Єгор'євський район Алтайського краю

Єгор'євський район розташовується в південно-західній частині Алтайського краю і займає площу в 2,5 тис. Кв. км. Рівнинні ландшафти лісостепової зони, що переважають в районі, органічно поєднуються з мальовничими лісовими масивами Барнаульского стрічкового бору, у кромки якого і розмістився Єгор'євський район. Його найближчими географічними сусідами є Новічіхінскій, Рубцовский і Волчихинському райони Алтайського краю. Районним центром цієї адміністративної одиниці виступає село Новоегорьевское.

Історія Егорьевского району не знала якихось видатних потрясінь або унікальних подій. Проникнення на ці землі російських поселенців стало відправною точкою поступового заселення вихідцями з центральної Росії південно-західних територій Алтайського краю. Родючі ґрунти і багаті мисливські та рибальські угіддя багато в чому визначили характер господарського розвитку району. Перше ж російське поселення в цій місцевості (село Сростом) своїм підставу в 1825 році зобов'язана поступового просування в Кулундинской степ селян, що забезпечували гірничо-заводську промисловість Алтаю деревиною та деревним вугіллям. Протягом усієї своєї історії Єгор'євський район і землі, на яких він був утворений в тридцятих роках ХХ століття, - наголошував у своєму розвитку на сільському господарстві. За його території не проходили жваві торговельні тракти, які не снували обози з рудою і продукцією алтайських рудників і кабінетних закладів. Аж до 1911 року території нинішнього Егорьевского району входили до складу Шелковніковской волості Змеіногорского повіту Томської губернії, а з одинадцятого року село Новоегорьевское саме стає волосним центром. У ньому була побудована церква, церковно-приходська школа, волость, фельдшерський пункт, хлебозапасний магазин, пивні і торгові лавки, маслоробні заводи, паровий млин. Загалом - середньостатистичний волосний центр тодішньої Росії. Після розгрому колчаківському військ і встановлення в цій місцевості радянської влади, для одноосібних селянських господарств прийшли важкі часи. Відповідно до економічної доктриною радянського керівництва, на території Егорьевского району активно стала проводитися політика колективізації, що завершилася до кінця тридцятих років практично повним зникненням «одноосібників». Істотний приплив населення на землі Егорьевского району в післявоєнні роки став наслідком цілинного освоєння земель. Залучення в оборот нових земель, заснування нових населених пунктів - все це додало додатковий стимул для розвитку районного господарства. І до цього дня, виробництво сільськогосподарської продукції - основна спеціалізація Егорьевского району.

Клімат в районі носить яскраво виражений різко континентальний характер. У січні середня температура, що фіксується синоптиками, становить -13 ° С, в липні ж вона досягає позначки + 19 ° С. В середньому протягом року на території Егорьевского району випадає близько 362 мм атмосферних опадів. Чим він точно може похвалитися - так це великою кількістю озер, причому, як великих, так і малих, як прісних, так і солоних. Всього на території району налічується близько 25 водойм.

Станом на 2013 рік в Єгор'євському районі проживало близько 14 тисяч чоловік, зайнятих в своїй переважній більшості в сільському господарстві. Досить непогано розвинене тваринництво, є кілька підприємств, що випускають промислову продукцію, лісництво. Тут же розташовується Єгор'євський заказник. Як і будь-який інший район Алтайського краю, Єгор'євський не обходиться без закладів освіти, охорони здоров'я, культурно-дозвіллєвих та торгових інфраструктурних об'єктів.

Територією району проходить кілька автомобільних доріг, які є основними транспортними магістралями, що з'єднують населені пункти з сусідніми регіонами Територією району проходить кілька автомобільних доріг, які є основними транспортними магістралями, що з'єднують населені пункти з сусідніми регіонами. Перш за все - це автодорога « Рубцовськ - Вовчиха », що має крайове значення, і траса« Новоегорьевское - Новічіха - Борівське ». з Барнаула в Новоегорьевское можна доїхати на автобусі за маршрутом «Барнаул - Рубцовськ - Новоегорьевское». Найближча до районного центру залізнична станція розташовується в чотирьох десятках кілометрах від Новоегорьевского в місті Рубцовську.

Найбільш відомими природними пам'ятками Егорьевского адміністративного освіти є   озера Гірке і Гірко-перешеечная   , Які відносяться до найбільш великих озерах району Найбільш відомими природними пам'ятками Егорьевского адміністративного освіти є озера Гірке і Гірко-перешеечная , Які відносяться до найбільш великих озерах району. Цікаво, що в першому вода - гірко-солона, а в другому - прісна. Один від одного водойми відокремлені вузьким (близько 20 метрів) перешийком. Озеро Гірке, що є пам'ятником природи крайового значення, має бальнеологічне значення, оскільки володіє багато в чому унікальним за своїм складом поєднанням хлоридно-карбонатно-натрієвих вод і мулових грязей. Його площа коливається від 4180 до 4560 га в залежності від інтенсивності випадання атмосферних опадів. Лікувальні властивості Горького відомі давно і користуються заслуженою популярністю серед населення і фахівців. Недарма, з 1918 року тут функціонує кліматокумисолечебний курорт «Лебедине». Сусід і практично тезка цього озера, озеро Гірко-перешеечная, також має статус природного пам'ятника. На східному березі цієї водойми розташовується цілий розсип туристських баз, що надають всім бажаючим чудову нагоду відпочити в цій дивовижній місцевості. Важливою перевагою озер, поряд з унікальними бальнеологічними та рекреаційними можливостями, є їх транспортна доступність. До турбазам і курорту ведуть автомобільні дороги, що дозволяють туристам без всяких труднощів дістатися до цих об'єктів.

Безумовного уваги при відвідуванні району заслуговують соснові стрічкові бори, що відносяться до Барнаульской стрічці. Вона входить в комплекс алтайських стрічкових борів, які є унікальним природним феноменом. Ростуть стрічкові бори у вигляді вельми протяжних смуг-стрічок, що простягаються з північного сходу на південний захід Алтайського краю, заходячи, в тому числі, і на територію Егорьевского району.

У районному центрі Новоегорьевское розташовується місцевий історико-краєзнавчий межпоселенческого музей У районному центрі Новоегорьевское розташовується місцевий історико-краєзнавчий межпоселенческого музей. У його експозиціях представлені численні експонати, пов'язані з історією Егорьевской землі, є унікальні колекції флори і фауна району, традиційно викликають підвищений інтерес у відвідувачів.

Чи не розчарує Єгор'євський район і любителів полювання та рибної ловлі. Егорьевские водойми завжди відрізнялися рибним достатком, які обіцяють рибалкам знатний улов карасів, линів та окунів. Не відстають від них і за своїм багатством і мисливські угіддя, в яких водяться лосі, козулі, зайці, глухарі, тетерева і інша живність.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация