я не знаю для вас іншого бога, крім мене», не був переконаний в тому, що заявляв людям. Більш того, він знав, що пророк Муса (мир йому) - істинний божий посланник. Аллах сказав: «Вони відкинули їх (знамення Аллаха) несправедливо і гордовито, хоча в душі вони були переконані в їх правдивості» (Коран, 27: 14).

8) Згадай аят з Корану, який вказує на абсурдність ідеї про те, що світ міг створити сам себе або виникнути без Творця.

відповідь »

«Невже вони були створені самі по собі? Або ж вони самі є творцями? Або ж це вони створили небеса і землю? »(Коран, 52: 35-36).

9) Згадай три основні версії виникнення світу на думку атеїстів-безбожників.

відповідь »

  • 1) Світ створений природою, тобто він створив сам себе.

  • 2) Світ створений властивостями (якостями) і можливостями речовин.
  • 3) Світ виник по чистій випадковості.

10) Чи можеш ти спростувати ці три теорії логічно?

відповідь »

  • 1) Світ не може створити сам себе, так як до буття він є порожнеча і повне небуття, а «небуття» не здатне щось створити.

  • 2) Якості речовин не можуть створити речовини, так як якщо неіснуючі речовини не можуть себе створити, то їх неіснуючі якості тим більше не можуть цього зробити.

  • 3) Світ не може бути результатом випадковості, так як чітке визначення, гармонія, пропорційність, систематизованості, творчість і дивовижна конструкція всього, що нас оточує, виключає таку можливість. Навіть саме елементарне потребуватиме майстра, який би його зробив. Що ж стосується такого грандіозного творіння, як ця Всесвіт і її вміст, то говорити про те, що вона могла бути результатом бездумного випадку, вкрай абсурдно.

  • У більшості перекладів даний вид єдинобожжя називається також «Єдинобожність в панування», але такий переклад в меншій мірі відображає зміст, який несе в собі поняття «Таухид ар-Рубубійя».

Скажи: «Невже ви не злякались?
Або ж вони самі є творцями?
Або ж це вони створили небеса і землю?
Як же властивості і можливості можуть створити якийсь об'єкт, якщо для того, щоб існувати, вони самі потребують існування даного об'єкта ?
Як ти вважаєш, чи може бути так, що все це всього лише збіг, за яким немає ніякого керуючого, нікого, хто б думав, розраховував і приймав рішення ?
Скажи, що про це тобі каже твій розум, якщо він взагалі є ?
На які думки він тебе наведе це ?
До чого він тебе веде ?
Що має на увазі під собою Віра в Аллаха?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация