Єгипетські піраміди

Першими в списку семи чудес світу давнини стоять єгипетські піраміди. Пірамід в Єгипті багато. Філон називав серед чудес світу "піраміди у Мемфіса», багато укладачі списку семи чудес світу мали на увазі єгипетські піраміди «взагалі», деякі - три піраміди в Гізе, а самі прискіпливі вважають дивом світла тільки піраміду Хеопса .

З усіх єгипетських пірамід найзнаменитіші - три піраміди, розташовані на лівому, західному, березі Нілу на кам'янистому плато поблизу селища Гізе в шістнадцяти кілометрах від Каїра. Стрибуни писав, що якщо ми підемо далі місті ( Мемфіса ), То потрапимо на скелясту височина, на якій стоять піраміди. Це гробниці фараонів, три з них дуже великі і величні. Підстава піраміди має чотирикутну форму, висота трохи більше, ніж довжина кожної з її сторін. Дві піраміди стоять поруч один з одним на одному рівні. Третя піраміда стоїть осторонь від двох перших.

Ще за часів Страбона вважалося, що ці три піраміди Єгипту є гробницями фараонів.

Єгипетські імена цих фараонів - Хуфу, Хафра, Менкаура. Греки називали їх Хеопс, Хефрен, Микерин. Ці три фараона з IV династії (2575-2467 роки до н.е.) є загальновизнаними будівельниками пірамід в Гізі. Це пішло ще з тих пір, як грецький історик Геродот почув від жителів Стародавнього Єгипту, що Велику піраміду побудував Хуфу (Хеопс). На підставі цієї інформації Геродот склав найдавніше збереглося опис цих монументів:

"Хеопс, як. Вони кажуть, правил п'ятдесят років, і по його смерті престол зайняв його брат, Хефрен. Він теж спорудив піраміду ... вона на дванадцять метрів нижче, ніж у брата, але, в загальному, так само грандіозна .. . Хефрен правил 56 років ... Його спадкоємцем став Микерин, син Хеопса ... Ця людина залишив піраміду набагато менше, ніж у батька ". Це найдавніші дійшли до нас факти історії пірамід.

Геродот бачив ці монументи в V столітті до н.е .. тобто через дві тисячі років після будівлі. Його свідчення було покладено в основу всіх наступних міркувань істориків.

Так і вийшло, що цей, по суті, слух був освячений століттями і набув статусу незаперечного факту: Велика піраміда - Хеопс, Друга піраміда - Хефрен, Третя - Микерин.

Вважається, що піраміди Єгипту побудовані з величезних кам'яних плит, вирізаних із суцільної скелі, ідеально оброблених і підігнаних один до одного. До сих пір залишається загадкою, як ці плити переміщалися на місце будівництва і піднімалися одна на іншу. Навіть при наявності сучасної техніки зробити це було б вельми проблематично.

Навіть при наявності сучасної техніки зробити це було б вельми проблематично

(Існує, однак, теорія про штучне походження матеріалу, з якого виготовлені єгипетські піраміди. За твердженнями деяких вчених, при найближчому розгляді і вивченні «кам'яних» плит виявилося, що зроблені вони фактично з бетону, а точніше, з його прототипу.

Кам'яна порода подрібнювалася, змішувалася з висушеної і розтертої м'якої породою і водою, виходив розчин, який заливали в дерев'яну опалубку. Крок за кроком, відливалися величезні брили правильної форми. Ця теорія пояснює ідеальність підгонки плит, а поділ їх вапняним розчином допомагає зрозуміти, чому за такий тривалий час не з'явились тріщини, неминучі при використанні натурального каменю в якості матеріалу для споруди).

І все ж загальноприйнято вважати, що піраміди будували з кам'яних блоків вапняку з гладко відшліфованими сторонами. Кожен блок важить в середньому 2.5 тонни.

Будували піраміди Єгипту за допомогою м'язової сили. На правому березі Нілу, в каменоломнях поблизу Мемфіса, тисячі людей видобували вапняк.

Щоб підняти блоки, єгиптяни будували з цегли і каменю похилий насип під кутом підйому 15о. У міру споруди піраміди насип подовжували. Після закінчення будівництва насип зривали і розрівнювали. Кубічні блоки ставили один на одного, виходили ступінчасті споруди. Такими ми їх бачимо в наші дні. Спочатку єгипетські піраміди мали ідеально гладкі поверхні всіх своїх чотирьох граней, так як на кожну з «ступенів» був укладений тригранний призматичний блок білого мокатамского вапняку.

Якість роботи цих будівельників, що жили сорок сім століть назад, було таке, що неспівпадання горизонтальних і вертикальних ліній піраміди не перевищують ширину великого пальця. Камені настільки щільно приганяли один до іншого, що між ними не можна просунути навіть голку.

Вид пірамід, що стоять на краю величезної пустелі, справляє незабутнє враження і на людину нашого часу. Первісна висота піраміди Хеопса (Хуфу) була 146,59 м, Хефрена - 143,5 м, Мікеріна - 66,5 м. Сьогодні піраміда Хеопса підноситься над пустелею лише на 137 м, Хефрена - на 136,6 м.

Згідно ортодоксальної єгиптології, ці піраміди Єгипту побудовані в якості гробниць - і тільки гробниць - для цих трьох фараонів. Але є достатньо фактів, що спростовують це твердження. Коли дослідники проникли в ці піраміди, вони не знайшли там ні гробниць, ні скарбів. Все було абсолютно чисто. Ніяких слідів пограбування теж не було видно. Можливо, грабіжники все прибрали і підмели за собою?

Іншим фактом, що свідчить, що це гробниці, є відсутність написів і прикрас в системі галерей, коридорів, проходів і камер. Ні в одному з цих монументів жодного слова не було написано в честь фараонів, чиї тіла тут, ймовірно, повинні були спочивати.

Але все достовірні усипальниці єгипетських монархів були прикрашені, причому в традиціях Єгипту було багате прикраса поховань фараонів, красиво розписаних від верху до низу і посипаних ритуальними заклинаннями, які повинні були допомогти покійному в його подорожі до вічного життя. Це одна з численних таємниць єгипетських пірамід.

Які могли бути причини, які змусили Хуфу, Хафра і Менкаура вчинити по-іншому? Або вони будували свої піраміди зовсім не як гробниці, а для іншої, більш делікатній мети? Особливо, якщо врахувати інформацію про дивовижні властивості піраміди?

Трикутники пірамід на тлі неба було видно здалеку. Від родючих долин, зрошуваних Нілом, до них вела довга пряма дорога. Межі пустелі і зараз вартує колосальний сфінкс - прадід всіх незліченних єгипетських сфінксів.

Величні і оповиті таємницею століть, єгипетські піраміди стоять серед пісків і зберігають мовчання про часи, свідками яких були. Зараз піраміди - візитна картка і головна визначна пам'ятка Єгипту.

Зараз піраміди - візитна картка і головна визначна пам'ятка Єгипту

Древнє твердження, що час боїться пірамід, сьогодні ставиться під сумнів: піраміди руйнуються. У піраміду Хеопса і до сфінкса місцева влада не пускають зараз не тільки туристів, але і вчених, тому що пам'ятники розвалюються на очах. На піраміді Хеопса замість верхівки утворилася вже ціла майданчик розміром 10 квадратних кілометрів.

Російські вчені до пірамід так і не дісталися, і навряд чи доберуться в найближчому майбутньому, тому що за задоволення попорпатися в Гізі треба заплатити мільйони доларів. Тільки французи, що осіли в Єгипті ще з часів Наполеона і витрачають на вивчення староєгипетської культури величезні кошти, мають надію зробити нові відкриття.

Єгиптяни не дозволяють іноземним вченим копати самим. Археологи знаходяться під постійним контролем місцевих інспекторів, котрі переймаються тим, щоб жодна знайдена річ була вивезена за кордон. Єгиптяни з якоїсь причини перестали віддавати законну частину знахідок, належну згідно з міжнародними договорами.

Вільям Фікс, автор книги «Пірамідна Одіссея», пише: «Це величезна, це древнє, це легендарно, це результат великого підприємства, тут все можуть бачити перехрестя землі, і здається, що вона не належить нашому світу».


Можливо, грабіжники все прибрали і підмели за собою?
Які могли бути причини, які змусили Хуфу, Хафра і Менкаура вчинити по-іншому?
Або вони будували свої піраміди зовсім не як гробниці, а для іншої, більш делікатній мети?
Особливо, якщо врахувати інформацію про дивовижні властивості піраміди?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация