Ейфелева вежа

Створюючи вежу,   Гюстав Ейфель   навіть не міг припустити, що вона простоїть більше ста років, і що вона стане одним із символів Парижа і всієї Франції Створюючи вежу, Гюстав Ейфель навіть не міг припустити, що вона простоїть більше ста років, і що вона стане одним із символів Парижа і всієї Франції. Ейфель розраховував, що вежа простоїть не більше 20 років, будувалася вона виключно, як експонат до Паризької виставки 1889 року.

З численних проектів, представлених на конкурсі, переміг проект Гюстава Ейфеля. Спочатку планувалося, що вежа стане вхідною аркою до Світової організації виставку, а потім, років через 20, вона буде розібрана. Однак найвище будівлі світу того часу привертало дуже багато уваги, тому її вирішили залишити.

300 робітників протягом двох років, двох місяців і п'яти днів виконували будівельні роботи. рекордним 300 робітників протягом двох років, двох місяців і п'яти днів виконували будівельні роботи строкам зведення сприяли креслення надзвичайно високої якості із зазначенням точних розмірів. І вже 31 березня 1889, менше ніж через 26 місяців після початку риття котлованів, Ейфель запросив кількох більш-менш фізично витривалих чиновників до першого підйому на 1 710 ступенів!

o-france.ru

Для того щоб вежа відрізнялася більшою вишуканістю і відповідала смакам вимогливою паризької публіки, архітекторові Стефану Совестр було доручено попрацювати над її художнім виглядом.

Він запропонував обшити цокольні опори вежі каменем, зв'язати її опори і майданчик першого поверху за допомогою величних арок, які стали б одночасно головним входом на виставку, розмістити на поверхах вежі просторі засклені зали, надати верхівці вежі округлу форму і використовувати різноманітні декоративні елементи для її прикраси .

За перші місяці будівництва вежа мала грандіозний успіх, більше 2 мільйонів відвідувачів прийшло подивитися на «залізну даму». Але багато хто знає, що багато французів спершу не брали Ейфелеву вежу. Скільки критики сипалося на адресу «залізної красуні».

Багато відомих культурних діячів тих часів, навіть підписали документ, в якому було сказано: «Протягом наступних років ми повинні будемо дивитися на огидну тінь ненависної колони із заліза і гвинтів, яка буде тягнутися над містом, як чорнильна пляма».

Багато відомих культурних діячів тих часів, навіть підписали документ, в якому було сказано: «Протягом наступних років ми повинні будемо дивитися на огидну тінь ненависної колони із заліза і гвинтів, яка буде тягнутися над містом, як чорнильна пляма»

o-france.ru

Одним з найбільш затятих супротивників Ейфелевої вежі був відомий французький письменник Гі де Мопассан. Він щоранку обідав у ресторані вежі, пояснюючи це тим, що це було єдине місце в Парижі, звідки хоч я знаю ця «огидна» споруда.

o-france.ru

Протягом майже 20 років з дня її зведення велися нескінченні суперечки про демонтаж цієї металевої конструкції. Були моменти, коли доля вежі просто висіла на волосині. І хто знає, чим все це закінчилося, якби не з'явилося радіо.

Порятунком для творіння Ейфеля стало розміщення на вежі в 1906 році радіостанції, з якої в 1921 році пройшла перша радіотрансляція, що стала згодом регулярної. Пізніше звідси почали транслювати і телепрограми.

Трансляції тривають досі, тільки сьогодні до тілі і радіомовлення приєдналася ще й стільниковий зв'язок. Крім того, на башті знаходиться унікальна метеостанція, за допомогою якої вивчаються добові коливання ступеня забруднення атмосфери, радіаційного фону, атмосферної електрики і т.д.

Після установки нової антени висота Ейфелевої вежі досягла 324 метрів, хоча і колишня її 300-метрова висота дозволяла їй більше 40 років носити звання найвищого споруди в світі.

Після установки нової антени висота Ейфелевої вежі досягла 324 метрів, хоча і колишня її 300-метрова висота дозволяла їй більше 40 років носити звання найвищого споруди в світі

o-france.ru

Ейфелева вежа - це унікальна конструкція. Її пірамідальний нижній поверх утворений чотирма металевими колонами, на склепінні яких розташована перша платформа, з якої вгору піднімається друга піраміда, яка виростає в колосальну пірамідальну колону, що закінчувалася третьої платформою з маяком і куполом, над яким на висоті 300 метрів знаходиться остання оглядовий майданчик. Конструкція обладнана численними сходами і ліфтами. Незважаючи на свою висоту, вежа є дуже стійкою і надійною конструкцією. Навіть при дуже сильному вітрі ступінь відхилення вершини не перевищують 12 см.

o-france.ru

Протягом своєї історії вежа неодноразово міняла свій колір - від жовтого до червоно-коричневого, але з часом з кольором все-таки визначилися, і тепер вона пофарбована в офіційно запатентована колір, так званий «коричнево-Ейфелева» колір, який дуже схожий на бронзу . Кожні 7 років проводиться косметичний ремонт вежі, кожен раз на фарбування башти йде більше 60 тонн фарби.

Останнім часом Ейфелева вежа повністю перетворилася з «чорнильною плями над Парижем», вона перетворилася в гордо освітлений з усіх боків символ Парижа. Вперше освітлення на ній включили в 1889 році, в день її відкриття - тоді воно складалося з 10 тисяч газових ліхтарів, двох прожекторів і встановленого на верхівці вежі маяка, світло якого був забарвлений в синій, білий і червоний - кольори національного прапора Франції.

У 1900 році газові лампи було замінено на електричні, в 1925 році заповзятливий Андре Сітроен розмістив на вежі рекламу з 125 тисяч лампочок, названу їм "Ейфелева вежа в вогні". Одне за іншим на вежі спалахували десять зображень: силует вежі, зоряний дощ, політ комет, знаки Зодіаку, рік створення вежі, поточний рік і, нарешті, прізвище Сітроен. Ця рекламна кампанія тривала до 1934 року, а вежа стала найвищим місцем для реклами в світі. Сьогоднішнє золотисте освітлення вперше було включено 31 грудня 1985 року.

o-france.ru

Ейфелева вежа приваблювала не тільки туристів, але і шахраїв. У 1925 році в Париж прибув відомий шахрай Віктор Люстіг. І в перший же день його перебування в місті його увагу привернула стаття в газеті. Там було написано про те, що вежа знаходиться в жахливому стані і влада планує проводити демонтаж відомої конструкції. Ідея афери народилася миттєво. Для її реалізації було знято шикарний номер в дорогому готелі, негайно були зроблені документи, які стверджують, що Віктор Люстіг - заступник начальника Міністерства Пошти і Телеграфа.

Потім були розіслані запрошення п'яти найбільшим торговцям металом. У листах містилося запрошення на важливу і абсолютно засекречену зустріч із заступником генерального директора департаменту в готель «Криллон», в той час - найпрестижнішу готель Парижа. Зустрівши гостей в розкішних апартаментах, Люстіг розповів про те, що зміст Ейфелевої вежі обходиться державі в копієчку. Що вона була побудована як тимчасова споруда для Всесвітньої виставки в Парижі, і через 30 років, занепала настільки, що просто представляє загрозу для Парижа і міська влада розглядає можливість знесення вежі. Прямо в номері готелю серед присутніх був оголошений тендер на покупку вежі.

Прямо в номері готелю серед присутніх був оголошений тендер на покупку вежі

o-france.ru

Подібна пропозиція не могло не викликати інтерес у присутніх, але особливо їм зацікавився Андре Пуассон. Його надихала не тільки очевидна фінансова вигода від угоди, але і можливість увійти в історію. Через деякий час мсьє Пуассону була призначена конфіденційна зустріч, під час якої Люстіг і була укладена угода про продаж Ейфелевої вежі.

Зараз Ейфелева вежа офіційно належить Парижу. Є найбільш відвідуваним туристичним пам'ятником в світі! Вона стоїть в одному ряду з чудовими пам'ятками Парижа: Собором Паризької Богоматері , Лувром , Версалем .

Гюстав Ейфель часто з гумором говорив про своє дітище: «Мені слід було б відчувати почуття ревнощів до башти. Адже вона набагато відоміший мене ». Позолочений бюст Гюстава Ейфеля встановлений у північній «ноги» вежі з простим написом: «Ейфель: 1832 - 1923».

Ейфелева вежа - одна з найбільш відвідуваних визначних пам'яток Парижа. Але багато туристів, побачивши чергу, яку потрібно відстояти, щоб піднятися на «залізну красуню», приймають рішення не витрачати час. Але побувати в Парижі і не побачити його з висоти Ейфелевої вежі здається немислимим. Ми пропонуємо Вам купити квиток на Ейфелеву вежу заздалегідь, квиток буде іменний, Вам буде досить роздрукувати його і прийти до башти в вказане на квитку час.

Економте свій час в Парижі. Купуйте квиток заздалегідь. Пишіть на [email protected]

До речі, теж цікаво:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация